Football Superstars

Footbal Superstars recenzja

Football Superstars to pierwsza na świecie gra mmo poświęcona piłce nożnej. Oczywiście były wcześniej gry sportowe, które oferowały rozgrywanie meczów z graczami z całego świata ale Football Superstars to pierwsze podejście do tematu od strony mmo. Zasadniczo rozgrywka podzielona jest na dwa podstawowe elementy, pierwszy to oczywiście rozgrywanie meczy piłkarskich, a drugi to kierowanie życiem zawodowego sportowca.Na szczęście większy nacisk położono, dużo ciekawszy i dynamiczniejszy element, jakim są mecze piłkarskie. Na samym początku, po zalogowaniu do Football Superstars musimy stworzyć naszego zawodnika, a już chwilę później możemy wziąć udział w pierwszej grze. Możesz zagrać w mniejsze gry na przykład 2 na 2 lub 3 na 3 zawodników, w których zwycięża ten kto pierwszy strzeli określoną liczbę goli. Możesz również wziąć udział w regularnych ligowych meczach. Kiedy tworzysz postać swojego piłkarza wybierasz również klub, do którego będzie on należał. W przypadku meczów ligowych mechanizm gry umieści Cie w drużynie z innymi członkami tego samego klubu. Drużynę przeciwną również będą stanowili piłkarze jednej drużyny.

Jeśli chodzi o sterowanie w Football Superstars to na początku będziemy potrzebowali trochę czasu żeby się do niego przyzwyczaić. Szczególnie jeśli dużo grałeś w takie gry jak Fifa czy Pro Evolution Soccer na konsoli do gier, będziesz musiał poświęcić chwilę żeby oduczyć się starych nawyków. Ruch naszym zawodnikiem odbywa się za pomocą klawiszy WASD, trzymając lewy Shift zmuszamy naszego piłkarza do sprintu. Klawisz spacji to podanie piłki lub wślizg. Oddawanie strzału, poruszanie kamerą, oddawanie dłuższych indywidualnych podań odbywa się za pomocą myszki.

Dzięki rozgrywaniu kolejnych meczy otrzymujesz punkty doświadczenia, które zwiększają poziom Twojego piłkarza o pozwalają Ci na nabycie nowych umiejętności. Oczywiście najlepiej rozgrywać mecze z zawodnikami na podobnym co my poziomie, gdyż wygranie z dużo silniejszym przeciwnikiem będzie niezwykle trudne.

Drugi element gry czyli życie sportowca jest też całkiem ciekawym pomysłem. Zaczynamy jako zupełnie nieznany zawodnik i pniemy się po szczeblach kariery. Im jesteśmy sławniejsi tym mamy więcej opcji do wyboru, kolejni dziennikarze chcą przeprowadzić z nami wywiady, otrzymujemy dostęp do ekskluzywnych klubów i restauracji itd.

Football Superstars dostępna jest całkowicie za darmo. Oczywiście jeśli bardzo chcemy istnieje kilka dodatków, za które można zapłacić ale spokojnie można grać bez nich. Jeśli jesteś fanem piłki nożnej i gier mmo ta pozycja jest zdecydowanie dla Ciebie.

4 Responses to “Football Superstars”

  1. bartek says:

    bardzo liubie piłkę nożną

  2. oskero100 says:

    dobra gra

  3. Pabel900 says:

    zajebiste

Zostaw komentarz