Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Heroes & Generals poradnik dla początkujących - FAQ. | Gry MMO

Heroes & Generals poradnik dla początkujących – FAQ.

Heroes & Generals PL

Heroes & Generals co to za gra?

Heroes & Generals to gra MMOFPS ze sporymi elementami gry strategicznej. Gra osadzona jest w realiach II Wojny Światowej w Europie. Część nazwy Heroes odnosi się do graczy biorących udział w starciach FPS, natomiast Generals do graczy biorących udział w strategicznej części czyli zarządaniem surowcami i dowodzeniem jednostkami na mapie taktycznej.

Co możecie powiedzieć więcej o aspekcie FPS (First Person Shooter) gry Heroes & Generals?

Nazywamy (developerzy) to grą akcji, w które tytułowi bohaterowie walczą na ziemi i w powietrzu. Ten aspekt gry to pełnokrwista strzelnka FPS, z udziałem piechoty, pojazdów i samolotów oraz wieloma trybami gry i misjami. Wraz z rozwojem Twojej postaci możesz przyłączać się do niewielkich oddziałów elitarnych żołnierzy operujących za liniami wroga lub brać udział w dużych bitwach o strategiczne przyczółki. Developerzy postawili sobie za zadanie stworzenie realistycznej gry FPS z dobrą fizyką, zaawansowanym systemem pojazdów itd. Bardzo ważną rzeczą dla developerów była radość graczy z samej gry dlatego są dość otwarci na sugestie od społeczności graczy. Unikalnym dla Heroes & Generals elementem jest to że każda misja rozegrana w trybie MMOFPS ma wpływ na sytuacje w strategicznym aspekcie gry.

Co możecie powiedzieć więcej o strategicznym apekcie kampanii w Heroes & Generals?

W strategicznej kampanii (The Campaign) tak zwani Generałowie pokierują jednostkami (Assault Teams) rozlokowując je i przesuwając na mapie taktycznej tak aby mogły zajmowac strategiczne punkty: miasta, lotniska, fabryki itd. Kiedy na mapie strategicznej zaatakują się conajmniej dwie jednostki przeciwnych frakcji stworzona zostaje misja FPS, która pojawia się na liście dostępnych starć. Gracze z obu frakcji mogą przyłączać się do walki w trybie FPS w tej konkretnej misji. Każda jednsotka wojskowa (Assault Team) posiada określoną ilość zasobów (o zasobach czytaj niżej), także wszystkie fragi zdobyte w czasie misji FPS są zliczane i mają później odzwierciedlenie w kampanii. Dodatkowo Generałowie mogę wysyłać posiłki walczącym jednostkom.

Heroes & Generals Poradnik

Jakie zasoby posiadają jednostki wojskowe (Assault Teams)?

Zasoby to z definicji ilość respawnów, którymi dysponują gracze w misjach FPS. Opiszmy to na przykładzie, dochodzi do bitwy dwóch Assault Teams. Po jednej stronie mamy oddział niemieckiej piechoty (75 ludzi), a po drugiej oddział amerykański również składający się z 75 ludzi. Każda ze stron ma dwie możliwości wygrania takiej bitwy:

1. Wygrać można poprzez wykonanie wszystkich zadań dla danej misji, obronienie określonego miejsca, zdobycie itd.

2. Drugi sposób na zwycięstwo w Heroes & Generals to wyeliminowanie wszystkich żołnierzy przeciwnika. Jeśli więc walczymy z jednostką w sile 75 ludzi musimy zdobyć 75 fragów żeby całkowicie pokonać wrogi oddział. Dodatkowo jeśli jedna ze stron przegrywa może zwrócić się do swoich generałów o pomoc. W zalezności od tego jak szybko zareagują gracze w roli generałów i od tego jak długie będą linie zaopatrzenia na mapie strategicznej walczący oddział może dostać wsparcie. Nagle może się okazać, że przegrywająca strona otrzymuje posiłki w liczbie powiedzmy 60 ludzi i 30 czołgów (jeśli Generał wyśle na pomoc 2 x Armour Assault Team). Jeśli posiłki będa regularnie dosyłane prze zobie strony taka bitwa może trwać nawet kilka godzin.

Oto kilka przykładów jednostek dostępnych w Heroes & Generals i ich liczebności:

Infantry Assault Team – 75 ludzi
Amour Assault Team – 30 ludzi i 15 czołgów
Mechanized Infantry Assault Team – 55 ludzi i 6 wozów opancerzonych

Jednostki kupowane i wystawiane są do walki za pieniądze zarobione w grze także każdy może wystawić swoje oddziały.

Czy jeśli założę teraz konto będę mógł je zachować wraz z nickiem/loginem w kolejnych fazach gry (po beta testach itd)?

Tak, konto możecie założyć – TUTAJ!

Jaką frakcją mogę grać w Heroes & Generals?

Obceni można grać frakcją amerykańską – US lub niemiecką – German.Czy gdy już wybiorę frakcję będę mógł ją później zmienić?

Wybrana frakcja zostaje przypisana do Twojego konta do końca trwającej obecnie wojny. Po zakończeniu wojny i ogłoszenia zwycięstwa jednej z frakcji rozpocznie się kolejna wojna i wtedy będziesz mógł zmienić stronę.

