Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Diablo 3 - ukryty poziom! | Gry MMO

Diablo 3 – ukryty poziom!

Diablo 3

Diablo 3 nie do końca można zaliczyć do rodzaju gier mmo jednak ze względu na to, że umożliwia ona rozgrywkę online oraz ze względu na ogromną popularność, jaką zdobył ten tytuł postanowiliśmy zamieszczać również materiały o nowej odsłonie najbardziej znanego hack’n’slash. Dziś powiemy Wam jak dostać się do ukrytego poziomu w Diablo 3. Ci z Was, którzy grali w Diablo 2 pamiętają być może ukryty krowi poziom. Również w najnowszej części Diablo umieszczony został ukryty, humorystyczny poziom. Aby dostać się do ukrytego poziomu w Diablo 3 będziemy potrzebowali przedmiot Pasterski Kostur (ang. – Staff of Herding). Jak się łatwo domyślić zdobycie Kostura nie będzie proste.

Jak stworzyć Pasterski Kostur w Diablo 3

Do stworzenia Kostura otwierającego tajny level w Diablo będziemy potrzebowali 6 przedmiotów. Poniżej znajdziecie też informacje jak najłatwiej i najszybciej zebrać te przedmioty.

Czarny Grzyb (Black Mushroom) – pojawia się na pierwszym poziomie Katedry – Akt 1
Piszczel Leoryka (Leoric’s Shinbone) – znajdziemy ją w kominku w jednej z sal Posiadłości Leoryka – Akt 1
Płynna tęcza (Liquid Rainbow) – Tajemnicza Jaskinia na południu Oazy Dalgura – Akt 2 (niżej znajdziesz więcej informacji jak ją zdobyć)
Dzwonek Wirta (Wirt’s Bell) – do kupienia od małej dziewczynki w II Akcie, znajdziemy ja na targowisku albo w ukrytym obozie, zależnie od tego na jakim queście jesteśmy, Dzwonek Wirta kosztuje 100 000 złota – Akt 2
Bełkotliwy Klejnot (Gibbering Gemstone) – wypada z Chiltary (po jednym z patchy imię zmienione na Mroźnica), losowego potwora pojawiające się dungeonie w Pieczarach Mrozu, pieczary te występują losowo na mapie, na której musimy zniszczyć balisty – Akt 3
Schemat: Pasterski Kostur – schemat, który musimy zanieść do kowala, żeby przy pomocy powyższych, pozostałych przedmiotów stworzyć kostur, schemat ten losow wypada z Izuala, bossa, którego znajdziemy chwilę przed ostateczną walką z Diablo – Akt 4
Przedmioty te (oprócz Dzwonka Wirta) występują losowo więc czasem będziemy musieli nieco się namęczyć żeby je zdobyć. Poniżej znajdziecie krótki poradnik, który mam nadzieję ułatwi Wam zebranie przedmiotów potrzebnych do stworzenia kostura.

Zobacz także inne Diablo 3 Poradniki:

Diablo 3 Farmienie Złota Poradnik
Diablo 3 Nephalem Valor – Męstwo Nefalemów

Czarny Grzyb – gdzie i jak zdobyć?

Czarny Grzyb (Black Mushroom) znaleźć można na 1 Poziomie Katedry w I akcie. Kiedy już będziemy mieli dostęp do punktu kontrolnego Ogrony katedralne teleportujemy się tam i wchodzimy do Przejścia Leoryka, które znajduje się zaraz obok. Następnie z Przejścia Leoryka przechodzimy na 1 Poziom Katedry. Jeśli po wejściu na 1 Poziom Katedry widzisz zakręcającą w górę klatkę schodową znaczy, że wczytał się dungeon o odowiednim ID i masz szansę znaleźć grzyb (choć jego pojawienie się jest losowe i może będziesz musiał spróbować kilka lub kilkanaście razy). Jeśli nie ma kręconych schodów na samym początku to nie ma sensu w ogóle szukać, wyjdź z gry i zacznij od nowa.

