Golden Age – Poradnik dla początkujących.

Golden Age

Poniżej znajdziecie poradnik dla początkujących graczy w grze mmo Golden Age. Znajdziecie w nim opis głównych opcji oraz interfejsu, a także ogólne informacje o Golden Age. Jeśli lubisz przeglądarkowe gry fantasy – Golden Age Rejestracja jest darmowa i zajmie Ci tylko kilka minut.

Golden Age – Pierwsze kroki

Pierwszą rzeczą jaką musisz zrobić, jest stworzenie własnego Sire’a. To będzie Twój awatar w grze i nie będziesz mógł go usunąć ani zmienić, więc wybieraj mądrze!

Golden Age - Sire creation

Każda dostępna w Golden Age frakcja posiada swój własny bonus:

Ibero Alliance: Mogą zwiększyć obronę swoich miast przed atakami.

Rhine Commerce Guild: Mogą zwiększyć przyrost surowców w swoich miastach.

Templars: Mogą zwiększyć ilość żołnierzy, którzy będą rekrutowani każdego tygodnia.

The Golden Age – poradnik

Są dwa główne tryby w Golden Age: tryb Sire’a (Sire Mode) i tryb miejski (City Mode).W trybie Sire’a możesz wykonywać zadania i rozmawiać z bohaterami NPC, by zdobyć doświadczenie i zwiększyć swój poziom. W trybie miejskim rozwijasz swoje miasto i zdobywasz surowce.

Aby przełączać między tymi dwoma trybami, kliknij na ikony wyświetlane poniżej (Miasto nie jest dostępne od razu, aby mieć do niego dostęp należy wykonać kilka pierwszych zadań).

Golden Age Options

A.) Tryb miejski: Jeśli posiadasz miasto, możesz przejść do jego widoku klikając w tę ikonę

B.) VIP: Jeśli ta ikonka świeci się na żółto, posiadasz status VIP’a. Status VIP’a zwiększa dzienną pensję, dzienny przychód surowców, liczbę zadań dostępną dla naszego bohatera, dodaje dodatkowe karty tarota i całą masę innych bonusów. Aby zostać VIP’em, należy wykupić kartę VIP i użyć jej.

C.) Sanctum City: Wciśnij ten przycisk aby przenieść się do Sanctum City w trybie Sire’a, w momencie gdy jesteś w trybie miejskim lub spoglądasz na mapę.

D.) Mapa: Tutaj możesz zobaczyć mapę świata, swoje miasta, armię, oraz sąsiednie lokacje. Tutaj także wysyłasz swoje wojska i zdobywasz nowe terytoria.

E.) Wróżby: Każdego dnia możesz wykorzystać jedną kartę tarota, która da Ci dwa tymczasowe bonusy. Klikając tą ikonę możesz odwiedzić Pythię i zagrać w tarota od czasu do czasu.

F.) Pasek Postępu: Dla łatwej kontroli wszystkich swoich spraw, możesz kliknąć na pasek postępu i zobaczyć między innymi budowane obiekty, ruchy wojsk oraz nadchodzące bitwy.

Golden Age Sire Mode

Na poniższym screenie widać podstawowy widok w trybie Sire. Pod obrazkiem znajdziecie opis wszystkich dostępnych w tym trybie opcji.

Golden Age Sire Mode

1.) Mail: Kliknij tutaj aby zobaczyć wiadomości otrzymane od pozostałych graczy oraz gry. Jeśli chcesz wysłać wiadomość, musisz znaleźć Listonosza-bota w Sanctum City.

2.) Quest Log: To okienko pokazuje wszystkie Twoje zadania, włącznie z zadaniami Sire’a, bohatera, sojuszu, zadaniami dziennymi i zadaniami zamku. Zawsze jest kilka zadań do ukończenia, więc zaglądaj tu często!

3.) Army: W tym oknie możesz rzucić okiem na wszystkie swoje armie, oraz dowolnie je edytować (o ile stacjonują w mieście).

4.) Hero: Tutaj możesz zobaczyć wszystkich najętych przez siebie bohaterów, a także rozdzielać ich punkty umiejętności w przypadku awansu, wyposażać w ekwipunek oraz zwalniać ze służby.

5.) Bag: Tutaj jest Twój ekwipunek. Jest on podzielony na trzy kategorie: Sire’a, bohaterów i skarby. Nie należy mylić ekwipunku Sire’a z ekwipunkiem bohaterów!

