Drakensang Online – Czarodziej Kręgu – Poradnik.

Drakensang Online Poradnik

Poniżej znajdziecie poradnik dotyczący klasy Czarodziej Kręgu w mmorpg Drakensang Online. Poradnik ten będzie przydatny głównie dla nowych graczy, którzy rozpoczęli lub planują rozpoczęcie gry właśnie tą klasą. Czarodziej kręgu to klasa skupiająca się głównie na zadawaniu obrażeń z dystansu za pomocą śmiercionośnych zaklęć.

Czarodziej Kręgu – Umiejętności

Uderzenie pioruna – podstawowy atak, którym dysponuje Czarodziej na początku zabawy w Drakensang Online. Atak ten zadaje 50% podstawowych obrażeń (szkód). Wymagany poziom 1.

Ognista Kula – atak ten zadaje 85% bazowych obrażeń wszystkim wrogom w promieniu 1,5 metra. Trafieni tym atakiem wrogowie będą płonąć przez 5 sekund otrzymując kolejne 10% obrażeń podstawowych. Bardzo dobry atak w walc z dużą grupą wrogów zwarciu. Wymagany poziom 2.

Fala Mrozu – atak, który zamraża wrogó wokół Ciebie na 3,5 sekundu (2 sekundu w przypadku walk PvP). Fala mrozu zadaje 125% szkód podstawowych. Wymagany poziom 3.Porażenie piorunem – bezpośrednie trafienie zadaje 250% szkód bazowych, przeciwnicy w grupie otrzymują część tych obrażeń. Dodatkowo porażenie piorunem ogłusza wrogów na 1,5 sekundy (w PvP na o,5 sek). Jedna z najbardziej szkutecznych umiejętności w arsenale czarodzieja kręgu. Wymagany poziom 6.

Portal – zaklęcie teleportujące Czarodzieja we wskazane miejsce. Wymagany poziom 10.

Lodowa kula – lodowy pocisk, który przy uderzeniu rani wrogów w promieniu 1,5m zadając im 70% szkód podstawowych. Trafieni wrogowie mają na 5 sekund (3 w PvP) zmniejszoną prędkość poruszania się i ataków. Wymagany poziom 15.

Meteor – ognista kula spadająca z nieba i zadająca wrogom w promieniu 3,5 m 107% bazowych szkód. Trafieni wrogowie będą płonąć przez 5 sekund otrzymując kolejne 20% szkód podstawowych. Wymagany poziom 20.

Drakensang Online Esencje

Esencje w przypadku Czarodzieja Kręgu możemy nazwać amunicją dla naszych magicznych umiejętności. Zwiększają zadawane obrażenia i z każdego maga mogą uczynić maszynę do zabijania. Esencje są w Drakensang Online bardzo ważne, szczególnie w przypadku walk PvP.

Esencja bojowa – zwiększa zadawane obrażenia. Jedyna esencja, którą możemy kupić za walutę z gry (a nie za Mroczne Monety). Premia do obrażeń zależna jest od naszego poziomu. Czasem możemy zdobyć tą esencję z pokonanych potworów.

Esencja bitewna – do kupienia za Mroczne Monety, czasem także zdobędziemy ją jako łup z pokonanych mobów. Zwiększa zadawane obrażenia o 100%. Za 999 esencji (zużywane przy każdym ataku) zapłacimy 300 Mrocznych Monet,

Essence of War – do kupienia za Mroczne Monety, nie wypada z potworów (lub dzieje się to bardzo rzadko), zwiększa zadawane obrażenia o 200%. Zabójcza rzecz w walkach PvP, w PvE używana głównie przeciwko bardzo trudnym bossom.

Esencja Zniszczenia – najsilniejsza z esencji, oczywiście do kupienia tylko za Mroczne Monety. Zwiększa zadawane obrażenia o 300%. Nie można jej zdobyć w trakcie lootowania mobów.

Drakensang Online Czarodziej Kręgu

Czarodziej Kręgu Bronie

Wybór broni dla naszego maga to sprawa raczej indywidualnego wyboru. Można wyróżnić 3 podstawowe zestawy broni dla Czarodzieja Kręgu w Drakensang Online.

