W Age of Wulin, tworzonym mmorpg w klimacie sztuk walki i dalekiego wschodu, zastsowano dosyć zaawansowany system budowania osobistych relacji pomiędzy naszym bohaterem, a innymi postaciami. Z kolei system Jianghu powoduje, że podejmowane przez nas w grze decyzje mają wpływ na relację naszego bohatera z innymi. Oba te rozwiązania są dosyć unikalne na skalę gier MMORPG dlatego dziś opowiemy o nich nieco więcej. Jeśli chcesz spróbować swoich sił w tym nowym MMORPG zapraszamy na Age of Wulin rejestracja gdzie założysz darmowe konto i pobierzesz grę.
Podstawy budowania relacji w Age of Wulin.
W Age of Wulin mamy siedem typów relacji pomiędzy postaciami:
– Close Friend (bliski przyjaciel)
– Friend (przyjaciel)
– Follower (towarzysz)
– Acquaintance (znajomy)
– Enemy (wróg)
– Blood Enemy (arcy wróg)
– Blacklist (czarna lista)
Każda z tych relacji pełni określoną funkcje, a dodatkowo niektóre z nich wyrażone są wartościami liczbowymi, które mogą spadać i rosnąć zależnie od naszych działań. Relacje Friend i Close Friend mierzone są wskaźnikiem Intimacy (bliskość), a relacje Enemy i Bloody Enemy mierzy się dzięki Hatred (nienawiść). Wysyłanie prezentów i wykonywanie instancji w drużynie zwiększa poziom Intimacy, analogicznie porywanie i zabijanie graczy zwiększa poziom Hatred redukując tym samym Intimacy. Jeśli zostaniemy zabici, możemy sami dodać naszego zabójcę do listy naszych wrogów. Gracze z listy naszych wrogów nie będą mogli połączyć się z nami w party ani otrzymywać od nas prezentów. Nawet wrogowie mogą dojść do porozumienia, służy do tego specjlany item Friendship Wine, wspólne wypicie go czyni wrogów przyjaciółmi.
|
|
Age of Wulin Personality Tags
W Age of Wulin znajdziemy również system, który poszczególnym postaciom nadaje tak zwane tagi, dotyczące ich osobowości. Tagi takie zależne są od naszych działań w grze, są cztery ich rodzaje: Heroic, Maniacal, Evil i Sinister. Z tymi tagami związane są 2 wskaźniki Chivalry, zwiększane przez dobre uczynki i Guilt zwiększany przez uczynki złe.
Heroic – taki tag otrzymają gracze, którzy mają wyższy wskaźnik Chivalry niż Guilt. Chivalry możemy zwiększać przez szereg działań jak pomaganie potrzebującym, zabijanie bossów, wykonywanie Faction Challenge, ratowanie umierających itd.
Evil – to tag graczy z wyższym wskaźnikiem Guilt niż Chivalry. Wskaźnik Guilt zwiększamy poprzez porwania, napadanie karawan, handel niewolnikami czy zabijanie graczy z wysokim chivalry. Kiedy nasze imię zmieni kolor na czerwony przedstawienie prawa będą próbowali wysłać nas do więzienia.
Oczywiście w Age of Wulin mogą zdarzyć się postacie, które mają wysoki wskaźnik Chivalry ale na przykład kradną. Do tych celów powstał wskaźnik Evilness oraz Arrogance. Będziemy otrzymywać różne tytuły zależnie od wysokości tych czynników.
To jaki tag ma nasza postać będzie wpływało także na drużynę, z którą się połączymy. Tag najsilniejszego gracza w drużynie będzie decydował o tym czy cała drużyna zostanie uznana za Heroic, Sinister, Evil lub Maniacal. Jak więc widzicie system relacji i system wpływu naszych decyzji na rozgrywkę są bardzo rozbudowane. Niestety aby przekonać się o tym na własnej skórze będziemy musieli poczekać na europejską premierę, której daty nie znamy. Wcześniej będziemy mogli zagrać w amerykańską wersję – Age of Wushu.