UPDATE: Nasi czytelnicy donoszą w komentarzach, że obecność kręconych schodów nie ma znaczenia. Także pozostaje tylko szukać i farmić.

Piszczel Leoryka – gdzie i jak zdobyć?

Ten przedmiot stosunkowo łatwo zdobyć. W I Akcie teleportujemy się do Posiadłości Leoryka i wchodzimy do środka. W północnym (górnym) rogu posiadłości znajduje się pokój z kominkiem, a kość znajdziemy w stercie spalonych śmieci w kominku. Uwaga ta sterta pojawia się losow jeśli więc kominek jest pusty to wychodzimy z gry, resetujemy quest i wchodzimy od nowa. Kilka – kilkanaście prób i mamy kolejny item do Pasterskiego Kostura. Sale z kominkiem możecie zobaczyć na poniższym zdjęciu:

Diablo 3 Piszczel Leoryka

Płynna Tęcza – gdzie i jak zdobyć?

Ten przedmiot, obok Bełkotliwego Klejnotu może sprawić nam najwięcej problemów. Płynna tęcza znajduje się Tajemniczej Skrzyni na 2 Poziomie Tajemniczej Jaskini, do której wejście otworzy nam Alchemik na południowym krańcu Oazy Dalgura. Problem polega na tym, że obecność samego Alchemika jest losowa, tak jak obecność Tajemniczej Skrzyni. Może się więc zdarzyć, że mimo, że trafimy w końcu Alchemika i otworzy nam drzwi do jaskini to nie znajdziemy w niej Płynnej Tęczy. Jednak do rzeczy w II Akcie teleportujemy się do Oazy Dalgura. Od kamienia teleportacyjnego idziemy bezpośredni w dół (na południe), aż nie trafimy na krawędź mapy. Następnie szukamy wąskiej zatoczki z kilkoma domkami w środku (zobacz poniższe zdjęcia). Jeśli przy jednym z domków będzie stał Zevan the Alchemist musimy go obronić przed atakującymi go duchami, a otworzy nam drzwi do Tajemniczej Jaskini. Zawsze szukamy Zevana w tej samej zatoczce na dole mapy, zależnie od tego jaka mapa nam się załaduje podróż do zatoczki będzie trwała od kilku do kilkudziesięciu sekund.

UPDATE: Jak możecie przeczytać w komentarzach Płynną Tęczę można też znaleźć na 1 Poziome Tajemniczej Jaskini.

Płynna Tęcza Diablo 3

Płynna Tęcza Diablo 3

Dzwonek Wirta – gdzie i jak zdobyć?

Dzwonek Wirta to z jednej strony składnik najłatwiejszy do zdobycia z drugiej jednak strony kosztuje on 100 000 będziemy musieli więc trochę pooszczędzać. Dzwonek kupimy od małej dziewczynki w II Akcie. Znajdziemy ją w mieście na targowisku lub w Ukrytym Obozie.

Dzwonek Wirta Diablo 3

Bełkotliwy Klejnot – gdzie i jak zdobyć?

To kolejny item, którego zdobycie może być czasochłonne. Teleportujemy się na most (quest, w którym mamy zniszczyć machiny oblężnicze demonów), od kamienia teleportacyjnego idziemy prosto do góry (na północ) jeżeli po kilku sekundach nie trafimy na wejście do dungeona – Pieczary Mrozu to znaczy, że załadowała nam się zła mapa. Wyjdź z gry i zresetuj quest. Czynność powtarzaj tak długo, aż trafisz Pieczary Mrozu. Pojawienie się pieczar w tym miejscu jest losowe, a to dopiero połowa sukcesu. Kiedy już będziemy w Pieczarach musimy na 2 poziomie znaleźć żółtego/złotego mini bossa o imieniu Chiltara, z niego powinien wypaść Bełkotliwy Klejnot. Obecność tego bossa jest jednak też losowa i to, że znajdziemy Pieczary Mrozu nie znaczy, że będzie w nim Chiltara.