Różdżka + Orb – najbardziej defensywny zestaw. Orb daje bonusy do wartości zbroi i szansy na zablokowanie. Niezły zestaw do walczenia samemu z bossami, słabiej sprawdza się w PvP. Zestaw można nieco polepszyć dodając do naszych broni diamenty. Przy takim zestawie raczej nie będziemy zadawać bardzo dużych obrażeń.

Różdżka + Księga – najczęściej spotykany zestaw. Księga mocno zwiększa wartość krytycznego ciosu. Dobrze sprawdza się zarówno w PvP jak i PvM.

Laska – broń zadające największe obrażenia zmniejsza jednak nasze szanse na wysoką obronę i wartość krytycznego ciosu. Podsumowując tej broni warto używać tylko jeśli posiadamy legendarną, unikalną broń.

19 Responses to “Drakensang Online – Czarodziej Kręgu – Poradnik.”

 1. koksu says:

  ten poradnik jet nieaktualny !!!!!!!!!!!!!

 2. macmillan says:

  no tak ale no zgadzam sie tylo laski uzywa sie tez w przypadkach nadzwyczajnych tylko jesli znaszzdracmi prosze echnike czarodzieji w wersji straznika zielona strzala potem czerwona ognista i jest zwiekszenie mcy powiedz jaka jsttechnika czarodziei noitera sa nowe umiejetnsci wiec napisz wiecej

 3. Monarchaxd says:

  Ja osobiśćie gram czarodziejem kręgu,i używam różdżki i księgi mam bardzo silną pałke na 19 lvl nadzwyczajną która zadaje obrażenia od 23 do 31 wartośc krtytyczneg ciosu wynosi aktualnie wynośi 410

  serwer:Grimmag
  nazwa:Monarchaxd
  klasa:czarodzieje kręgu

 4. mattmag says:

  czy mozna jakos zwiekszyć pojemnośc MANA’y ??

 5. Hislon says:

  Od czego zalezą obrazenia ?
  Bo widzialem niektorzy na pvp bija po 260 z Ognistej Kuli a ja zaledwie 50. ;/

 6. Okomaroko says:

  jak zostać rekrutem?

 7. Kacproo says:

  Mam problem z portalem, mianowicie gdy klikam ppm na jakieś miejsce to tak jakby się teleportuje i wraca. Ktoś mi wyjaśni o co chodzi?

 8. dawid11112 says:

  czarodziej jest extra

 9. pawel says:

  walcze w walkach PVP i nie zaiększa mi się liczba pokonanych przeciwników dlaczego

 10. pawel says:

  prosze o pomoc w tej sprawiw dziękuje i pozdrawiam graczy i przepraszam tych których pokonałem w walkach PVP

 11. dawid11112 says:

  mam czarodzieja na 30 lv starszy legionista.Mam pajęczą laskę i jade nawet setnikuw .Polecam maga,ale strażnik też bardzo fajny

 12. Mag 40 says:

  Lol ja mam poziom 40 q6 i jestem feldmarszałkiem

 13. Anonymous says:

  nie faine

 14. ArmandoJebaka says:

  Witam.Cgcaiłbym sie dowiedziec co zrobic by zadawać większe obrażenia.Inni walą mi po 300/250 a ja tylko 100/70/60 :/ prośiłbym o pomoc z góry dziękuje :).

 15. ArmandoJebaka says:

  + Gram Czarodziejem kręgu 😀

 16. Loord34 says:

  ja gram czarodziejem 22lvl i przyznam, fajny jest

 17. Marvolw says:

  Ja Gram magiem mam 11lv.
  Mam już jeden artefakt 3hera i reszta 7 unikatow…
  ograniam już potworki o 15 16lv.

  CZARODZIEJ KRĘGU THE BEST….

 18. Dominowww says:

  Mi się gra magiem osobiście bardzo dobrze, w pvp jak i w expieniu nie jest najgorszy

Zostaw komentarz