Age of Empires Online Poradnik dla początkujących.

Age of Empires Online

Age of Empires Online to próba przeniesienia kultowej serii gier strategicznych, znanych z komputerów PC na grunt gier MMO. W tym poradniku do Age of Empires Online znajdziecie podstawowe informacje na temat rozgrywki, misji, surowców i najlepszych ścieżek rozwoju. Najbardziej poradnik ten przyda się graczom, którzy nie mieli wcześniej okazji zagrać w gry z serii Age of Empires.

Age of Empires Online – rozgrywka

Zasady rozgrywki w Age of Empires Online są całkiem proste: wykonujesz misje/questy, zbierasz przedmioty, rozbudowujesz miasto, a zdobyte łupy i doświadczenie wykorzystujesz do wykonywania coraz trudniejszych questów. Kiedy skończysz już wszystkie misje, możesz przechodzić niektóre z nich ponownie na poziomie “Elite”. Zdobyte dobre przedmioty możesz używać w meczach PvP z innymi graczami.

Age of Empires Online – Misje

Wykonywanie questów, czy też misji to nasze podstawowe zadanie w Age of Empires Online. Tutorial w grze nauczy nas jak akceptować i rozpoczynać questy. Questy w Age of Empires Online możemy podzielić na kilka typów:

– Storyline quests – to misje dotyczące głównego wątku, które posuwają fabułę gry, na przykład misje z odbijaniem Myken, inwazją na Troję czy obroną Argos przed Morskimi Ludźmi.– Challenge quests – czyli tak zwane wyzwania. Nie posuwają do przodu fabuły ale pozwalają na dodatkowe zyski. Wyzwania występują często w seriach, za każdym kolejnym razem mamy na wykonanie zadania mniej czasu. Po ukończeniu takiej serii wyzwań dostajemy najczęściej jakąś wartościową nagrodę. Zyskujemy też dzięki nim sporo doświadczenia.

Zobacz też The Settlers Online – kolejna wersja MMO kultowej serii gier strategicznych.

– Questy powtarzalne podobnie jak questy globalne oznaczone są niebieskim wykrzyknikiem, a nie żółtym. Questy powtarzalne możemy wykonywać dowolną ilość razy, dostajemy za nie jednak nieco mniej korzyści niż za questy z głównej fabuły. Czasami przydają się żeby zdobyć kilka dodatkowych leveli, których brakuje nam do przejścia questów z wątku głównego.

– Globalne questy (global quests) również możemy wykonywać dowolną ilość razy podczas wykonywania questów głównych lub innych.

Age of Empires Online – surowce i budynki

Wielu nowych graczy w Age of Empires kończy z zapasem takich surowców jak na przykład Pine Planks i nie wiedzą co z nimi zrobić. W trakcie osiągania kolejnych poziomów i wykonywania questów będziemy zdobywać plany budynków – Building Blueprints. Możemy ich użyć do zbudowania nowych konstrukcji w naszej stolicy. W Age of Empires Online jest kilka podstawowych typów budynków. Pierwsze z nich to magazyny, które zwiększają limity posiadanych surowców, drugie to budynki produkcyjne, w którym miejsce ma produkcja różnych dóbr. Kolejne to szkoły, w których również wytarza się niektóre przedmioty i sklepy, które je sprzedają.

Age of Empires – przedmioty i łupy

Wielu graczy chciałoby wiedzieć jak zdobyć najlepsze przedmioty w grze. Odpowiedź je prosta, znajdziesz je w czasie wykonywania misji, kupisz w sklepach lub wyhandlujesz od innych graczy. W trakcie wykonywania questów zdobędziesz losowe łupy i znajdziesz też porozrzucane na mapie skrzynie, oznaczone znakiem zapytania “?”. W skrzyniach tych też znajdziesz dodatkowe przedmioty. Czasem znajdziesz także receptury, które pozwolą Ci na późniejsze stworzenie na ich podstawie nowych przedmiotów.

Każde miasto z wątku głównego gry posiada sklep, w którym możesz wydawać zdobyte City Points (np. Argos points, Mycenae points itd.) na całkiem dobre przedmioty. To najprostszy sposób na zdobycie dobrych przedmiotów

Może także wydawać Empire points w Empire Shop w Twoim mieście, aby kupować Lucky Tickets. Bilety te możemy później sprzedawać w sklepach za dużo złota, a zdobyte w ten sposób pieniądze wydać na zakup unikalnych przedmiotów.

Kolejny sposób na dobre przedmioty to odwiedzanie miast innych graczy i znajdujących się tam sklepów.

Wyposażenie się w dobre przedmioty i doradców to podstawa przy wykonywaniu trudniejszych questów w grze oraz w walkach PvP.

Age of Empires Online

3 Responses to “Age of Empires Online Poradnik dla początkujących.”

  1. hkg902 says:

    A jak w to zagrać?

  2. admin says:

    Z tego co wiem to w Age of Empires Online można grać przez STEAM.

  3. kloko says:

    dzięki za porady :):)

Zostaw komentarz