League of Legends – poradnik jak grać Rammus.

League of Legends poradnik

Rammus to postać bardzo lubiana przez wielu graczy. Chętnie wybierany, ogólnie “sympatyczny”. Rammus to prawdopodobnie najlepszy tank w League of Legends. W schemat tanka wpasowuje się znakomicie. No ale po kolei wszystko. Pamiętajmy przede wszystkim, że grając tankiem, naszym zadaniem jest wspieranie sojuszników, a nie samodzielne zabijanie wrogów. Potencjał ofensywny tanka jest bardzo mały, jest to typ postaci z zamysłem taktycznym a nie „Biegnij i siekaj wszystko po kolei” ( jak np. Master Yi).

Rammus to ojciec stunna, a strach i panika jaką sieje wirujący z oszałamiającą prędkością to jedna z najbardziej charakterystycznych scen tej gry. Standardowo zacznijmy od wstępu. Jeżeli chodzi o dobór SS to przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się Flash. Jest to absolutny „must have”. Wybór drugiego spella powinien paść na Teleport celem szybkiego podłączenia się do TF gdzie Rammus odnajduje się najlepiej.

Logujemy się do gry. Pierwszy skill, w który się zaopatrujemy to Powerball. Z niego znany jest Rammus. Używany do gonienia przeciwnika oraz do ewentualnej ucieczki. Prawdopodobnie nie istnieje do tego lepszy skill w League of Legends. Prędkość Rammusa podczas tego skilla dochodzi do około 800 co pozwala mu na błyskawiczny transport pod wieżę itp. Uderzenie pędzącej kulki w którą zamienia się Rammus powoduje stunna, ale co bardziej istotne, zadaje również obrażenia. Powerball uderza w pierwszy napotkany cel dlatego musimy postarać się aby nie była to grupa minionów, w tym celu przydać się może bardzo flash, który teleportuje nas parę metrów.Kolejną umiejętnością jest Defensive Ball Curl. Jest to magiczna tarcza, która zwiększa na 6 sekund nasz armor oraz magic resistance. Umiejętność bardzo przydatna, zwłaszcza w sytuacjach kiedy znajdujemy się pod wpływem stunna i atakuje nas przeciwnik. Dochodzimy teraz do niesłychanie ważnej umiejętności Rammusa jaką jest Puncturing Taunt. To właśnie ta umiejętność czyni z Rammusa króla wszystkich tanków. Skill rzucony na przeciwnika powoduje, że ten będzie skupiał na nas uwagę przez 3 sekundy. Możliwości zastosowania tej umiejętności można liczyć w dziesiątkach. Można za pomocą tego skilla utrzymać wroga pod naszą wieżą przez co łatwo zginie, możemy dzięki niemu pomóc uciec naszemu lub zatrzymać uciekającego wroga. W połączeniu z Powerball, Rammus jest katem wszystkich uciekających i jest to prawdopodobnie jeden z najbardziej znienawidzonych skilli w całej tej grze. Właśnie ze względu na jego potęgę.

Jeśli lubisz gry mmorpg fantasy sprawdź również takie polecane tytuły jak Rappelz rejestracja czy Drakensang Online – wersje mmo znanej z komputerów PC gry RPG.

Dochodzimy w tym miejscu do Ulti. W przypadku Rammusa jest ono bardzo ciekawe bowiem jest to skill czysto ofensywny i na dodatek obszarowy. Rammus wywołuje wokół siebie niejako trzęsienie ziemi, które zadaje spore obrażenia. Najbardziej przydatne ze względu na zabijanie minionów, gdyż grając Rammusem mamy słabą farmę i zazwyczaj brak nam Golda. Używając tego skilla jesteśmy w stanie spokojnie zabić na raz całą falę minionów. Przy tym wszystkim ten skill rani wieżę przeciwnika co jest niebywale ważne. Potęga tego skilla zawiera się jednak w jego cooldownie, który jak na Ulti jest niesłychanie krótki bo trwa zaledwie minutę więc możemy używać go cały czas. W walce solo na 18 poziomie praktycznie zapewni nam zwycięstwo, a w połączeniu z Powerball jest istnym katem. Co do buildu Rammusa to są trzy opcje. Wszystko zależy jak prezentują się wrogowie. Jeżeli w śród wrogów większość postaci to AD – wtedy robimy armor pod AD. Jeżeli większość jest pod AP – robimy armor pod AP. Trzecia opcja to hybryda i chyba jest ona najlepszym rozwiązaniem. Wygląda ona następująco: Mercury Treads, Aegis of the Legion, Thornmail, Banshees Veil, Sunfire Cap oraz ostatni item według własnych potrzeb.

9 Responses to “League of Legends – poradnik jak grać Rammus.”

 1. Pandemoniusz7 says:

  Nie napisales najwazniejszej rzeczy o Rammusie – 25% Jego armoru przeradza sie w atak.

 2. xizz says:

  W kulce jest spowolnienie a nie stun, znawca ..

 3. gamer says:

  Tak czy siak, bardzo dobry wpis jak i porady. Więc po co te czepianie się ?

 4. Anonymous says:

  fajny poradnik

 5. marek says:

  O lol,kto to pisał?
  “Potęga tego skilla zawiera się jednak w jego cooldownie, który jak na Ulti jest niesłychanie krótki bo trwa zaledwie minutę”
  chyba nie grałeś kassem skoro uważasz że 60 sek to krótki cd,
  “Jeżeli chodzi o dobór SS to przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się Flash.”
  SS to nie skrót od skills jeżeli grałeś choć 5 minut powinieneś to wiedzieć,
  “jeżeli większość jest pod AP – robimy armor pod AP.”
  nie armor tylko magic resist,
  ogólnie w tekście rammus bardzo wyidealizowany,jest dobrym champem ale nie aż tak a cały tekst wygląda nie jak poradnik a wywód jaki to rammus jest świetny.

 6. bobslej stopa says:

  Polacy nic sie nie stało poradnik do zrozumienia wiec nic sie nie stalo

 7. john says:

  “Jeżeli chodzi o dobór SS to przede wszystkim na pierwszy plan wysuwa się Flash.”
  SS to nie skrót od skills jeżeli grałeś choć 5 minut powinieneś to wiedzieć,

  to chyba Ty nie wiesz, że to nie tylko oznacza “miSS” ale też “Summoner Spell” … znawca od hejtowania innych,

  jak ktoś na szybko potrzebuje objasnienie skilli to jest spoko poradnik

 8. heiter says:

  Ale co wy chcece poradnk fajny tera wiem jak im lepiej grać

 9. heiter123 says:

  Jak dla mne dobry poradnik :-)

Zostaw komentarz