Schemat: Pasterski Kostur – gdzie i jak zdobyć?

Schemat ten wypada losowo z pokonanego mini bossa Izuala z IV Aktu Diablo 3. Bossa tego spotkamy krótko przed walką z Diablo (ostatni quest IV aktu).

Oprócz przedmiotów, do stworzenia kostura będziemy potrzebowali sporo złoto, 100 000 będzie potrzebne na zakup Dzwonka Wirta, a kolejne 50 000 na stworzenie Kostura u kowala (na poziomie Normal). Kostur stworzony na poziomie Normal pozwoli nam na odwiedzenie tajnego levelu tylko na tym poziomie trudności. Nie bójcie się jednak, nie będziecie musieli na każdym poziomie trudności od nowa zbierać składników. Na wyższych poziomach wystarczy, że od kupca na dziedzińcu Twierdzy w IV Akcie kupimy Schemat Kostura dla naszego poziomu (za 1 sztukę złota) i zaniesiemy go do kowala. UWAGA: schemat można kupić u kupca po pokonaniu Izuala, na odpowiednim poziomie trudności. Jeśli więc gramy na koszmarze, schemat Koszmarnego Kostura kupimy po pokonaniu Izuala na tym poziomie trudności. Potem czeka nas już tylko dopłata sporej ilości złota i mamy kostur otwierający poziom z kucykami na wyższym poziomie. Oczywiście Kosturem z wyższego poziomu (np. Koszmarny) możemy otwierać portal do Kucykowego poziomu na niższych poziomach trudności.

Mam już Pasterski Kostur i co dalej?

W końcu udało Ci się zdobyć wszystkie składniki i odpowiednią ilość złota i zostałeś szcześliwym posiadaczem Pasterskiego Kostura. Jednak co teraz zrobić żeby dostać się tajnego poziomu Diablo 3? Idziemy do I Aktu i z Nowego Tristram idziemy drogą do Starych Ruin. Po minucie czy dwóch, po prawej stronie drogi zobaczysz szkielet krowy i dużą rozpadlinę w ziemi. Jeśli w naszym inventory znajduje się Kostur po zbliżeniu się do szkieletu pojawi się duch krowy z Diablo 2. Po krótkiej rozmowie rozpadlina w ziemi rozświetli się tęczowym blaskiem i będziemy mogli jej użyć aby wejść do Whimsyshire – Tęczowej Krainy pełnej misiów, kucyków i kwiatków.

Tajny level z Diablo 3 możecie obejrzeć na poniższym filmie:

84 Responses to “Diablo 3 – ukryty poziom!”

 1. barif says:

  Dzięki – BARDZO pomocne! Pozdrawiam

 2. Felix says:

  co do znalezienia muchomora to niema znaczenia jaka mapa sie wygeneruje, pierw badałem tylko te gdzie przy wejsciu były kręcone schody, po kilku próbach stwierdziłem że pofarmie sobie expa i nie patrzyłem czy są schody czy ich niema, i w pewnym momencie bach, znalazłem czarnego muchomora a przy wejściu nie było kręconych schodów.

 3. Diabolo says:

  czy jak zrobie kostur to moge tylko raz wbić na ten poziom tak ?
  i musze zbierac itemy od nowa ?

  Proszę o odp i pozdrawiam

  • szpec says:

   mozesz wchodzic nieskonczona ilosc razy ale zasada jest taka ze majac kostur nieulepszany mozesz wchodzic tylko na normalu, jak ulepszysz u kowala raz to tylko na koszmarze, dwa razy tylko pieklo a 3 razy ulepszony kostur pozwala chodzic tylko na inferno

 4. diamond says:

  Jeśli chodzi o grzyba, to kręcone schody nie mają nic z tym wspólnego, jeśli w ogóle jakieś wejście ma znaczenie, to powinno być płaskie (bez schodów) skierowane lekko w lewo, komnata jest zaraz po prawej, nie trzeba zwiedzać etapu, co do tęczy, to wszystko się zgadza, ale poziom jaskini jest nie ważny, ja znalazłem butelkę na I poziomie jaskini. pozdrawiam

 5. admin says:

  @Diabolo

  Po stworzeniu Kostura będzie mógł odwiedzać ukryty poziome dowolna ilość razy.

