Florensia

Florensia MMORPG

Florensia to darmowa gra mmo (F2P) której oryginalnym elementem jest to, że łączy walkę na lądzie i na morzu. Grafika we Florensji jest bardzo barwna i utrzymana w stylu gry anime i manga. Przeróżne fantazyjne potworki i postacie utrzymane w stylu japońskich filmów animowanych sprawiają, że gra ta skierowana jest głównie do dzieci i nastolatków. Z drugiej jednak strony jest to solidnie przygotowana i nawet dość rozbudowana gra mmo, którą mogą docenić również bardziej doświadczeni gracze. Florensia rejestracja zajmie Ci tylko kilka minut.

We Florensii znajdziemy wszystkie elementy klasycznych gier mmorpg, a dodatkowo bitwy morskie, o których wspominaliśmy już na początku. Starcia na możu to bardzo miły dodatek i element, który przysporzył Florensii wielu fanów. Tworząc postać w tej grze mmorpg do wyboru mamy 4 klasy: Noble (szlachcic), Explorer (odkrywca), Saint (święty) i Mercenary (najemnik). Noble to mag, Explorer to klasa specjalizująca się dystansowej broni palnej (może też jednak walczyć mieczem), Saint to uzdrowiciel, a Mercenary to wojownik.System questów w grze Florensia jest dosyć klasyczny. Wiele questów będzie polegać na tym co w innych grach, będziemy musieli zabić określoną ilość danych potworów, udać się do określonych bohaterów NPC itd. Florensia nie jest może jakaś innowacyjna w tej dziedzinie ale questów mamy do wyboru bardzo dużo i są one dość różnorodne. Kolejnym miłym dodatkiem są questy morskie.

Wróćmy jednak do walk na morzu, które są właśnie elementem przyciągającym najwięcej graczy do tego tytułu. System walki na morzu odbiega nieco od klasycznych walk w grach mmo i na początku może wydawać Ci się specyficzny. Jednak już po kilku starciach bardzo łatwo dojść do wprawy. Oczywiście wraz z rozwojem naszego bohatera będziemy mogli rozwijać również statek, z którego korzysta on na morzu. Jeśli chodzi o same statki to mamy ich 4 typy: Armored Assault, Big Gun, Maintenance i Torpedo Ships. Podobnie jak klasy każdy rodzaj statku ma inne przeznaczenie. Na przykład Armored Assault jest odpowiednikiem wojownika, a Maintenance uzdrowiciela. Ważne jest jednak to, że możesz posiadać więcej niż jeden statek, a ich wybór nie jest uzależniony od naszej klasy. Możesz więc inaczej walczyć na morzy, a inaczej w klasycznych starciach na lądzie.

Florensia to darmowa gra mmorpg z górnej półki. Dobry tytuł szczególnie dla młodszych graczy, ale jeśli komuś starszemu podoba się kolorowa grafika i mangowa konwencja również będzie się świetnie bawił.

4 Responses to “Florensia”

 1. Chihiro says:

  Jestem fanką anime i grałam we Florensię. Przyjemna gierka i dobra animacja:). Daję 5/5.

 2. asss says:

  a jak zrobić by było po polsku? 😛

 3. Anonymous says:

  Nie kapuje tej gry &#@#*% jakaś , ale grafika genialna i mój kolega w nią gra , ale nie chce &#@#*% wytłumaczyć ;(

 4. Maciek says:

  Dziwie się, że gra jest aktualnie niezbyt popularna. Pamiętam, że swojego czasu grało w nią naprawdę wielu graczy, a teraz? Trudno znaleźć kogokolwiek do drużyny, już nie mówiąc o mijaniu kogoś! Szkoda, szkoda bo koncept gry jest naprawdę przedni.

Zostaw komentarz