FOnline Reloaded – jak zdobyć dobrą broń i pancerz Poradnik

Fonline Reloaded

Niedawno ruszyła odświeżona wersja fanowskiej wersji gry Fallout Online pod tytułem FOnline Reload. Oficjalną stronę gdzie można pobrać klienta i dowiedzieć się więcej o grze znajdziecie TUTAJ. Dodam tylko, że FOnline Reloaded to stworzone przez fanów MMORPG łączące światy znane z Fallout 1 i Fallout 2. W grze zaimplementowano również całkiem przyzwoity system craftingu, frakcji i walk PvP. Dziś jednak chciałbym napisać o tym jak na początku rozgrywki stosunkowo łatwo zdobyć dobrą broń i pancerz. Pierwszy ekwipunek możemy zdobyć na różne sposoby. Możemy na przykład poprosić o itemy innych graczy czy spróbować wycraftować swoją pierwszą broń. Ja chciałem jednak przedstawić sposób, który pozwoli Ci zdobyć stałe źródło pozyskiwania broni, amunicji, pancerzy, skillbooków, stimpaków i innych potrzebnych przedmiotów. Aby skorzystać z tego sposobu będziesz potrzebował wysoki poziom umiejętności Lockpick, także wybierz ją jako jedną z 3 umiejętności przy tworzeniu postaci, a następnie wpakuj w nią Skill Pointy zdobyte na kilku poziomach doświadczenia. Sposobem na zdobycie bardzo dobrego uzbrojenia jest farmienie skrzynek (Footlockers), które można znaleźć w czasie spotkań – Random Encounters ale tylko w określonych miejscach.

Skrzynki możemy znaleźć jedynie na terenach zrujnowanych miast. Jest ich całkiem sporo rozrzuconych po mapie i na pewno nie będziesz miał problemu z ich znalezieniem. Na mapie wyglądają one na przykład tak:

FOnline Reloaded Poradnik

Następnie podróżujemy po obszarze ruin tak długo aż nie natrafimy na jakieś Random Encouner. Na początku takiej losowej potyczki sprawdzamy czy na mapie znajduje się skrzynka, a wygląda ona tak:

FOnline Reloaded Poradnik

Teraz oceniamy czy jesteśmy w stanie przetrwać takie spotkanie i na spokojnie dorwać się do skrzynki. Jeśli siły wroga są przeważające lepiej uciec i poszukać innej skrzynki. Pamiętaj, że skrzynki nie zawsze znajdują się na terenie spotkanie, często ich po prostu nie będzie. Wtedy musisz szukać kolejnego spotkania. Jeśli będziesz próbował wystarczająco dużo razy w końcu trafisz na spotkania ze skrzynkami, które nie będą wymagały walki (np. Mechant Party, Salvagers lub patrol sił porządkowych z pobliskiego miasta) lub napotkani wrogowie będą słabi i będziesz w stanie sobie z nimi poradzić. Wtedy możesz w końcu dorwać się do skrzynki. Skrzynki są zawsze zamknięte! Dlatego też będziesz potrzebował wysoki poziom umiejętności Lockpick. Ja zaczynałem farmić skrzynki mając Lockpick na poziomie około 75 jednak udawało mi się otworzyć tylko niektóre skrzynki. Przy Lockpick na poziomie 100-120 przy odpowiedniej ilości prób powinieneś móc otworzyć każda skrzynkę. Uważaj gdyż niektóre skrzynki otoczone są pułapkami lub nawet minami. W takich przypadkach możesz próbować je rozbroić lub po prostu zostawić skrzynkę w spokoju i poszukać kolejnej, bez pułapek.

Co znajdziesz w skrzynkach? Prawie wszystko poczynając od złomu (Junk) poprzez Stimpaki, Super Stimpaki, skill booki zwiększające niektóre umiejętności (Repair, Science i Outdoorsman), różnego typu amunicję, pancerze w tym Combat Armor MK II oraz bardzo przyzwoite jak H&K Caws, Assauly Rifle, Laser Pistol, Laser Rifle, Minigun, Light Support Weapon czy Plasma Pistol. Oprócz tego w skrzynkach znajdziesz także gotówkę oraz przeróżne inne narzędzia, surowce do craftingu itd. Generalnie co parę skrzynek warto odtransportować łup do naszego namiotu lub bazy gdyż w czasie farmienia skrzynek możemy napotkać innych graczy, którzy będą próbowali nas zabić.

A na koniec zawartość trzech skrzynek wyfarmionych w ciągu ostatnich 20 minut:

Fonline skrzynki

FOnline Reloaded farmienie skrzynek

FOnline Reloaded farmienie poradnik

One Response to “FOnline Reloaded – jak zdobyć dobrą broń i pancerz Poradnik”

  1. Wastelander says:

    Dzięki za poradnik, przydały mi się sugestie dotyczące skrzynek 😀

Zostaw komentarz