Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Diablo 3 - Magic Find Poradnik. | Gry MMO

Diablo 3 – Magic Find Poradnik.

Diablo 3

Znajdowania magicznych przedmiotów, czyli Magic Find (w skrócie MF) był od premiery Diablo 3 współczynnikiem, który wywoływał chyba najwięcej kontrowersji i emocji. Jak wiadomo jednym z głównych celów większości graczy w Diablo jest zdobycie jak najsilniejszych i najlepszych magicznych przedmiotów. Oprócz handlu z innymi graczami lub zakupów w domu aukcyjnym przedmioty te możemy zdobyć jedynie farmiąc czyli po prostu zabijając hordy przeciwników i licząc, że wypadnie nam coś ciekawego. W czasie jednego z ostatnich updatów oficjalnego poradnika do gry Diablo 3 Blizzard ujawnił szereg informacji na temat współczynnika Magic Find. W naszym poradniku postaramy się zawrzeć je wszystkie tak aby początkujący gracz wiedział co i jak ze znajdowaniem magicznych przedmiotów.

1. Po pierwsze Magic Find ma wpływ jedynie na przedmioty upuszczane przez zabite potwory. Od jednego z updatów gry MF nie wpływa na zawartość skrzynek, beczek, stojaków na broń itd.

2. Find nie wpływa na ilość magicznych przedmiotów, które nam wypadają ale na ich jakość czyli na to ile będą miały afiksów (bonusów) oraz jak wysokie będą premie do poszczególnych statystyk.

3. Kiedy zabity potwór upuszcza przedmiot serwer gry losuje jego jakość oraz liczbę afiksów, a następnie losuje wysokość poszczególnych bonusów. Nasz współczynnik znajdowania magicznych przedmiotów (Magic Find) dodawany jest do tych rzutów. Czyli zwiększa szanse na przedmiot z dużą ilością afiksów, a także na to, że afiksy te będą wysokie.4. Jakość magicznych przedmiotów, które możemy zdobyć od najsilniejszych do najsłabszych to:

– legendarne przedmioty (złote/brązowe – Legendary)
– rzadkie przedmioty (żółte – Rare) z 6 afiksami
– rzadkie przedmioty (żółte – Rare) z 5 afiksami
– rzadkie przedmioty (żółte – Rare) z 4 afiksami
– rzadkie przedmioty (żółte – Rare) z 3 afiksami
– rzadkie przedmioty (żółte – Rare) z 2 afiksami
– magiczne przedmioty (niebieskie)

5. Gdy potwór upuszcza przedmiot serwer Diablo losuje od góry powyższej listy. Czyli najpierw “rzuca kostką” aby sprawdzić czy udało nam się wylosować Legendarny przedmiot, jeśli nie to przechodzi do kolejnej pozycji i tak dalej. Do każdego rzutu dodawana jest premia od naszego współczynnika znajdowania magicznych przedmiotów. Czyli załóżmy że zabity przez nas potwór ma 4% szansy na upuszczenie rzadkiego przedmiotu z 6 afiksami. Nasz Magic Find wynosi 50%, wtedy szansa na taki przedmiot wynosi 6%.

6 Granie w drużynie – w przypadku gdy eksplorujemy świat Diablo 3 w drużynie z innymi graczami współczynnik znajdowania magicznych przedmiotów jest uśredniany dla całej drużyny. Czyli MF całej drużyny jest sumowany, a następnie dzielony na liczbę członków drużyny.

Diablo 3 Magic Find Poradnik

Zostaw komentarz