Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
League of Legends - poradnik jak grać Miss Fortune. | Gry MMO

League of Legends – poradnik jak grać Miss Fortune.

League of Legends poradnik

Bez wątpienia Miss Fortune to jedna z lepszych postaci w League of Legends. Jest to postać typu Ranged Carry. Jest to prawdopodobnie najlepsza postać tego typu. Dlaczego? Większość postaci ranged ma dobrą jedynie jedną specjalizację. Albo zadaje wysokie obrażenia albo ma duży zasięg. Miss Fortune łączny te dwie specjalizacje.

No ale zacznijmy od początku. Miss Fortune to znakomity pusher ponieważ tradycyjnie zaczynając grę, pierwszym skillem, którego używamy jest legendarny już „Make it Rain”, który zadaje obrażenia na wybranym polu + spowalnia wrogów. Jest to niesłychanie mocny „przepychacz”. Jest to skill, który na początku mocno skillujemy. Jeżeli chodzi o początkowy item to wybieramy oczywiście +10 Attack Damage. Będzie nam to potrzebny item aby następnie zbudować Last Whisper, który to jest pierwszą rzeczą, do zbudowania. W Early Game Miss Fortune jest jedną z najlepszych postaci i praktycznie niewykonalne jest aby zabić ją solo.Oczywiście należy umiejętnie podchodzić pod wrogą wieżę i nie dać się zaskoczyć. „Make It Rain” pomoże nam w skutecznym uniemożliwieniu wrogowi podejścia. Do 6 levelu naszym celem jest atakowanie wieży, najczęściej na mid Line ( środkowa, główna droga ). Do tego czasu nie możemy zginąć bo stracimy całą przewagę jaką wypracowujemy przepychając linię. Miss Fortune to dosyć papierowa postać – nie ma dużo życia natomiast jest bardzo szybka. Obowiązkowym SS dla Miss Fortune musi być Cleanse gdyż prędkość to czasami za mało aby uwolić się od stuna/slowa, który bardzo szybko może się okazać dla nas śmiertelny.

Jeśli lubisz gry mmo fantasy sprawdź również takie polecane tytuły jak Rappelz rejestracja czy Drakensang Online – wersje mmo znanej z komputerów PC gry RPG.

Drugi SS to już kwestia własnego wyboru. Kiedy osiągamy 6 level i wracamy do bazy, koniecznie kupujemy Last Whisper a jeżeli nie mamy jeszcze tyle monet, wtedy kupujemy jedynie drugi element do Last Whisper. Przyjmujemy jednak, że stać już nas na Last Whisper z tego względu, że Miss Fortune to bardzo dobry farmer monet z minionów. Następnie dalej napieramy na wieżę, ale też zaczynamy kłaść spory nacisk na zabijanie przeciwników. Miss Fortune to postać, która bardzo dobrze radzi sobie w walce solo, ale na odległość. Pamiętajmy, że grając tą postacią musimy mieć oczy dookoła głowy ponieważ jeżeli wyskoczy nam od tyłu przeciwnik lub co gorsza cała grupa, jesteśmy skazani na śmierć. Miss Fortune posiada ogromną wartość ofensywną, krytyczne obrażenia sięgają nawet 900 ale pamiętajmy, że jest to postać bez naturalnych stunnów i slowow (Make it Rain na niewiele się raczej zda). Cenny jest również pasyw Miss Fortune, który zwiększa naszą prędkość kiedy nie jesteśmy w stanie jakiejkolwiek walki. Co do skilli to pierwszym z nich jest Double Up czyli podstawa zabijania Miss Fortune. Potężny strzał, który zadaje duże obrażenia + 115% obrażeń odbitych do przeciwnika z tyłu. Taktycznie dobra rzecz bo wielu graczy nie zna tego zastosowania Double Up.