Jak długo trwa jedna “wojna”?

Trudno powiedzieć gdyż za każdym razem wpływa na to bardzo dużo różnych czynników. Developerzy przewidują że z grubsza jedna wojna może trwać od 4 do 6 tygodni. Jednak w głównej mierze będzie to zależało od taktyki generałów i żołnierzy walczących w poszczególnych bitwach. Heroes & Generals jest obecnie w fazie beta tak więc ten aspekt gry może się jeszcze zmieniać w zależności od opinii i reakcji społeczności.

Czy w grze dostępne będzie więcej frakcji?

Developerzy mają nadzieję na wprowadzenie większej ilości frakcji jednak na chwilę obenca wszelkie zasoby skierowane są na dopracowanie frakcji US i Germans.

Czy w Heroes & Generals pojawią się również inne teatry działań wojennych jak Afryka, rejon Pacyfiku itd?

Z czasem twórcy gry mają nadzieję wprowadzić więcej obszarów. Jednak na pierwszym miejscu jest rozbudowanie europejskiego teatru wojny, a ewentualnie później tworzenie nowych.

Czy Heroes & Generals będzie grą tylko dla “hardkorowych” graczy?

Oczywiście, że nie! Heroes & Generals będzie oferowało wiele różnych trybów rozgrywki. Będziesz mógł się np zalogować i rozegrać jedną lub dwie szybkie bitwy, a jeśli tylko będziesz miał ochotę możesz się na wiele godzin zanurzyć w dowodzenie jednostkami na strategicznej mapie. Wybór należy do Ciebie!

Czy Heroes & Generals będzie miało wersję Single Player i Multuplayer?

W pewnym sensie można tak powiedzieć. Heroes & Generals jest grą MMO jednak obecnie trwają pracę nad trybem misji Singleplayer, które również będą miały wpływ na całość kampanii. Nie wykluczony jest także tryb kooperacji w takich misjach.

Czy w Heroes & Generals mogę grać offline (bez dostępu do internetu)?

Nie, nie ma takiej możliwości. Połączenie z internetem jest warunkiem koniecznym.

Czy w Heroes & Generals będą klany / gildie?

W swoim czasie planowanie jest wprowadzenie takiej opcji. Już w najbliższej wersji gry ma się pojawić nowa wersja chatu, w którym będzie można tworzyć prywatne kanały itd. Wprowadzony zostanie także system fiend listy dzięki czemu łatwo będzie mogli zobaczyć czy nasi znajomi są online i ewentualnie z nimi zagrać.

Czy będę widział statystyki?

Na chwilę obecną widać tylko część statystyk, cały czas developerzy zbierają jednak dane i z czasem ma być dostęp do większej ilości statystyk.

Jakie są minimalne wymagania Heroes & Generals?

Minimalne wymagania gry Heroes & Generals to:

2GHz CPU (rekomendowany dual-core)
1.5 – 2 GB RAM
ATI HD X1800 (min. 512mb RAM)
Nvidia 7900 (min. 512mb RAM)
Windows XP, Vista or 7

Rekomendowane wymagania Heroes & Generals:

Procesor z wynikiem 3000 lub większym z tej listy
4 GB RAM
Karta ATI lub Nvidia z min. 1GB RAM i wynikiem powyżej 1000 na tej liście
Windows 7

Heroes & Generals Poradnik dla początkujących

Na jakich systemach operacyjnych będzie działać Heroes & Generals?

Windows 7, Windows Vista and Windows XP. Przy Windows XP i Direct X9 gre będzie można odpalić jedynie na niskich ustawieniach graficznych.

Czy będzie wersja Heroes & Generals na MAC’a i Linuxa?

Na pewno nie w momencie premiery pełnej wersji. Później – nie wiadomo.

Na jakim silniku działa Heroes & Generals?

Jest to autorski silnik o nazwie Retox.

Czy w grze będzie chat głosowy?

Trwają prace nad wdrożeniem chatu głosowego w późniejszej wersji gry.

4 Responses to “Heroes & Generals poradnik dla początkujących – FAQ.”

 1. donrewolweron says:

  czy da się zmienić załogę bo przypadkowo kliknołem w akceptuj a załoga czołgu ma tylko nóż

 2. wer says:

  Naprawdę dobra i oryginalna gra POLECAM !!!

 3. Anonymous says:

  Gra się fajnie ale sklep i cała reszta jest do bani, szkoda mi marnować na to czas.
  – sklep, gra sugeruje zakup przedmiotów które się ma, ciulowy opis może spowodować ze przez to kupimy coś co już mamy (niestety nie możemy tego sprzedać ani zwrócić)
  – gra lubi się wieszać w momencie zakupów i jak klikniemy w kup i nic się nie dzieje to klikamy 2 i 3 raz a po chwili się okazuje ze kupiliśmy 3 takie same przedmioty (zetony polecialy)

  Niestety takie bledy powoduja ze jak przez kilka dni sie gra by uzbierac troche zetonow a potem wszystko stracic na cos czego sie nie potrzebuje to po co grac?

Zostaw komentarz