Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Guild Wars 2 poradnik dla początkujących. | Gry MMO

Guild Wars 2 poradnik dla początkujących.

Guild Wars 2

Nasz poradnik dla poczatkujących w Guild Wars 2 dostarczy Ci wszystkich informacji potrzebnych do rozpoczęcia przygody w świcie Tyria. Oczywiście weterani innych gier MMORPG, w szczególności pierwszej części Guild Wars nie powinni mieć większych problemów. Jednak GW 2 zawiera kilka oryginalnych niuansów, które warto tutaj wyjaśnić i po krótce opisać.

Wybór rasy i klasy

W Guild Wars 2 nie ma żadnych bonusów wynikających z wybranej rasy, nie ma też ograniczeń dotyczących klas. Każda rasa może wybrać dowolną klasę. Więcej informacji znajdziecie w naszym poradniku Guild Wars 2 jaką rasę wybrać? Brak ograniczeń dotyczy również profesji i roli w drużynie. Właściwie każda z klas posiada umiejętności leczące jak i zadające obrażenia, w związku z czym klasyczny podział na DPS, Tank i Healera nie jest w Guild Wars 2 aż tak wyraźny. Tworząc postać nie powinniśmy więc myśleć o tym jaką role chcemy pełnić w drużynie ale o tym jak sami chcemy grać.

Guild Wars 2 – walka

Tak jak pisaliśmy powyżej w Guild Wars 2 w dużym stopniu zatarty został podział na role DPS, Tank i Healer w związku z czym zmienia się też nieco walka, szczególnie w
grupie. Bardzo istotny w czasie walki jest ruch i poruszanie się. Większości z naszych umiejętności możemy używać będąc w ruchu, warto nauczyć się tego od samego początku. Zdecydowanie przydaje się to na wyższych poziomach.

Drugą rzeczą na która musimy zwracać uwagę do buffy i de-buffy. Buffy w Guild Wars 2 nazywają się “boons”, a de-buffy “conditions”. Boons i conditions działające na nas wyświetlane są po prawej stronie nad paskiem umiejętności. A buffy i de-buffy działające na przeciwników wyświetlane są na środku ekranu pod ich paskiem życie (po kliknięciu na przeciwnika). Warto dopasowywać nasze umiejętności do przeciwników, wykorzystywać ich słabości itd.

Guild Wars 2 poradnik dla początkujących

Guild wars 2 – śmierć

Po tym jak nasze punkty życia spadną w walce do 0 przechodzimy w tzw stan “downed”, leżymy pół żywi na ziemi i bronimy się ostatkiem sił. Zamiast naszych normalnych umiejętności dysponujemy 4 skillami, których opis i działanie warto poznać już na początku gry. Pojawi się też dodatkowo pasek życia, który będzie z czasem się skracał. Mamy dodatkowe kilkadziesiąt/kilkanaście sekund życia, jeśli w tym czasie uda nam się zabić jednego z atakujących wrogów wtedy nasza postać odżyje, odzyska pełną sprawność i część Hit Pointsów. Jeśli nasz dodatkowy pasek życia spadnie do zera zanim zdążymy zabić jednego umieramy. W tej sytuacji mamy dwa wyjścia: czekać aż ożywi nas inny gracz będący w pobliżu lub teleportujemy się do wybranego na mapie Waypointu.

Guild Wars 2 – questy

W Guild wars 2 zastosowano bardzo ciekawe rozwiązanie dotyczące questów. Oprócz wątku fabularnego, który zależy od naszej klasy/rasy i szczegółów dotyczących naszej postaci, które wybraliśmy przy jej tworzeniu mamy też szereg questów rozsianych po całej mapie. Questy te widoczne sa na mapie jako serduszka, ramka w kształcie serca oznacza, że quest nie został jeszcze wykonany, a wypełnione serce oznacza, że quest jest ukończony. Co ciekawe nie musimy najpierw questa otrzymywać następnie iść go wykonać, a na koniec wracać do NPC, który dał nam quest po nagrodę. W Guild Wars 2 questy te przypisane są do obszarów, wkraczając na taki obszar pojawia nam się informacja co musimy wykonać w danym obszarze aby ukończyć zadanie (zazwyczaj możemy zrobić to na kilka sposobów). Po ukończeniu zadania nagrodę za nie otrzymamy pocztą.

Odpada więc czasochłonne bieganie od NPC’a do NPC’a. Questy takie możemy również w dowolnym momencie przerywać i wracać do nich po jakimś czasie. Innym rodzajem questów są eventy ale o tym niżej.Guild Wars 2 – eventy

Podrużując po krainach Tyrii bardzo często napotykamy tak zwane eventy, na mapie pojawia się pomarańczowy okrąg oznaczający obszar, w którym event ma miejsce, a na ekranie informacja, że w pobliżu coś się dzieje. Eventy w Guild Wars 2 są przeróżne, polegają np. na zabiciu wyjatkowo wielkiej i odpornej bestii, eksortowaniu karawan, zbierania konkretnych surowców, obrony danego miejsca, zdobywania wrogich obozów itd. Zależnie od Twojego wkładu po ukończeniu eventu otrzymasz doświadczenie, złoto i punkty Karmy. Wiele eventów jest na tyle trudnych, że nie wykonamy ich samemu, nie musimy sie jednak łączyć w Party itd. Najczęściej gracze sami zbiegają się do trwających eventów i wykonują je razem.

Guild Wars 2 – umiejętności i broń

Dosyć dziwne dla niektórych graczy zaczynających przygodę z GW 2 mogą być umiejętności przypisane do broni. Na naszym pasku umiejętności pierwsze pięć skilli od lewej jest przypisanych do broni. To znaczy że jeśli zmienimy klase broni np z miecza jednoręcznego na młot dwuręczny zmieni się też zestaw umiejętności. Dodatkowo wyposażając naszego bohatera w nową broń będziemy dysponowali tylko jedną umiejętnością. Wystarczy jednak ubić kilkunastu przeciwników i nauczymy sie kolejnych umiejętności. W związku z tym warto przetestować każdy rodzaj broni dostępny dla naszej klasy i sprawdzić, który zestaw umiejętności najbardziej odpowiada naszemu stylowi gry.

Guild Wars 2 Poradnik

Guild Wars 2 – dungeons

W Guild Wars 2 jest tylko 8 dungeonów, pierwszy z nich staje się dostępny dopiero po osiągnięciu 30 poziomu. Stworzone one zostały głównie dla zabawy i samej frajdy z grania. Co prawda mamy szanse znaleźć w nich dobre przedmioty ale nie będą one dużo lepsze niż te znajdowane w czasie zwykłej eksploracji czy questów.

Zostaw komentarz