Kolejny skill jest mało istotny. Zwiększa on nasz Attack Speed. Grając MF będziemy bazować na Phantom Dancerach, które dają strasznie duży Attack Speed więc właściwie jest to skill zbyteczny. Double Up szczególnie ważny jest w drugiej fazie gry, w pierwszej zajmujemy się przede wszystkim Make It Rain. Nie zapominajmy o nominalnie najważniejszym skillu czyli ulti. Jak nie trudno się domyśleć w przypadku Miss Fortune jest to umiejętność ofensywna. Strumień pocisków posiadających niebywale daleki zasięg służy przede wszystkim do dobijania uciekającego wroga, który mimo iż może być daleko od nas to pocisk i tak go dostanie. Przy tym wszystkim zadaje całkiem konkretne obrażenia. Miss Fortune jest typową postacią, której celem jest rozprawienie się z przeciwnikiem w jak najkrótszym czasie. Jak najbardziej ma ku temu potencjał ponieważ jej build zawsze opieramy na Infinity Edge, Last Whisper, Bloodthister oraz Phantom Dancer. Dzięki takiemu zestawowi oraz oczywiście własnym umiejętnością, będziemy w stanie rozprawić się z przeciwnikiem w kilka sekund.

10 Responses to “League of Legends – poradnik jak grać Miss Fortune.”

 1. sebol says:

  miss fortune to bardzo dobry champion polacam!

 2. Gracz says:

  Bardzo ładny poradnik. Właśnie zbieram na MiSS :)

 3. MISSFORTUNEASTER :)) says:

  Miss Fortune wymiata ludzie polecam , mialem nia zyciowke 51/2/7 !!! ;D

 4. Rawpew says:

  po pierwsze do autora tego poradnika nie ma najlepszej postaci
  sa jedynie dobrzy i slabi gracze kazda postac moze byc najlepsza
  jezeli sie ja ogarnia
  ok bye

 5. JaiJa says:

  Na mida idzie AP.
  Maksowanie E jest glupota.
  Pozdrawiam

 6. Gildril says:

  Taa… z tym, że last whisper’a kupuje się wtedy gdy przeciwnik kupi najpierw pancerz. Po drugie, “Make It Rain” kosztuje strasznie dużo many i jeżeli chcemy go używać często w początkowej fazie gry to build zmusza nas do kupienia czegoś na mana regen (np. Manamune), a to z kolei nie przydaje się w późniejszej fazie gry, a na początku nie daje zbyt dużej premii do obrażeń. Po trzecie, skill drugi (w) nie jest bezużyteczny i to właśnie jego powinniśmy zwiększać od początku (zaraz po kupieniu “dubble up”), gdyż dodatkowa premia do szybkości ataku pozwala nam bardzo szybko wykończyć wroga, a dodatkowo zdolność ta zmniejsza regenerację zdrowia przeciwnika (również tą z umiejętności, mikstur itp.).
  Build rekomendowany przeze mnie to: buty + 3 mikstury życia -> berserker’s greaves + vampiric scepter -> Infinity edge -> Bloodthirster -> Black Clever -> Phantom dancer -> jakiś armor lub kolejny bloodthirster albo phantom dancer
  Pozdrawiam, Gildril.

 7. KociaQ says:

  Polecam. :}

 8. Kammey says:

  Człowieku nie pisz nigdy więcej poradników jak nigdy nie grałeś postacią. Po 1 pierwszego sie składa IE lub BT a nie Last Whispera … to skladasz jak maja czołgów w enemy, zazwyczaj na koniec, ulti jest do teamfightow a nie do dobijania. Nie maksuje sie E, ewentualnie W lub Q. Nie pushujemy przed 11 lvlem bo bedziemy miec out farma. I idziemy na bot lane, a nie mid. Tak to jest jak sie bierze za pisanie poradnika o postaci którą się nigdy nie grało. Btw MF nie ma dużego zasięgu

 9. Sworzen says:

  Ten poradnik powinien sie nazywac “Jak nie grac Miss Fortune”.

 10. Raskip says:

  Też zbieram na miss a po pierwsze nie idzie ona na moda Łęczna bota ludzkie istoty.

Zostaw komentarz