  • Anonymous says:

   stwozylem kostur i moglem wejsc tylko jeden raz a potem przejscie i kostur zniknely bezpowrotnie :/

   • admin says:

    To nie jest możliwe :), najprawdopodobniej będąc w Kaprysowie wywaliłeś Kostur z ekwipunku żeby zrobić miejsce na zbierane przedmioty. Ja tak zrobiłem za pierwszym raz :))) i musiałem wszystko zbierać od nowa (oprócz schematu).

    • Anonymous says:

     zaraz po wejsciu na “kaprysowy” lv z mojego ekwipunku znikna kosturn samoczynnie nic niewywalalem bo mialem tylko i wylacznie pól ekwipunku zapelnionego :/ wiec wiem ze niewywalilem

 6. Archimond says:

  Z chiltary wypadł mi Bełkotliwy klejnot czy to jest to działa na takiej samej zasadzie co ten kamień ?

  • admin says:

   @Archimond

   W tekście był błąd, oczywiście poprawna nazwa to Bełkotliwy klejnot, a nie Błyskotliwy Kamień jak było w tekście. I tak to jest ten przedmiot :).

 7. slimson says:

  Chce otworzyć sekretny lvl na koszu albo helu ale nie ma w 3 akcie nigdzie do kupienia tego schematu. Może ktos dokładnie napisać u kogo go kupić? ( pasterski kostur już mam)

  • admin says:

   Schemat na Koszmarny Pasterski Kostur jest do kupienia u kupca z twierdzy ale dopiero w IV akcie, po pokonaniu Izuala (boss przed Diablo).

   • on says:

    Pokonałem Izuala i jakoś nie widzę u kupców schematu. Mógłbyś wskazać dokłądniej, u któego kupca? A może to też jest losowo? Mówię o poziomie normal.

    • admin says:

     Tak jak napisałem w tekście i komentarzach – Schemat na Kostur Pasterski na poziomie NORMAL wypada losowo z Izuala (ja np musiałem go ubić z 10 razy). Natomiast kiedy już mamy Schemat na normalny kostur to schematy na Koszmarny, Piekielny i Infernalny Kostur będą do kupienia u kupca na dziedzińcu twierdzy po pokonaniu Izuala na odpowiednim poziomie trudności. Chodzi o kupca w prawym górnym rogu dziedzińca, jeśli dobrze pamiętam stoi obok uzdrowiciela.

     To znaczy: mamy normalny Kostur, idziemy na Koszmar, przechodzimy koszmar, zabijamy Izuala pod koniec, idziemy do kupca, kupujemy koszmarny schemat, idziemy do kowala gdzie mając Normalny Kostur, złoto i Schemat na koszmarny tworzymy nową wersję kostura.

     • Wirret says:

      Czy jak mam wsyztkie skladniki + schemat na normal i piekło to jak zrobie kostur na piekło to otworze portal na nizszych lvl? Czy musze dokładnie robic je po kolei? Tzn Norm nastepnie koszmar i piekło?

 8. admin says:

  @Wirret

  Kostur wyższego poziomu otwiera portale na wszystkich niższych poziomach. Czyli Piekielny kostur otwiera portal na piekle, koszmarze i normalu. Koszmarny kostur otwiera koszmar i normala itd.

 9. maker says:

  czy tego chiltare w pieczarach mrozu mozna spotkac tylko na poziomie normal czy na wyzszych tez wystepuje? Pytam bo juz chyba ze 100 razy przeszukiwalem te pieczary i ani razu na niego nie trafilem :/

  • admin says:

   Ja ubiłem ją na normalu ale zakładam, że analogicznie występuje na wyższych poziomach trudności. Generalnie ciężko wyfarmić klejnot bo mamy kilka czynników losowych. Czyli występowanie samego dungeona jest losowe, następnie obecność w nim mini bossa i na końcu posiadanie przez niego kamienia.

