Ballad of Dragons – kolejny polski mmorpg?

Ballad of Dragons

W ostatnim czasie obrodziło nam w wieści dotyczące polskim gier mmorpg. Rozpoczęła się zbiórka na Brawler’s Treasure, gruchnęła też wieść o pierwszej grywalnej wersji Gloria Victis, a dziś czas na newsa o kolejnym polskim projekcie. Chodzi Ballad of Dragons mrocznego MMORPG osadzonego w typowo europejskich klimatach fantasy. Według słów twórców prace nad mechaniką są ukończone w 70%, a gra żeby wystartować potrzebuje jedynie zastrzyku finansowego w postaci 19000 Funtów. Zbiórka na Ballad of Dragons prowadzona jest TUTAJ.

Zapowiedzi twórców są jak zwykle dość szumne. Po raz kolejny słyszymy więc o zerwaniu z klasycznymi schematami MMORPG i stworzeniu nowej jakości. Jak będzie czas pokaże, my oczywiście trzymamy kciuki i mamy nadzieję, że Ballad of Dragons odniesie sukces. Na koniec jeszcze kilka screenów i film przygotowany przez twórców gry.

Ballad of DragonsBallad of Dragons

One Response to “Ballad of Dragons – kolejny polski mmorpg?”

  1. Gregorius says:

    Kiedy pojawiły się pierwsze zapowiedzi Ballad of Dragons (jakieś 4-5 lat temu) przyznam, że byłem podekscytowany. Powstało forum, na którym kilkanaście osób żwawo wymieniało się pomysłami i wszystkie te koncepcje rozpatrywane były przez Admina. Niestety wszystko nagle ucichło i nikt nie dawał znaku,że prace nad projektem trwają. Po upływie kilku miesięcy doczekaliśmy się wyłącznie jednej lakonicznej informacji, w której Admin tłumaczył,że na razie nie ma czasu na BOD oraz, że będzie kontynuował pracę jeżeli znajdzie odpowiednich ludzi. Pamiętam, że było mi szkoda tak ciekawie zapowiadającego się projektu, w którym lore był praktycznie gotowy i dosyć unikalny.

    Dobrze więc słyszeć, że ktoś próbuje jednak uratować tę grę. Mam też nadzieję, że pomysły, które były rzeczywiście rewolucyjne te kila lat temu, wciąż są świeże.

Zostaw komentarz