Diablo 3 Demoniczna Esencja Farmienie – Poradnik.

Diablo 3

Demoniczna esencja (Demonic Essence) to nowy składnik do craftingu wprowadzony w patchu 1.0.7 do Diablo 3. Jest on powiązany z kontem co oznacza, że Demonicznej Esencji nie możemy sprzedawać ani kupować w Domu Aukcyjnym. Jedyny sposób na jej pozyskanie to wyfarmienie jej samemu.

Demoniczna Esencja – podstawowe informacje

– Demoniczną esencję możemy zdobyć jedynie na infernalnym poziomie trudności, szansę na jej zdobycie daje nam pokonanie elitarnych potworów, goblinów skarbników i bossów. Dodatkowo demoniczną esencję możemy otrzymać także po ukończeniu Wydarzeń (Eventów), które zwiększają Męstwo Nefalemów.

– Aby mieć szansę na zdobycie demonicznej esencji nie musimy mieć nabitego Męstwa Nefalemów.

– Demonic Essence to składnik przypisany do konta, nie możemy więc sprzedawać go ani kupować w Domu Aukcyjnym.

– Im wyższy poziom Siły Potworów (Monster Power) tym większa szansa na wydropienie demonicznej esencji:
SP 0: 15,0000%
SP 1: 16,5000%
SP 2: 18,1500%
SP 3: 19,9650%
SP 4: 21,9615%
SP 5: 24,1577%
SP 6: 26,5734%
SP 7: 29,2308%
SP 8: 32,1538%
SP 9: 35,3692%
SP 10: 38,9061%Demoniczna Esencja – jak farmić?

Przy farmieniu demonicznych esencji musimy wziąć pod uwagę kilka czynników, najważniejszym z nich jest chyba zagęszczenie elit w lokacjach, które będziemy farmić. Powinniśmy znaleźć takie obszary, w których na jak najmniejszym terenie znajdziemy maksymalnie dużą ilość elit. Oczywiście oprócz elit wykonujemy także wszystkie napotkane Wydarzenia. Kolejny czynnik, na który musimy zwrócić to Siła Potworów, to jaki poziom powinniśmy dobrać zależy oczywiście od naszej postaci, jej ekwipunku i naszych umiejętności. Oczywiście im wyższy MP tym większa szansa na Demonic Essence jednak za wysoki poziom spowoduje, że walka z każdą elitą będzie zajmowała nam dużo czasu i będzie powodowała, że będziemy ginąć. Wybieramy więc taki poziom Siły Potworów, na którym możemy zabijać elity szybko i bez większych problemów.

Demoniczna Esencja – gdzie farmić?

Tu oczywiście opcji jest wiele, a przedstawione poniżej lokalizacje do farmienia (tzw. farming route) to tylko luźne propozycje, które możecie przetestować.

Demoniczna Esencja Akt I – farmiąc Demonic Essence w I Akcie Diablo 3 warto w pierwszej kolejności odwiedzić Butwiejący Las. Wraz ze znajdującymi się tutaj dwiema kryptami znajdziemy ok 4-7 elit. Po oczyszczeniu tej lokacji udajemy się na Cmentarz Porzuconych. Czasami na samym Cmentarzu znajdziemy Elitę, a dodatkowo możemy oczyścić 3 znajdujące się na cmentarzu krypty znajdując w nich kolejne elity i eventy. Jeśli chcemy na koniec możemy udać się na Pola Niedoli i przy okazji znaleźć klucznika (na tym etapie na pewno będziemy mieli nabite Nephalem Valor na 5).

Demoniczna Esencja Akt II – zaczynamy od questa Czarny Kamień Dusz, udajemy się na Bezludne Piaski i szukamy Krypty Skrytobójcy. Po wejściu do krypty zapisze nam się Checkpoint i każdą kolejną grę zaczniemy od tego momentu. Czyścimy Kryptę zabijając zazwyczaj 7-9 elit. Następnie teleportujemy się do miast i przenosimy się do Waypointu Droga do Alkarnus, przechodzimy przez most i zabijamy 1-2 elity znajdujące się na początku Alkarnus. Teleport do miasta i przenosimy się do Kanałów Kaldeum, w tym stosunkowo małym podziemiu również znajdziemy kilka elit. Po oczyszczeniu kanałów teleportujemy się punktu Ścieżka do Oazu i schodzimy do kolejnych podziemi (Zniszczony Rezerwuar). Jeśli chcemy możemy też oczyścić samą Oazę Dalgura zabijając Klucznia ale to duża lokacja i jeśli będziemy mieli pecha to stracimy na nią dużo czasu.

Demoniczna Esencja Akt III – tu stosujemy modyfikację klasycznego farming route znanemu chyba każdemu graczowi w Diablo 3 z pewnym stażem. Teleportujemy się do lokacji Rdzeń Arreat i czyścimy go do końca, nie wchodzimy jednak do Legowiska Azmodana. W tym miejscu zapisuje nam się checkpoint. Wychodzimy z gry i wchodzimy od nowa, zaczynając już właśnie pod drzwiami do samego Azmodana. Czyścimy Rdzeń Arreat od końca do początku gdzie teleportujemy się do Wieża Przeklętych Poziom 1, robimy tu porządki i przenosimy się do Krater Arreat Poziom 2, po oczyszczeniu Krateru teleportujemy się do Podziemia Twierdzy Poziom 1 i od razu schodzimy na Poziom 2 drzwiami znajdującymi się zaraz koło teleportu. Czyścimy Poziom 2. Na koniec udajemy się do lokacji Most Korsika i robimy kółko czyszcząc elity. Ogólnie w czasie całegu run’u zatrzymujemy się wyłącznie przy elitach nie tracąc czasu na zwykłe potwory.

demoniczna esencja poradnik

Zostaw komentarz