 10. Chwiolek says:

  Bardzo fajny i przydatny poradnik. 10/10.

 11. uperxD says:

  ja znalazłem tą płyną tęcze na 1 poziomie.

 12. Matt says:

  Akt 2
  – Bełkotliwy Klejnot (Gibbering Gemstone) – wypada z Chiltary, losowego potwora pojawiające się dungeonie w Pieczarach Mrozu, pieczary te występują losowo na mapie, na której musimy zniszczyć balisty.

  To jest w akcie trzecim nad portalem most korsika a ja szukalem w akcie 2, nic dziwnego ze po 20 minutach nie bylo tej pieczary mrozu 😛

 13. Vakarian says:

  Mam pytanie odnośnie tego czy jest jakaś reguła na to czy schemat poleci z ISUALA na normalu czy tez nie. Pytam bo już nerwy mi puszczają, od wczoraj ubiłem go chyba z 40 razy i nic nie leci ! Czy jeżeli wyleciał mi przy pierwszym razie na normalu (poczatek przygody z diablo3), a ja nie byłem jeszcze świadomy wartości tego przedmiotu i omyłkowo sprzedałem go, to jest szansa że wyleci drugi raz ?

  Z góry dzięki za odp. Pozdrawiam

  • Vakarian says:

   Ok już mam, ale na przyszłość dla wszystkich z podobnym problemem do mnie – nie zniechęcajcie się, w moim przypadku schemat poleciał dopiero ok 50-tego podejścia :) Życzę wytrwałości i stalowych nerwów 😉 Pozdrawiam

 14. Alex says:

  Może pytanie banalne i głupie ale proszę o pomoc bo dotarłam do IV aktu – finałowa walka z Diablo, mam wszystko do stworzenia kostura prócz kaski… Chcę się cofnąć do wcześniejszych aktów żeby pofarmić i nie wiem jak..
  Da się to zrobić w ogóle?

 15. mikto says:

  tak da sie :) wystarczy wejsc w menu i jak widzisz swoja postac masz po lewej stronie napisne rozpocznij/wznow gre zmien zadanie dom aukcyjny i cos tam jeszcze 😀 wybierasz zmien zadanie i wybierasz :)

  Pozdro. poradnik bardzo dobry :]

  • Alex says:

   Dzięki, doszłam do tego sama a raczej oświeciło mnie 😉 Tyle że problem w tym, że jeśli zmienię zadanie zapisze się wybrany akt i wszystko trzeba będzie przechodzić na nowo :)
   Podarowałam sobie, jestem na poziomie Piekło i może wrócę jak skończę całość. Szkoda mi trochę poświęconego czasu.
   Pozdr.

 16. venat0r says:

  U mnie płynna tęcza była na 1 poziomie w tajemniczej skrzyni, a na 2 poziomie była oszałamiająca skrzynia z skarbami.

 17. Robert says:

  Co do klejnotu to znalazlem jaskinie na lewo od mostu i wypadl z innego bossa :)

 18. Diablisko says:

  U mnie podobnie – klejnot poleciał z innego mobka =)

 19. PeteR says:

  grzybki 1 raz (mapa ze schodami) – szukać pokoju otwartego z dwóch stron, tylko jeden jest taki w katedrze poziom 1

  leoric za 3 razem kominek

  na płynną tęczę są 2 lokacje, najlepiej zacząć od drogi do oazy i od razu na dole jest jedno miejsce, pozniej isc przy prawej krawedzi az sie dojdzie do drugiego

  z izuala mi za 5 razem poleciało

  z chitara sie 2 godz meczylem żeby znaleźć, (w PL wersji sie nazywa na B chyba ale nie pamietam jak… 2 poziom pieczary mrozu;
  ps. sa 3 możliwe miejsca pojawienia sie pieczary, dość blisko siebie

  ten tutorial mi bardzo pomógł -> http://www.youtube.com/watch?v=v2n06GHfKkA

  pozdro

 20. Diablisko says:

  Czy zeby dropnac kostur wazne jest na jakim poziomie trudnosci bijemy izuala ?

