Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Grepolis - strategia przez www. | Gry MMO

Grepolis

Grepolis

Grepolis to podobnie jak na przykład Terra Militaris gra z gatunku MMORTS czyli sieciowa strategia czasu rzeczywistego. W Grepolis skupiamy się bardziej na taktyce i strategii niż szybkiej akcji czy elementach rodem z gier mmorpg. Grepolis została stworzona tak aby każdy mogł łatwo zacząć zabawę z grami mmo tak więc jest to idealny tytuł dla ludzi, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z grami online.Akcja gry Grepolis osadzona jest w starożytnej Grecji i obfituje w wiele elementów nawiązujących do historii i mitologii tego obszaru. Na początku rozgrywki startujemy na małej wyspie i uczymy się podstaw mechaniki i sterowania w Grepolis. Ta część gry, tak zwany tutorial jest zaprojektowany po to by pomóc nam zapoznać się podstawami Grepolis. W czasie tutoriala dowiesz się więc jak zarządzać swoim miastem i swoją wyspą, jak dowodzić wojskami i rabować należące do komputera wioski itd.

Jeśli grałeś w inne sieciowe strategie czasu rzeczywistego (MMORTS) szybko się przekonasz, że Grepolis nieco się od nich różni. Na początek w tej grze nie występują questy i zadania, które muszą wypełniać sterowani przez nas bohaterowie. Zamiast tego gra skupia się na zarządzaniu surowcami, rozwoju technologii i zarządzaniu wojskiem. W sumie w całej grze występują 23 budynki, które możesz zbudować w swoim mieście, każdy z nich daje nam oczywiście określone korzyści i pomaga w rozwoju. W Grepolis rejestracja to tylko kilka minut, spróbuj i zagraj za darmo.

Niektóre budynki jak np. Akademia pozwalają nam na wykonywanie określonych czynności, w przypadku Akademi będą to rozwój i badania. Pozwala nam to na wybranie specjalizacji dla naszego miasta. Jest to np. wybranie określonego boga, który będzie patronem naszego miasta lub skupienie się na rozwoju wojsk lądowych lub marynarki morskiej. Jeśli chodzi o wybór boga naszego miasta to od tego czy wybierzemy Zeusa, Atene lub Herę zależy do jakich umiejętności i zaklęć będziemy mieli dostęp.

Tak jak wspominaliśmy na początku Grepolis to idealna gra dla początkujących fanów sieciowych strategii. Dzięki intuicyjnemu sterowaniu i mechanice już po pierwszej godzinie gry powinieneś dobrze orientować w świecie Grepolis. Nie znaczy to jednak, że gra jest uproszczona i nie oferuje wielu możliwości. Złożony system zarządzania surowcami, realistyczna grafika i spora domieszka strategii sprawiają, że ta gra MMORTS jest naprawdę warta uwagi. Jako gra w przeglądarce Grepolis nie wymaga pobrania i instalacji klienta gry czy długiej rejestracji co jest jej dodatkowym plusem.

Zostaw komentarz