Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Guild Wars 2 - jaką rasę wybrać - poradnik. | Gry MMO

Guild Wars 2 – jaką rasę wybrać – poradnik.

Guild Wars 2

Wybór odpowiedniej dla nas klasy i rasy może nastręczać problemów w każdym MMORPG, a w Guild Wars 2 jest szczególnie ważne. Dostępne w tej grze rasy są bardzo zróżnicowane i oferują odrębne style gry. Nasz krótki poradnik przybliży każdą ras z Guild Wars 2.

Oczywiście jak i w innych grach MMORPG tak i w Guild Wars 2 możemy stworzyć sobie kilka postaci ale nie ma nic bardziej denerwującego niż zmarnowanie kilkunastu godzin gry na postać, która nam nie odpowiada. Dzięki poniższemu poradnikowi poznasz ogólny styl gry każdej z ras i może dzięki niemu wybór będzie dużo prostszy.

GUILD WARS 2 – RASY

Ludzie – Humans

Preferowane klasy: Ranger, Thief

Idealna rasa dla początkujących

Ludzie to bardzo dobry wybór dla początkujących graczy, którzy nie mają dużego doświadczenia z grami MMORPG. W Guild Wars 2 rasa ludzka została zepchnięta z dominującej pozycji przez pojawienie się starożytnego smoka, który spustoszył ich ojczyznę. Nie oznacza, że ludzka rasa jest na granicy wyginięcia, ludzie nadal dysponują potężną stolicą i snują plany odzyskania utraconych ziem. Ludzie w porównaniu do innych ras nie wyróżniają się szczególnie dużą siłą fizyczną, tak więc pasującymi do nich klasami będą np. Ranger (Zwiadowca) czy Thief (Złodziej). Profesje te nie bazują na brutalnej sile. W walce bazują na sprycie i szybkości w efektywnym likwidowaniu przeciwników.

Guild Wars 2 Humans

Charr

Preferowane klasy: Warrior, Engineer, Necromancer

Idealna rasa dla tych, którzy grali w pierwszą część Guild WarsTa niebezpieczna rasa kotołaków to idealny wzór społeczeństwa militarystycznego z jasno określonym kodeksem postępowania. Społeczność ta podzielona jest na rywalizujące ze sobą legiony, a całą rasę cechuje uwielbienie wojny i konfliktów. Fabuła dla tej rasy pełna jest zdrad, podstępów i politycznych manewrów już od samego początku gry. Wybierając tą rasę nie licz jednak na rozwiązywanie problemów drogą dyplomacji, wszystkie spory zostaną rozstrzygnięte za pomocą miecza lub strzelby. W Guild Wars 2 wybierając Charr będziemy musieli wybrać także Legion, z którego pochodzi nasza postać. Będzie to miało wpływ na grę, do wyboru mamy Iron, Ash i Blood Legion. Iron Legion będzie najlepszy dla inżynierów, Blood dla klas praktykujących magię, a Ash dla typowych klas skupiających się na walce wręcz. Grając Charr możemy nie napotykać zbyt rozbudowanych opcji dialogowych, gdyż rasa ta nie słynie z rozwlekłych rozmów i zamiłowania do gadania.

Guild Wars 2 Charr

Norn

Preferowane klasy: Warrior, Guardian, Ranger

Idealna rasa dla graczy z duszą odkrywców.

Rasa Norn po raz pierwszy pojawiła się w ostatnim dodatku do Guild Wars 1 – Eye of the North. Ta rasa gigantów ceni honor i siłę ponad wszystko inne. Nornów cechuje też zamiłowanie do napojów wyskokowych i bójek na pięści. Kultura Nornów obraca się wokół Wielkiego Polowania (Great Hunt) ciągłej rywalizacji, której celem jest wyłonienie najslniejszego z wojowników Nornów. Mimo szczytnych założeń zawody te są dla wielu Nornów jedynie wymówką do dużej ilości zabijania, picia i ciągłych podróży. Rasa ta posiada unikalną umiejętność transformacji w zwierzęta jak wilk, kruk czy śnieżna puma. Rasa ta jest lekko szalona ale też pełna humoru, rozpoczynając grę tą rasą na pewno naoglądamy się sporo śniegu, lasów i gór gdyż tak wyglądają startowe lokacje Nornów. Jeśli lubisz eksplorować takie górskie bezdroża rozważ wybranie tej postaci.

Guild Wars 2 Norn

Sylvari

Preferowane klasy: Mesmer, Elementalist, Guardian

Idealna dla graczy stawiających na fabułę.

Sylvari to najmłodsza rasa w świecie Tyria, jest to także najbardziej tajemnicza rasa. Częściowo byli oni zaprojektowani przez społeczność fanów Guild Wars 2. Sylvari w dużej mierze przypominają rośliny, przedstawiciele tej rasy nie rodzą się, a raczej wyrastają gdzieś pod mistycznym Bladym Drzewem (Pale Tree) i posiadają bardzo silną, wręcz symbiotyczną więź z naturą. Duża część fabuły dla tej rasy (przynajmniej na początku gry) będzie poświęcona ratowaniu miejscowej flory i fauny i przywracaniu równowagi w naturze. Nie myślcie jednak, że granie tą rasą jest jakimś banałem dla miłośników przyrody. Rasa ta jest niezwykle tajemnicza i wyjaśnienie każdej tajemnicy dotyczącej Sylvari rodzi serię nowych pytań. Dzięki temu jeszcze bardziej chce się grać i odkryć odpowiedzi na nurtujące nas pytania.

Guild Wars 2 Sylvari

Asura

Preferowane klasy: Engineer

Idealna dla graczy z poczuciem humoru.

Ostatnia dostępna w Guild Wars 2 rasa to niewysocy wynalazcy – Asura. Rasa jest dużo bardziej zaawansowana technologiczne niż inne występujące w Guild Wars narody. Wątek fabularny Asura został przygotowany z dużym przymrużeniem oka i zawiera bardzo dużo akcentów humorystycznych. W walce nie polegają na własnej, niewielkiej tężyźnie fizycznej, zamiast tego ich najpotężniejszą bronią jest technologia. Stąd też najbardziej oczywistą klasą dla Asura będzie Inżynier.

Guild Wars 2 Asura

One Response to “Guild Wars 2 – jaką rasę wybrać – poradnik.”

  1. mesmer says:

    dobrze się gra mesmer gdy się zaczyna grać w guild wars 2

Zostaw komentarz