 21. Lolitka says:

  Nie liczcie,że zawsze tak łatwo Wam wszystko wypadnie. U mnie wszystko było za pierwszym razem oprócz dwóch rzeczy. Kość Leorica wypadła za czwartym razem, a Izuala biłem jakieś 6h około 30 razy dopiero wypadł schemat, a myślałem, że bug jAKIŚ.

 22. maciorra says:

  CHILTARA w polskiej wersji nosi imię MROŹNICA !!! Chyba z 40 razy powtarzałem pieczarę mrozu zanim ją spotkałem:)

 23. anka says:

  mam pytanie czy jeśli przeoczyłam jeden z powyższych artefaktów ( nie podniosłam), to tą samą postacią mogę ponownie na niego trafić?

 24. misio2 says:

  Tak.

 25. kuklik83 says:

  mam pytanko czy skladniki leca na kazdym poziomie trudnosci czy tylko na inferno?

 26. ziga says:

  trzeba by zrobic maly update bo mi belkotliwy klejnot nie wypadl z chiltary tylko z moba o nazwie Mroźnica byl zolty

 27. GODAR says:

  mi tez wypadl z Mroznicy :)

 28. matils says:

  Na wyższych poziomach wystarczy, że od kupca na dziedzińcu Twierdzy w IV Akcie kupimy Schemat Kostura dla naszego poziomu (za 1 sztukę złota) u mnie jest za 20 000 sztuk zlota na koszmarze i poszedlem odrazu po zabiciu izuala to normalne bo pisze ze jest do kupienia za jedna sztuke zlota

 29. Baca says:

  Mi Bełkotliwy Klejnot wypadł z elitarnego wroga o nazwie Mroźnica, a nie Chiltara.

 30. Schaffer says:

  Jak bedzie mieli niecale 300 mf to schemat na kostur na normalu wypada duzo szybciej ( mi za 3 razem)

 31. alekrowa says:

  mam kosztur i otworzyłem kaprysowo ale na poziomie normalnym czy da sie też na innych

 32. em3r says:

  mi wypadł schemat na infernie, ale jeszcze nie zebrałem żadnej innej rzeczy. Na poziomie infernalnym mi one wypadną? czy lepiej na normalu?
  coś czytałem że trzeba otwierać kaprysowo po kolei na karzydym poziomie, normal-koszmar-pieklo-inferno. Czy jest tak rzeczywiście, czy mogę otworzyć odrazu na infernie?
  Pozdr

 33. Xena says:

  Mam wszystkie potrzebne “przedmioty” i złoto do stworzenia PASTERSKIEGO KOSTURA na normalnym poziomie, ale nie wiem dlaczego u kowala nie pojawia się ten kostur. Pomocy!!!!!

  • Cobra says:

   a mnie jest to samo, mam wszystko do normala a nie pojawia mi się w ogóle taka możliwość jak stworzenie u kowala kostura :( Próbowalam zrówno postacią z normala jak i postacią która normal skończyła ale cofnęłam ją specjalnie na normal aby zrobic kostur. O co chodzi?

 34. GReg says:

  Info Important: Mam wszystkie niezbędne składniki (5 sztuk). Zbrojmistrz z AKT IV pokazuje, że do wykonania kostura niezbędny jest drugi kostur (oznaczenie 0/1). Co robić? Okazuje się, że istotny jest właściwy schemat (księga dla zbrojmistrza). Dla normala księga ta powinna mieć informacje, że poziom rzemiślnika wynosi 1. Taka księga jest właściwa do wykonania kostura dla normala. A później już tylko dopłaty do kolejnych poziomów kostura. Zaraz sprawdzę, czy faktycznie kostur znika po zakończeniu tajemnego levelu :) i dam znać :)

