Darmowe gry w stylu Diablo

Diablo 3

Pierwsza część serii Diablo to gra, która praktycznie stworzyła cały nowy gatunek gier hack’n’slash i zapoczątkowała legendarną sagę, która do dnia dzisiejszego zgromadziła setki tysięcy fanów. Wydanie Diablo 3 spowodowało sporo kontrowersji i jak to zwykle bywa w przypadku kontynuacji tak znanych gier podzieliło fanów na dwa obozy. Dziś nie chciałbym jednak rozpisywać się o wadach i zaletach Diablo 3 ale rzucić okiem na to jakie alternatywy mają Ci, którym nowe Diablo się nie podoba lub już im się po prostu znudziło. W końcu żyjemy w czasach, w których najlepsze gry mmo przechodzą na model Free 2 Play w związku z tym również fani hack’n’slash znajdą coś dla siebie co nie będzie wymagało wysupłania ciężko zarobionych złociszy. Dziś w naszym mini zestawieniu znajdziesz trzy gry podobne do Diablo, w które można pograć całkowicie za darmo. Jeśli szukasz gry jak Diablo czytaj dalej.

1. Path of Exile – nasze zestawienie gier jak Diablo otwiera Path of Exile. Dla mnie osobiście ta gra jest jedną z największych (pozytywnych) niespodzianek na rynku gier mmo w tym roku. Od dłuższego czasu trwają otwarte dla każdego beta testy Path of Exile, a za kilka tygodni gra doczeka się oficjalnej premiery. Gra została stworzona przez nieznane wcześniej nowozelandzkie studio Grinding Gear Games. Momentalnie po jej ukazaniu się pojawiło się sporo głosów, że gra ta ma w sobie więcej z Diablo 1 i 2 niż trzecia część serii. Wielu graczy twierdziło, że Path of Exile świetnie odtwarza mroczny klimat pierwszy dwóch części. Jeśli do tego dodamy 6 klasy (dodatkowa, siódma klasa ukaże się wraz z oficjalną premierą), ogromnie rozbudowane drzewko umiejętności, system craftingu oraz losowo generowane poziomy oraz przedmioty to otrzymamy grę wartą przetestowania przez każdego, nie tylko fana serii Diablo. Na dodatek w Path of Exile na próżno szukać rozwiązań typu Pay 2 Win tak więc grając za darmo bez mikropłatności możemy osiągnąć to samo. Jeśli jesteście zainteresowani to zarejestrować się i pobrać klienta Path of Exile można TUTAJ.

2. Drakensang Online – lista skupiająca gry podobne do Diablo nie może się obejść bez Drakensang Online. Jest przeglądarkowy hack’n’slash ze sporymi elementami MMORPG stworzony przez firmę Bigpoint. Nie zrażajcie się jednak jeśli nie przepadacie za grami przeglądarkowymi gdyż Drakensang Online został stworzony w całkiem nowej technologii i zapewnia o niebo wyższą jakość rozgrywki niż 90% procent gier przez www. Możecie się zresztą przekonać sami oglądając zamieszczony poniżej trailer. W Drakensang Online mamy obecnie 3 klasy (czwarta w przygotowaniu), które odpowiadają dość klasycznemu zestawieniu: wojownik, łucznik, mag. Do tego dodajmy ogromny świat, częste aktualizacje, PvP, system gildii, a wyjdzie nam całkiem przyzwoity tytuł. Tu mamy już jednak do czynienia z nieco bardziej nachalnymi mikropłatnościami i gra będzie dosyć często próbowała skłonić nas do zakupu waluty premium. W Drakensag Online możecie pograć TUTAJ.

3. Kingsroad – ostatnia gra w stylu Diablo, którą dziś proponujemy to zaraz najnowsza gra w tym zestawieniu. Graficznie stoi ona na niższym poziomie niż dwa poprzednie tytuły ale postanowiłem ją tu umieścić z dwóch powodów. Po pierwsze jest to tytuł stosunkowo nowy, który ukazał się zaledwie kilka miesięcy temu, a po drugie dlatego, że moim zdaniem jest on trochę niedoceniany. W KingsRoad mamy klasyczne zestawienie 3 klas do wyboru: Knight, Archer, Mage, 3 poziomu trudności dungeonów oraz masę magicznych przedmiotów. KingsRoad to również gra dostępna przez przeglądarkę, a pograć możecie TUTAJ.

Oczywiście te 3 gry nie wyczerpują tematu i na rynku dostępny cały szereg innych darmowych gier hack’n’slash podobnych do Diablo. Jeśli macie swoje typy z tego gatunku to napiszcie o tym w komentarzach.

Zostaw komentarz