6.) Alliance: To jest okno sojuszu. Jeśli nie jesteś aktualnie w sojuszu, okno się nie otworzy. Jeśli jesteś już członkiem, wszystkie funkcje są dostępne właśnie tutaj.

7.) Land: Tutaj możesz zobaczyć wszystkie posiadane/okupowane tereny.

8.) Rank: Tutaj możesz zerknąć na ranking i zobaczyć kto jest najpotężniejszym władcą!

9.) Friends List: To Twoja lista przyjaciół. Możesz dodawać nowych przyjaciół lub blokować denerwujące Cię osoby.

10.) Daily Update: To okno zawiera informację z newsami z gry. Możesz z nim zobaczyć informację na temat dziennych zadań oraz aktualnie najlepszych graczy w rankingu.

11.) The Help Window: To okno otwiera przewodnik w grze. Zawiera on wiele przydatnych informacji na temat gry, z którymi każdy gracz powinien się zapoznać.

12.) System: Tutaj możesz przejść do opcji systemowych, np. wyłączyć dźwięk.

13.) Mall: Klikając tutaj przejdziesz do centrum handlowego, gdzie możesz kupić wiele przedmiotów ułatwiających grę. Ich zakup wymaga koron. Aby dowiedzieć się więcej na temat centrum, oraz konwersji punktów Aeria na korony, kliknij tutaj.

14.) NPC List: Kliknij tutaj aby zobaczyć listę wszystkich botów w trybie Sire’a i ich funkcję. Dodatkowo, klikając na bota automatycznie przeniesiesz się do niego. Lista pokazuje też, czy któryś z zleceniodawców ma dla Ciebie zadanie. (Zobaczysz żółty wykrzyknik oznaczający nowe zadanie i żółty znaczek zadania jeśli zadanie może zostać zakończone.) Korzystanie z listy jest zalecane i usprawnia grę.

Oto krótka lista bohaterów NPC z którymi powinieneś porozmawiać w trakcie gry. Oczywiście to tylko początek. Kiedy lepiej zapoznasz się z grą, powinieneś poznać resztę botów, by poznać wszystkie funkcje gry!

A.) Bernard:Gubernator. Porozmawiaj z nim aby ukończyć kilka zadań i otrzymać dostęp do mapy.

B.) Demetrius: Skarbnik królewski. Powinieneś rozmawiać z nim codziennie, gdyż w przeciwnym wypadku nie otrzymasz swojej dziennej wypłaty.

C.) Newbie Instructor Foster: Ten bot aktywuje samouczek, który uczy ważnych funkcji gry.

Golden Age – Tryb miejski (City Mode)

Kiedy otrzymasz swoje pierwsze miasto, zaczniesz budować wielkie królestwo. Tak będzie wyglądało Twoje miasto na początku:

Golden Age City Mode

1.) City Overview: Tutaj możesz zobaczyć ile posiadasz surowców oraz ile ich produkujesz. Tutaj także będzie wyświetlana ilość złota oraz zadowolenie miasta.

2.) Potential Building: Ten szary budynek nie został jeszcze zbudowany, to symbol tymczasowy. Kliknij na nim, aby zobaczyć dostępne budynki. Jeśli możesz zbudować kilka budynków tego typu, to po wybudowaniu jednego pojawi się następny znaczek tymczasowy.

3.) Admin Hall: To jest Twój ratusz, główna część Twojego miasta. Im bardziej rozbudujesz ten budynek, tym bardziej będziesz mógł ulepszyć pozostałe budynki i odebrać większą dzienną wypłatę.

4.) Overview Icons: Tutaj możesz mieć oko na swoje miasto. Kliknij na ikony aby zobaczyć przegląd swoich budynków, zasobów i armii.

5). Boost Bar: Tutaj są dopalacze dla Twojego miasta. Wybranie tej ikony spowoduje wyświetlenie centrum,w którym będziesz mógł zakupić wszelkiego rodzaju wspomagacze dla Twojego miasta. Są przydatne, gdy chcesz szybko konkurować z najlepszymi.

Dobrym pomysłem jest wciśnięcie “L” podczas gry i wybranie zakładki zadania miasta. Tym sposobem możemy zaliczać zadania dla miasta które powinny w pewnym stopniu zasilić nasz budżet.

Zostaw komentarz