 35. GReG_azmodan says:

  OK. Wszystko gra. Kostur nie znika po zakończeniu dodatkowego levelu. Na normalu to kostur, na koszmarze to koszmarny kostur itd. Informacja: warto przed pony levelem założyć skarbopowiększające gadżety, np. złota skóra (zbroja), onuce lut (buty) itp. 😉

 36. gza says:

  mam wszystkie przedmioty wraz z schematem z normala… i nie ma reakcji ze strony szkieleta mućki… pewnie cosik przegapiłem

 37. apex says:

  20 razy wchodziłem od nowa żeby mi ten magik się pokazał i nic, jak inaczej dostać płynną tęczę?

 38. apex says:

  Dobra mam już tę gównia..ną tęczę, 6 godzin, 24 browary,2 listki prozaku i 100 metrów nowych rzył na czole, tyle mnie to kosztowało. Dodam, że w końcu znalazłem ją na pierwszym poziomie w tajemniczej skrzyni, na drugim poziomie była za to oszołamiająca skrzynia z dobrami. Pozdrawiam

 39. BTOL says:

  mam pytanie robie tak jak jest w instrukcji z bełkotliwym klejnotem i zamiast zamarzniętej pieczary pojawia mi się dwu poziomowa lodowa jaskinia i tak już kilkakrotnie.

 40. Alvaro says:

  mam wszystkie potrzebne przedmioty (zebrane na różnych poziomach) prócz schematu. Widziałem na Inferno u kupca ten schemat za 1000000. Jeśli go kupię będę mógł stworzyć kostur??

 41. Kenji says:

  Grzybek wypadł mi za 2 razem, piszczel ok 5 jak i reszta gratów poniżej 10 razy poza bełkotliwym klejnotem który powtarzałem przez 14h więc nie marudźcie że za 20 razem wam nie wypadło bo ja to robiłem ze 400 razy. A tak BTW “PONNY LVL” jest przereklamowany. Strasznie się rozczarowałem mając w pamięci “COW LVL” z Diablo 2. Badziewne EQ wypada i niema żadnego bossa pokroju COW KING. Rzenada Bizzard się nie postarał.

 42. Lestatwamp says:

  Co do Płynnej tęczy znalazłem ją na 1 poziomie Tajemniczej jaskini w Tajemniczej Skrzyni

 43. Pogromca says:

  w III akcie pojawia sie czesto Lodowa Jaskinia zamiast Pieczar Mrozu,
  lub nawet obie naraz zamieniajac sie tylko miejscami jak sie teleportniesz na most to idziesz nie skrecajac nigdzie kierunku nadanym pzrez most kilka sekund jak nie bedzie Pieczar M. a beda ruiny lub Lodowa jaskinia to skrecasz w lewo i 3majac sie lewej strony w miare mapy po kilku sekundach mozesz natrafic na Pieczary Mrozu. i tak do skutku ja musialem ze 20 razy restartowac mape..

 44. tulipan says:

  plynna tecza wypadla mi tez na pierwszym poziomie tajemniczej jaskini z tajemniczej skrzyni, pozdr

 45. szyderczyni says:

  Ja znalazłam tęczę na pierwszym poziomie za pierwszym razem (dzisiaj) , Wczoraj próbowałam nieskończoną ilość razy, aczkolwiek nie zniechęcajcie się 😉

 46. odik86 says:

  do kostura normal potrzebne są te wszystkie paści… na wyższe wystarczy kupić schemat nauczyć kowala i przemienić normal kostur w koszmar kostur później w piekielny kostur i na infernalny kostur. schematy można kupić u kupca w prawym rogu miasta. i trzeba pokolei przemieniać…

 47. odik86 says:

  nie jestem tylko pewny czy trzeba pokonać izuala żeby kupić schemat:P pograjcie zobaczcie:P pozdrawiam:P

