League of Legends – Anivia poradnik.

League of Legends Poradniki

Anivia należy do stosunkowo rzadko wybieranych postaci.  Absolutnie jednak nie jest to spowodowane tym, że postać  ta jest słaba. Anivia to silny mag, jest to jednak postać ciężka do grania i spora grupa osób po prostu nie potrafi sobie z tą postacią poradzić. Anivia to postać bardzo techniczna, o czym przekonamy się po opisie jej umiejętności. Zacznijmy standardowo od umiejętności pasywnej. „Odrodzenie” sprawia, że Anivia po śmierci zamienia się w jajko. Jeżeli w przeciągu 6 sekund jajko przetrwa, Anivia odradza się. Jest to bardzo cenny pasyw. Zwłaszcza w early game kiedy obrażenia zadawane przez graczy są jeszcze stosunkowo niskie. Umiejętność ta ma 4 minuty czasu odnowienia więc doświadczony gracz może praktycznie w ogóle nie ginąć tą postacią. Jeden z lepszych i ciekawszych pasywów w grze. Pierwsza umiejętność Anivii „Błyskawiczny Mróz” uderza kulą lodu o dużym zasięgu. Można nią sterować. Zadaje obrażenia wszystkim wrogom przez których „przeleci” oraz co najważniejsze, ogłusza cel w chwili wybuchu.  Jest to cenna umiejętność we wczesnej fazie gry. Anivia jest typową postacią na środkową linię i dzięki tej umiejętności bardzo często ma przewagę nad przeciwnym graczem na linii. Nie maksujemy jednak tej umiejętności. Dodajemy ją raz lub dwa a potem dopiero na samym końcu gry.Kolejna umiejętność to „Krystalizacja”. Anivia przywołuje ścianę lodu, która blokuje ruchy przeciwników. Bardzo cenna umiejętność zwłaszcza w teamfight kiedy możemy zablokować drogę uciekającym przeciwnikom. Ściana nie zadaje co prawda żadnych obrażeń jednakże rośnie z każdym dodaniem w tą umiejętność. Na 5 poziomie umiejętności ściana jest na tyle duża, że blokuje całkowicie wyjście na większości obszaru mapy. Ściana trwa kilka sekund, ale jest to wystarczający czas na wykończenie przeciwnika. Maksujemy tą umiejętność w drugiej kolejności bowiem w pierwszej maksujemy trzecią umiejętność Anivii czyli „Odmrożenie”. Anivia przywołuje sopel lodu, który zadaje obrażenia przeciwnikom. Obrażenia z tej umiejętności są całkiem przyzwoite i jest to bazowa umiejętność tej postaci. Umiejętność ultimate Anivii to „Burza Lodu” Na sporym obszarze zadaje obrażenia i spowalnia wrogów kosztem many na sekundę. Ta umiejętność w late game jest naprawdę niszczycielska jednakże aby móc jej z powodzeniem używać potrzebna jest duża ilość many.

Jeśli lubisz gry mmorpg fantasy sprawdź również polecane tytuły jak Rappezl rejestracja czy też mmorpg Shaiya z wielkimi bitwami PvP.

Przechodzimy tym samym do budowania postaci. Dwa podstawowe problemy Anivii to mała prędkość poruszania się oraz mała ilość many. W przypadku prędkości niewiele możemy poradzić. Składamy Obuwie Maga, które daje nam przebicie odporności i średnią szybkość. Anivią nie przekroczymy raczej bariery 400 prędkości poruszania się. Postać ta nadrabia czym innym. Grając Anivią w pierwszej kolejności składamy Różdżkę Wieków. Daje ona przede wszystkim manę, moc umiejętności oraz życie. Co ważne, z każdą minutą ta ilość zwiększa się aż do osiągnięcia pewnego ustalonego limitu. Kiedy mamy już buty i różdżkę, składamy Kostur Archanioła, a najlepiej dwa pod rząd. Dlaczego? Mana, moc umiejętności i jeszcze raz mana. Na tym etapie jesteśmy już naprawdę silni. Do tego dokładamy zabójczy kapelusz Rabadona. Mamy już wystarczająca ilość mocy umiejętności aby srogo karać wrogów, których napotkamy na swojej drodze. Ostatni przedmiot zależy od przebiegu gry jeżeli ta jeszcze trwa. Grając Anivią stanowimy bardzo duże wsparcie dla drużyny oraz zadajemy spore obrażenia. Jak jednak było wspomniane na początku, Anivia nie jest łatwą postacią i trzeba dobrze nauczyć się kombinacji umiejętności jakich używamy. Cena Anivii niedawno została zniesiona z 6300 PZ do 3150 PZ. Warto zakupić tą postać gdyż jest unikalna i niewiele przeciwników będzie w ogóle znało jej umiejętności co może stanowić dla nas cenny element zaskoczenia.

Zostaw komentarz