Immortal King Poradnik

Immortal King Poradnik

Na początku gry przechodzimy prosty i przyjemny turtorial, w którym pokonujemy kilka wrogich armii. Następnie otrzymujemy własne polis i zadanie – być numerem 1. To bardzo szerokie pojęcie sprowadza się praktycznie do jednego – zdobywać nowe terytoria, zarabiać góry złota i srebra  oraz zabijać każdego bossa, który spróbuje nam w tym przeszkodzić. W praktyce jest to trudniejsze. Gra ma charakter przede wszystkim militarny, jednak nie obędzie się bez dobrze zarządzanej ekonomii. Sprawna i stabilna gospodarka to silna i pokaźna armia. Podstawowym surowcem w Immortal King jest srebro, które należy zdobywać przy pomocy obywateli naszego polis. Z czasem źródłem zarobków staną się wyprawy zbrojne naszych bohaterów i armii którymi dowodzą.Jeśli spodobała Ci się gra MMO Immortal King spróbuj także podobnych gier jak popularna Terra Militaris czy też oparta na fabule kultowego serialu Battlestar Galactica Online Rejestracja.

Najważniejszym budynkiem w naszym polis jest świątynia. Stanowi uosobienie kontaktu ze sprzyjającym nam bogiem. Budowanie innych miejsc jest uzależnione od poziomu naszej świątyni. Gdy osiągniemy poziom 10 możemy wybudować stajnię, poziom 20 umożliwia postawienie areny a poziom 12 stwarza możliwość budowy rynku.  Inny ważny budynek to koszary, gdzie rekrutujemy jednostki  do walki z innymi graczami oraz akademia, gdzie badamy nowe technologie. Tylko gracz rozbudowujący te budynki jest w stanie udźwignąć ciężar wojny i wyjść z niej zwycięsko. W celu wymiany handlowej z innymi graczami, należy wybudować faktorie handlową. To z niej będą szły karawany, dające spory zastrzyk gotówki. Ilość zarabianego srebra na jednym transporcie zależy od poziomu naszego warsztatu, a wiec i on musi być systematycznie rozbudowywany. Inne źródło gotówki to oczywiście podatki. Najpierw musimy zadbać o to, aby miał je kto płacić. W tym celu budujemy chaty, które są stosunkowo tanie, a pozwalają mieszkać dużej ilości obywateli . Ci zaś stanowią potencjalne źródło zarobku. Chat w mieście może być 10, ale lepsze to niż nic. Poziom podatku zależy także od samego poborcy podatkowego  i stopnia technologii (podatki) w naszej akademii.

W kwestii militarnej zasada jest prosta – nie walczyć z silniejszymi od siebie. Jest to bez sensu a skończyć może się nieciekawie. Warto zabezpieczyć sobie przyszłość dzięki zawieraniu sojuszy z innymi graczami, co zmniejszy prawdopodobieństwo walki defensywnej i pozwoli w całości skupić się na walce z bossami i podbijaniu coraz to nowych terytoriów. Na początku jednak warto poszukać mało wymagających przeciwników, którzy stanowić będą łatwy cel i źródło prostego zarobku. Z czasem dopiero można się pokusić o bardziej zaawansowaną walkę, co oznacza adekwatnie większe łupy wojenne. Chodzenie po starożytnej Grecji i tępienie rywali to sposób na zawiązywanie przyjaznych  bądź wrogich stosunków z innymi graczami. W pierwszym wypadku możemy stworzyć ligę i ramię w ramię walczyć z hordami wrogów. W drugim wypadku  musimy uważać, aby nie zajść za daleko w terytorium przeciwnika i nie odciąć sobie drogi ucieczki. Każdy bohater jest na wagę złota, a bezsensowna śmierć byłaby najzwyklejszym w świecie marnotrawstwem. Cały czas należy też badać nowe technologie. Kosztują sporo czasu i środków, ale na dłuższą metę są świetną inwestycją. Wraz z rozwojem ekwipunku bohatera, zwiększają się jego możliwości osobiste (pancerz, leczenie, atak) a tym samym wzrasta potęga armii którą włada. Szkolenie jednostek i bohaterów to kolejny klucz do sukcesu. Nie ma jednak wojny bez strat, dlatego zawsze trzeba pamiętać o systematycznej rekrutacji nowych oddziałów. Pozwoli to na stabilne i długotrwałe prowadzenie krwawych zmagań.  Możemy brać udział także w mitologicznych kampaniach (np. wyprawa Argonautów po złote runo), co jest świetnym urozmaiceniem rozgrywki. Esencją Immortal King jest jednak rozwój polis i walka na czterech stronach antycznej Grecji co stanowi główny cel gracza. Należy zatem szukać słabszych armii, walczyć o prestiż, oraz pokonywać i werbować nowych herosów, którzy stanowią faktyczną siłę naszego terytorium. Bez nich skazani jesteśmy na rychłą przegraną. Ich liczba zależy od posiadanego prestiżu, który zdobyć możemy dzięki zwycięskim potyczkom. Im więcej herosów, tym potężniejsze nasze polis i autorytet u pozostałych graczy. Nie warto jednak bohaterów narażać na niepotrzebne ryzyko (samotne wypady w środek terytorium wroga), lecz należy ich szkolić i nie szczędzić środków na wyposażenie. Dzięki temu osiągniemy poziom, który umożliwi nam panowanie nad światem antycznym i zepchniemy starożytnych bogów w odmęty niepamięci, zapisując nazwę swojej frakcji i bohaterów w kronikach historii Immortal King. Jeżeli jesteś fanem mitologii, obmyślania strategii i rozwijania postaci na wzór RPG, to jest to zdecydowanie rozgrywka dla Ciebie.

Immortal King Poradnik

Zostaw komentarz