 48. Panzemsty says:

  Witam.
  Czy w akcie 1 na pewno grzyb jest na poziomie katedry poziom 1 bo z przejścia leoryka za każdym razem wrzuca mi katedra poziom 2 ??
  Pozdrawiam

 49. Antares says:

  Czarny Grzyb mozna znaleść ni tylko na 1 Poziomie Katedry w I akcie ale także na 2 i 3 poziome wiem bo sam tam nie raz znalazłem

 50. Antares says:

  Płynna Tęcza – są dwa wejścia do jaskini jedno zaraz przy teleporcie a drugie nieco dalej idąc ciągle w zdłuż dolnj ściany na pewno znajdzimy bo wyglada o tak samo. Osobiście sprawdzałem i te drugie tez otwiera alchemik

 51. Sir Dusiol says:

  MAm juz kostur zrobiony na inferno i ide do tej szczeliny i szkieletu krowy ale nic sie nie dzieje nie ma żadnego ducha krowy???Coś nie tak?

 52. DiEmti says:

  Schemat Kostucha można kupić w III Akcie u kupca tam gdzie stoją: Templariusz, Zaklinaczka i Szelma

 53. Cylonit says:

  Powiem tak – ktoś w Blizardzie dobrze się naćpał nie mogąc nic wymyślić lepszego po “krowim poziomie w Diablo II” koszmar to graczom zafundowano.
  By przejść tą krainę trzeba chyba być na haju (przecież to walka z potworami – bestiami a tu nagle zabijamy pluszowe miśki czy różowe kucyki)
  ŻENADA

 54. Anonymous says:

  Witam, u mnie jest taki problem, że mam grzybka, piszczel, tęcze, klejnot, dzwonek, schemat i jest kasa, a niestety nie mogę zrobić kostura :/. Czy może mi ktoś pomóc?

 55. Gostek says:

  Witam, posiadam wszystkie potrzebne przedmioty, włącznie ze schematem i kasą i niestety nie mogę wykonać kostura. Czy może mi ktoś doradzić co należy jeszcze zrobić?

 56. krn says:

  poradnik 10//10 50 minut all items potrzebne do kostura zdobyte , kucyk lvl otworzylem aby laska sobie pograla w d3 troche :) pozdro i dzieki za poradnik :)

 57. Madey says:

  chcialbym powiedziec ze po 2 godzinach farmienia bełkotliwy klejnot wypadl mi z potwora o nazwie mroźnica

 58. Dax says:

  spoko jest ale pieczara mrozu gdzie jest bełkotliwy klejnot nie jest na północy bo pochodziłem po mapie i znalazłem ją prawie na samym dole

 59. vikoshdoraso says:

  Pieczary mrozu pojawiają się również po prawej stronie od mostu. Mi klejnot wypadł tam :)

 60. Draki666 says:

  Witam
  Żeby nie chodzić bez potrzeby po bełkotliwy klejnot to wystarczy po wejściu most korsika zobaczyć czy za nami jest kapliczka -jak nie ma to pieczary na północy również nie będzie/sprawdzone :)/.
  Mam nadzieję że pomogłem
  Pozdrawiam

 61. zentaii says:

  zdobyłem dzięki tej stronce choć fakt nazwy bossow i itemow niekiedy sa inne. zrobiłem to z poziomu inferno po zdobyciu all itemow. o tyle jest to dobre bo trzeba mieć około 2k ale warto.od normala chyba nie warto za duza kasa.

 62. misiq says:

  No i fajnie… Wróciłam znów do D3 z zamiarem zrobienia w koncu tego kostura :) i co? Znów trafia mnie szlag. O ile grzybki znajdowałam (każdą postacią ktorą robiłam) :) to pozostałych składników (poza dzwonkiem) ani jednego. Od zeszłęgo tygodnia cisnę samą tylko posiadłość leoryka (poświęciłam 4h tylko na piszczel) i nic! Ech…. zaczynam wierzyć, że na ps3 gorzej, albo w innych miejscach dropią te itemki…

Zostaw komentarz