League of Legends – Gangplank poradnik.

League of Legends Poradnik

Gangplank jest postacią typu AD. Jest to postać dość powszechnie lubiana i często wybierana. Nie ma co ukrywać, to przyjemna i interesująca postać. Gangplank to postać, którą budujemy w pierwszej kolejności pod trafienie krytyczne. Dobieramy przedmioty tak aby dawały nam obrażenia krytyczne plus inne statystyki takie jak szybkość ataku oraz obrażenia. Ale o przedmiotach później.Zacznijmy od opisu umiejętności Gangplanka. Pasywna umiejętność Gangplanka to „Ostrze Ociekające Grogiem” Powoduje zatrucie celu zadając obrażenia oraz zmniejszając prędkość poruszania się. Trwa to 3 sekundy i może się kumulować do 3 razy. Bardzo dobry pasyw, który potrafi rozstrzygnąć losy niejednej walki. Stanowi bardzo cenny dodatek do „działalności” Gangplanka. „Paktujemy?” to pierwsza umiejętność Gangplanka. Jest to jego motor napędowy i najważniejszy obok ulti czar. Gangplank strzela pociskiem w przeciwnika. Niby najzwyklejszy i najprostszy czar, ale nie do końca. Umiejętność ta zadaje bardzo duże obrażenia fizyczne. W połączeniu z runami i odpowiednim przedmiotem na start, w early game stanowi naprawdę poważne zagrożenie. Jeżeli wejdą nam krytyczne obrażenia przy uderzeniu to ta umiejętność potrafi zabrać połowę zdrowia.

Lubisz gry mmorpg w klimatach fantasy. Sprawdź Shaiya Rejestracja i dołącz do ogromnych bitew PvP na setki graczy!

Następna umiejętność to „Usuń Szkorbut” Jest to jedna z lepszych umiejętności w grze. Leczy Gangplanka oraz usuwa z niego efekty kontroli tłumu (osłabienia, ogłuszenia itp.) Jest to umiejętność dobra do zastosowania w każdej sytuacji. Jest to również sekretna broń Gangplanka na wiele ulti przeciwników. Trzecia umiejętność to „Podnieś Morale”. Ma ona głównie zastosowanie drużynowe. Gangplank zwiększa prędkość poruszania się oraz ataku i obrażenia sojuszników. Umiejętność ta jest niebywale cenna podczas teamfight. Postacie AD w naszym teamie zostają wtedy ładnego „kopa”.  Jest to również dobra umiejętność do niszczenia wieży, ale też przecież do pojedynków jeden na jeden.

Ulti Gangplanka to legendarny już w tej grze czar. „Kanonada” to zaklęcie, które ostrzeliwuje  wybrany na mapie obszar przez siedem sekund. Obszar ten jest spory i w kształcie koła. Zadaje obrażenia oraz spowalnia wrogów. Ta umiejętność to jedna z najlepszych umiejętności możliwych do zaaplikowania wrogowi podczas teamfight. Jest to również doskonały i co najważniejsze niezawodny mechanizm dobijania wroga, który próbuje uciec. Najważniejsze w tej umiejętności jest to, że możemy użyć jej na drugim końcu mapy. Oczywiście aby Kanonada była skuteczna, musimy stale kontrolować to co dzieje się na całej mapie, a nie tylko na wąskim obszarze, na którym my przebywamy. To jedna z podstawowych trudności w grze Gangplankiem. Trzeba mieć oczy wszędzie.

Wspominane było już na początku o przedmiotach. Gangplank musi dążyć do jak najszybszego  uskładania Ostrza Nieskończoności. Najpierw jednak oczywiście buty i będą to bez wątpienia Nagolenniki Berserkera. Kiedy już mamy buty i Ostrze Nieskończoności, musimy zaopatrzyć się w Widmowego Tancerza oraz kolejne Ostrze Nieskończoności.  Na tym poziomie mamy już szansę na trafienie krytyczne na poziomie 80-100%. Mamy również już sporo obrażeń. Jedyne co nam pozostało to pakować dalej w obrażenia oraz szybkość ataku. Dlatego na końcu kupujemy Krwiopijcę oraz Czarny Tasak. Z takim sprzętem możemy być pewni, że absolutnie nikt nie będzie w stanie nas pokonać. Gangplank kosztuje w sklepie 3150 PZ. Jest to średni koszt. Gangplank to postać stworzona dla tych, którzy lubią ciekawe postacie, które mają szeroki wachlarz zagrań. Dobry Gangplank potrafi sam wygrywać grę czego byłem już niejednokrotnie świadkiem.

3 Responses to “League of Legends – Gangplank poradnik.”

  1. refg says:

    Po co ci bersekery i wgl bez żadnego survi, masakra 2x phantomy? ;O

  2. suchar says:

    haha po co gp 2 phantomy berki i 2 inifinty??? Infinity sie nie stackuje wiec jedno wystarczy potem phantom tez 1 i warmog i jedziemy

  3. beniu123lol says:

    bardzo dziękuje ale lepiej na stary kupić kose staika a póżniej kupywać cos na szybszy atak na koniec kupywac plemienn zbroje do konca

Zostaw komentarz