League of Legends – Caitlyn poradnik.

League of Legends poradnik

Caitlyn to w League of Legends postać typu ranged AD. Jest to jeden z ulubionych typów postaci w grze. Dlaczego? Postacie ranged AD są stosunkowo łatwe do grania i potrafią wyciskać bardzo duże obrażenia. Nie inaczej jest w przypadku Caitlyn. To bardzo silna postać, którą na tle innych postaci typu ranged AD wyróżniać może zwiększony zasięg. Caitlyn to postać, która zawsze powinna iść na linię środkową. Jest to jedyna właściwa opcja dla tej postaci. Okazuje się bowiem, że Caitlyn jest jednym z najlepszych jeżeli nie najlepszym pusherem w grze. Co to oznacza? Dzięki swojemu zasięgowi uniemożliwia podejście wrogowi do naszej wieży, za to my cały czas będziemy okupować jego wieżę.Przejdźmy do umiejętności tej postaci. Pierwszy oczywiście pasyw, który u Caitlyn nazywa się „W głowę”. Co siódmy atak Caitlyn zadaje 150% obrażeń graczom lub 250% potworom. Oczywiście dotyczy to normalnego ataku. Przyzwoity pasyw, który naprawdę potrafi zrobić różnicę w pojedynkach jeden na jeden. Umiejętność aktywna Caitlyn numer 1 to „Rozjemca z Piltover” Jest to nasza bazowa umiejętność, którą od razu maksujemy. Caitlyn celuje i wypuszcza pocisk o dużym zasięgu zadający obrażenia. Dzięki tej właśnie umiejętności jesteśmy nie do przepchania i nikt nie podejdzie pod naszą wieżę. Dodatkowo, pocisk ten rani wszystkich, przez których przeniknie podczas lotu. Druga umiejętność Caitlyn jest bardzo techniczna. Jest to „Pułapka na Yordla” Ta umiejętność pozwala na zastawienie pułapki. Wpadnięcie w pułapkę powoduje ogłuszenie na 1,5 sekundy oraz zadaje obrażenia. Możemy rozstawić jednocześnie do trzech pułapek. Bardzo dobrze jest rozstawiać te pułapki po krzakach. Stanowi to bardzo dobry mechanizm do łapania uciekających przeciwników, którzy schronienia będą szukać właśnie w krzakach. Jest to zdecydowanie najlepsza umiejętność typu pułapka w League of Legends. Następna umiejętność to „Wystrzel sieć”. Caitlyn wystrzeliwuje sieć, która spowalnia przeciwnika, którego trafi, zadaje mu obrażenia oraz odpycha nas od niego. Typowy mechanizm ucieczkowy. Wartość ofensywna tej umiejętności jest znikoma. Zadaje bardzo małe obrażenia. Chodzi tutaj niemal wyłącznie o spowolnienie wroga i odrzut. Nie mniej jednak umiejętność bardzo przydatna.

Jeśli lubisz sieciowe gry mmorpg sprawdź Shaiya rejestracja z wielkimi bitwami PvP. Zobacz także Rappelz klasyczne mmorpg fantasy.

Dochodzimy tym samym do ulti. Można się spodziewać w przypadku Caitlyn umiejętności ofensywnej i tak naturalnie będzie. „Strzał w dziesiątkę” jest jednym z bardziej nielubianych ulti w grze. Caitlyn oddaje idealny strzał. Zadaje potężne obrażenia pojedynczemu celowi. Niby nic specjalnego, ale w przypadku tego ulti najważniejszy jest zasięg, który obejmuje… prawie połowę mapy! Umiejętność bardzo skuteczna, nie musimy się martwić o to, że przeciwnik z bardzo małą ilością zdrowia nam ucieknie. Niestety umiejętność ta jest również łatwa w obejściu. Gracz przeciwny może zasłonić ten strzał stając na linii ognia. Zazwyczaj jednak powinno się używać tej umiejętności kiedy w pobliżu nie ma gracza, który mógłby zasłonić.

Przejdźmy do przedmiotów. Z Caitlyn jako postacią typu ranged AD na tym polu jest niewiele zachodu. Bardzo prosto jest dobrać build do każdej postaci tego typu. Pierwsze trzy przedmioty: Nagolenniki Berserkera, K.W Miecz oraz Zapał. Następnie K.W Miecz zamieniamy na Ostrze nieskończoności, a Zapał na Widmowego Tancerza. Następnie kupujemy Krwiopijcę oraz Czarny Tasak. Na tym etapie powinniśmy posiadać już kosmiczne obrażenia oraz ogromną szybkość ataku co w grze Caitlyn jest najważniejsze. Ostatnio przedmiot w zależności od przebiegu gry. Warto dodać na koniec, że Caitlyn jest do kupienia w sklepie za 6300 PZ.

2 Responses to “League of Legends – Caitlyn poradnik.”

  1. Anonymous says:

    lololo cait na midzie… kiedy to było… :3

  2. Razor says:

    Gdzie survi?

Zostaw komentarz