Kapi Hospital

Kapi Hospital Update

Kapi Hospital to przeglądarkowa gra MMO stworzona przez firmę Upjers w formie graficznej 2D. Gracz wciela się w rolę ordynatora szpitala, gdzie przyjdzie mu zmierzyć się z tłumami chorych pacjentów. Oprócz tego, konieczne jest gospodarne i przedsiębiorcze zarządzanie środkami finansowymi naszej placówki, jesteśmy bowiem jednocześnie jej dyrektorem. Na samym początku nasz szpital to po prostu gabinet i byle jaka recepcja. Trudno doszukać się nawet porządnej toalety czy innych przyrządów sanitarnych. Dopiero ciężka praca sprawi, że nasza placówka lśnić będzie czystością i nowoczesnością. Jednak pierwszy etap gry to czysta prowizorka, gdzie przyjdzie nam leczyć pacjentów w brudnym i ciasnym pomieszczeniu. Potrzeba wiele cierpliwości, aby zarobione pieniądze przeznaczyć na rozbudowę szpitala i unowocześnienie znajdujących się w nim przyrządów. Każdy pacjent zmierza się z określoną chorobą, na którą należy znaleźć odpowiednie lekarstwo.Tylko życzliwie potraktowany chory będzie z chęcią płacił za nasze medyczne usługi. I tak, ziarnko do ziarnka, uzbieramy wystarczającą sumę do ulepszenia naszej placówki lekarskiej. To spowoduje zwiększenie naszych możliwości sanitarnych i liczebność pacjentów, którym należy zapewnić odpowiednie leczenie i czas rehabilitacji po odbytej dolegliwości. W tym pomogą Ci życzliwe i pomocne siostry oddziałowe, które umilą czas naszym podopiecznym ciągłym doglądaniem i mierzeniem ciśnienia. Po każdym leczeniu przychodzi pora na zapłatę, którą uiszcza się u naszej sekretarki. Jeżeli delikwent nie zamierza płacić, jesteśmy w pełni usprawiedliwieni w kwestii wyrzucenia go na bruk. Niestety może go przejąć inny specjalista, najczęściej nasz konkurent w rankingach. Formą płatniczą w grze są hospitalary, za które kupujemy lekarstwa i wyposażamy nasz gabinet. Zdobywać je można na różne sposoby – lecząc pacjentów, wykonując poboczne misje (także leczenie pacjentów) lub skierowywać chorych do innego lekarza specjalisty, w myśl zasady „ręka rękę myje”. Aby walczyć z groźniejszymi chorobami przy pomocy silniejszych lekarstw, konieczne jest awansowanie na kolejny poziom wtajemniczenia. Punkty doświadczenia zdobywamy oczywiście poprzez leczenie chorych oraz wykonywanie misji. Jeśli spodobała Ci się taka tematyka gier przeglądarkowych zapraszamy na Kapi Hospital Rejestracja – gdzie zaczniesz zabawę i będziesz mógł grać za darmo.

Kapi Hospital to jedna z ciekawszych gier MMO, której tłem jest szpital i pomoc potrzebującym pacjentom. Do naszej dyspozycji oddano ponad sto różnorakich chorób oraz tyle samo medykamentów, które zapobiegają dalszym następstwom dolegliwości. W dwóch miastach możemy zakupić niezbędne wyposażenie naszego gabinetu oraz brakujące lekarstwa i środki czystości. W tym celu udajemy się przeważnie do apteki, gdzie farmaceuci sprzedadzą nam medykamenty. Dla bardziej oszczędnych otworem stoi hurtownia, gdzie można zakupić tanie przybory lekarskie i wyposażenie naszej placówki. Nasz gabinet świadczy o nas samych, dlatego twórcy gry postarali się o aż osiemnaście rodzajów gabinetów. Można ozdobić różnymi dekoracjami – obrazami i wysublimowanymi meblami. Co więcej, istnieje możliwość tworzenia zrzeszeń lekarzy, swego rodzaju medycznych gildii, gdzie zaprzyjaźnieni ordynatorzy mogą dzielić się pacjentami i spostrzeżeniami z służby lekarskiej.

Podsumowując, Kapi Hospital to jedna z najlepszych gier MMO o tematyce medycznej. Jest produkcją typowo strategiczno – ekonomiczną, co przypomina łudząco chociażby Wolnych Farmerów. Plusem gry jest olbrzymia ilość zadań do wykonania oraz oryginalność pomysłów. Mnogość chorób i ich rozwiązań dodatkowo wymaga od gracza szybkości w działaniu oraz logicznego myślenia. Co więcej, całość jest w języku polskim co znacznie ułatwia grę, trzeba jednak pamiętać o sporych błędach w tłumaczeniu z języka angielskiego. Kolejny minus to mała ilość graczy oraz oprawa graficzna, która na tle konkurencji wypada dość słabo. Na pocieszenie, twórcy zaoferowali możliwość tworzenia gildii i brak konta premium, co czyni rozgrywkę uczciwszą i bardziej wymagającą. Kapi Hospital spodoba się wszystkim graczom, których pasją lub marzeniem jest zarządzanie placówką medyczną i pomoc wirtualnym pacjentom. Gra wymaga przede wszystkim przedsiębiorczości, logicznego zarządzania finansami i umiejętnością dowodzenia wszystkimi mechanizmami mającymi miejsce w szpitalu, gdzie liczy się szybka obsługa, odpowiednie leki i uczynny personel.

Kapi Hospital

Zostaw komentarz