League of Legends – Akali poradnik.

League of Legends - Akali Poradnik

Jest trochę postaci w League of Legends, które powszechnie uważane są za zbyt mocne czy też niezbalansowane względem innych postaci. Do takich postaci z pewnością należy Akali, która od samych początków League of Legends była jedną z najsilniejszych dostępnych postaci. Akali to postać hybrydowa, mieszkanka obrażeń fizycznych oraz magicznych. Zacznijmy jednak od opisu umiejętności. Umiejętność pasywna Akali to tzw. „Bliźniacze techniki”. Jest to z pewnością jedna z lepszych i ciekawszych umiejętności pasywnych w grze. Składa się z dwóch części. Po uzyskaniu dodatkowych 20 punktów mocy umiejętności Akali zadaje dodatkowo 10% obrażeń magicznych. Druga część polega na tym, że za każde dodatkowe 10 obrażeń do ataku, Akali dostaje 10% wampiryzmu zaklęć. Cóż, jak na dłoni widać, że mamy tutaj do czynienia z postacią hybrydową.Kluczową rolę jeżeli chodzi o umiejętność pasywną Akali stanowią runy. Runy budujemy tak aby na samym początku gry posiadać już dwa aktywne buffy co daje nam ogromną przewagę nad innymi w early game jak i później. Pierwsza umiejętność aktywna Akali to „Znak zabójcy”. Bazowa umiejętność Akali. Jest to rzut ostrzem w przeciwnika, który zadaje obrażenia magiczne oraz oznacza cel. Jeżeli oznaczony cel zostanie uderzony przez Akali, zadawane są dodatkowe obrażenia. Cóż, większość w grze Akali opiera się o tą właśnie umiejętność. Dlatego jest to pierwsza umiejętność, którą maksujemy tak szybko jak tylko jest to możliwe. „Osłona Zmierzchu” to umiejętność, która sprawia, że Akali jest znienawidzona przez przeciwników. Tworzy się osłona w kształcie koła, kiedy Akali jest w jej wnętrzu, staje się niewidoczna i ponadto spowalnia ona wrogów. Spokojnie można uznać tą umiejętność za jeden z lepszych mechanizmów ucieczkowych w grze. Dobry gracz dzięki tej właśnie umiejętności jest w stanie wybrnąć z każdych tarapatów i zmylić wroga.

Cięcie półksiężyca” jest niejako dodatkową umiejętnością, która w gruncie rzeczy najlepiej nadaje się do zabijania minionów i pozyskiwania złota. Obrażenia nie są potężne, ale za to obszarowe. Niekiedy ta umiejętność przydaje się w walce kiedy przeciwnikowi zostanie niewiele punktów zdrowia. Dochodzimy tymczasem do „Tańca Cienia” czyli superumiejętności Akali. Absolutnie potężny czar. Polega na tym, że Akali doskakuje do wroga z bardzo dużej odległości i zadaje mu obrażenia. Czas odnowienia tej umiejętności to zaledwie 7 sekund. Musimy mieć jednak Esencje Cienia, które ładują się co 20 sekund bądź przy zabiciu lub asyście. Zazwyczaj mamy naładowane maksimum czyli 3. Ucieknięcie Akali posiadającej 3 esencje cienia i mogącej wykonać potrójny Taniec Cienia jest praktycznie niemożliwe. Potężne obrażenia oraz ogromny zasięg sprawiają, że ta umiejętność należy do najlepszych w grze.

Jeśli lubisz gry mmorpg w klimacie fantasy sprawdź również takie polecane tytuły jak Runes of Magic rejestracja czy Conquer Online – azjatyckie mmorpg w klimatach fantasy i walk dalekiego wschodu.

Warto dodać, że koszt Akali to 3150 Punktów Zasług. Jest to absolutnie wydatek na kieszeń każdego gracza, a zdecydowanie warto. Co do przedmiotów to przede wszystkim szybkie buty. Buty Ruchliwości na sam początek. Zaraz potem Miecz-Pistolet Hextech. Buty dają nam ogromną szybkość, a miecz-pistolet zapewnia nam moc umiejętności, obrażenia oraz wampiryzm zaklęć czyli trzy najważniejsze rzeczy dla Akali. W dalszej kolejności idzie Kryształowe Berło Rylai, które nie dość, że daje nam moc umiejętności, życie to jeszcze spowalnia wrogów. Całość uzupełniamy Zmorą Licza i Zabójczym Kapeluszem Rabadona. Z takimi sprzętem jesteśmy całkowicie nie do zabicia. Śmiało możemy kasować nawet po 3 przeciwników na raz. Oczywiście złożenie takiego sprzętu wymaga czasu oraz umiejętności. Akali nie jest łatwą postacią, ale niezwykle ciekawą i przede wszystkim zabójczą.

8 Responses to “League of Legends – Akali poradnik.”

 1. SynPapieza111 says:

  Dzieks. Mailem dylemat czy kupic LeBlanc czy Akali. A teraz jestem pewny ze chce akali. Juz jest moja <3

 2. Anonymous says:

  bylo kupic Le Blanc 😛 lepsza

 3. kokodżambo says:

  zależy na kogo 😛

 4. Olsen says:

  ja tam wole akali już mi się trochę znudziła ale nadal lubię mią zabijać 😀 HEHE

 5. PediatraMistrzu says:

  Dżięki za pomoc 😀

 6. Pita says:

  Akali jest boska dobrze zbudowana wbja i sieje spustoszenie , build super 😀 dziękuje 😀

 7. RDZppA says:

  Na wyższe elo ludzie wiedzą jak ją kontrować szkoda ;(

 8. Macieksosik says:

  Ja ma akali i kate i na prawde polecam te postacie

Zostaw komentarz