Khan Wars

Khan Wars

Khan Wars to darmowa gra przeglądarkowa typu MMO. Przeznaczona dla fanów strategii, zabiera nas do czasów głębokiego średniowiecza, kiedy to najważniejszym argumentem dyplomatycznym był oręż. Do dyspozycji masz jedenaście różnych nacji, od Bizantyjczyków, Mongołów, Franków, Arabów, Rosjan, Germanów i Bułgarów aż po Polan. Na początku zostaje oddany do twej dyspozycji zamek, a twoim zadaniem jest jego umocnienie i stworzenie silnej armii, zdolnej do rozszerzenia twoich wpływów na inne ziemie. Aby prowadzić skuteczną grę, warto zawczasu poznać cechy każdej nacji i przekonać się o umiejętnościach jednostek danego narodu. Każdy z nich bowiem posiada unikalne odziały, dzięki którym można zapewnić sobie zwycięstwo. Dopiero po takim rozpoznaniu, można przystąpić do budowy własnego imperium.

Silne państwo nie istnieje jednak bez silnej ekonomii. Należy zatem dbać o wydobycie i odpowiednie gospodarowanie zebranymi surowcami. W grze Khan Wars mamy cztery najważniejsze zasoby – złoto, drewno, żelazo i żywność. To ostatnie jest szczególnie istotne, gdyż decyduje o liczbie populacji, a co za tym idzie liczbie wojska w naszym państwie.
Armia to szczególnie ciekawa strona tej gry. Nie ma mowy o tworzeniu bezwładnej masy wojska, które samo sobie walczy na polu z wrogiem. Nasze oddziały muszą ze sobą współdziałać w najdrobniejszych szczegółach. Przed werbunkiem koniecznie należy sprawdzić właściwości dostępnych jednostek i możliwie jak najlepiej je ze sobą połączyć. Dzięki temu, nasze wojska siać będą postrach i śmierć w czasie potyczki z wrogiem. A jak sama nazwa gry wskazuje, Khan Wars jest MMO postawionym przede wszystkim na ostrą i zaciętą walkę.

Zagraj za darmo, wejdź na – Khan Wars rejestracja i zmierz się na średniowiecznych polach walki.

Aby twoje imperium było silne i trwałe, dbać należy zarówno o kwestie militarne jak i ekonomiczne. Rozbudowa budynków i zdobywanie nowych terenów to klucz do sukcesu w Khan Wars. Jednak aby zyskać pokój i bezpieczeństwo, niezbędne jest zawieranie korzystnych sojuszy. Oto kolejny aspekt gry Khan Wars. Dzięki powiązaniom z innymi królestwami, jesteś w stanie stworzyć armię, której żadna inna potęga nie będzie w stanie sprostać. Razem ze swymi sojusznikami staniecie się największym imperium na świecie. Jeżeli zaś cierpieć będziesz na brak surowców bądź gotówki, to handluj z nimi i rozbuduj swą potęgę do legendarnych rozmiarów. Twoje sukcesy sprawią, że wasz klan (sojusz kilku graczy) zyska coraz to wyższe lokaty w ogólnych rankingach.

Twój zamek ma możliwość ciągłego rozbudowywania. W tym celu możesz stworzyć i podwyższać poziom takich budynków jak kopalnie (żelaza i złota), koszary, stajnie, kuźnie, szpitale, rynki, mury, farmy i inne. Im wyższy poziom, tym większa wydajność i krótszy czas rekrutacji danych jednostek.

Odrębną kwestią w Khan Wars są rycerze. Są oni świetnymi dowódcami armii i to oni tak naprawdę prowadzą nas do zwycięstwa nad wrogami. Są podzieleni na cztery klasy – Handlowców, Szpiegów, Marszałków i Gospodarzy. Pierwsi redukują czas przemarszu karawan handlowych, Szpiedzy dają większą szybkość ulepszania armii, dzięki Marszałkom budowle powstają szybciej, natomiast Gospodarze pozwalają na szybsze szkolenie jednostek. Każdy rycerz zdobywa poziomy prestiżu za udział w bitwach i zwycięstwa. Za każdy nabity poziom rycerz otrzymuje punkty, które pozwalają na jego ulepszenie.

Lubisz Khan Wars spróbuj także Terra Militaris – darmowej gry mmo w przeglądarce!

Khan Wars jest typową strategiczną grą MMO. Posiada ciekawe rozwiązania w kwestii militarnej, dając szerokie pole do popisu podczas bitwy. Tworzy świetne połączenie ekonomii, która pracuje na wojskowość. System sojuszy (klanów) jest kolejną przyjemną rzeczą dla graczy, których ambicją jest wspólne podbicie świata. Jedyne czego gra wymaga to sprawna przeglądarka internetowa i oczywiście duże ilości wolnego czasu. Potrzeba naprawdę dużo zapału, aby z małego zamku powstało wielkie i potężne imperium. Jeżeli więc szukasz dobrej gry strategicznej, w której chcesz na zawsze pozostawić swój ślad, jest to opcja dla Ciebie. Trochę logiki, sztuki dyplomacji a wkrótce i Ty zostaniesz prawdziwym władcą.

Khan Wars MMO

Zostaw komentarz