League of Legends – poradnik jak grać Sivir.

League of Legends poradnik Sivir

Sivir to jedna z najbardziej niedocenianych postaci w League of Legends. Sivir to zarazem indywidualista oraz postać, która wykonuje chyba największą możliwą pracę dla swojej drużyny. Sivir to typowy i chyba najlepszy w grze pusher (pcha na wieżę). Jego rolą nie jest zabijanie graczy, a minionów i wrogich wież. W tej roli sprawdza się perfekcyjnie czego dowodem są zazwyczaj  statystyki po zakończeniu gry, 2-3 zniszczone wieże i ponad 300 zabitych minionów.



Sivir to postać, która sprawdza się zarówno w early game jak i w późniejszym okresie. Stanowi nieocenioną wartość dla drużyny, ale oczywiście tą postacią trzeba umieć grać. Zacznijmy więc od opisu umiejętności. Pierwszą naszą umiejętnością jest Boomerang Blade. Jest to rzut ostrzem Sivir, który zadaje magiczne obrażenia. Cechą bumerangu jest to, że wraca i istotnie ostrze Sivir po wyrzucie powraca do niej po chwili, a wracając zadaje nieco mniejsze obrażenia (10% mniejsze). Ten skill początkowo pozwala nam na trzymanie dystansu do przeciwnika i stopniowe przesuwanie się pod jego wieżę. Na późniejszym etapie gry ten skill jest istną „kosiarką” na falę minionów. Fala minionów ma to do siebie, że jest prostopadła, miniony poruszają się jeden za drugim, a więc puszczenie prostopadle Boomerang Blade na taką falę jest równoznaczne z zabiciem prawie wszystkich minionów i to jest główny cel tego skilla. Jego drugą funkcją jest pomoc swoim graczom w dobijaniu uciekających przeciwników. Przechodzimy teraz do najważniejszego skilla Sivir czyli Riochet. Ten skill nie jest jednorazowy. Zostaje on po prostu aktywowany. Powoduje on, że zwykły atak Sivir rani do pięciu przeciwników na raz. Działa to na zasadzie ataku w jednego dowolnego przeciwnika i odbijaniu się go do przeciwników znajdujących się obok. To właśnie czyni z Sivir postrach minionów i daje miano najlepszego pushera w grze. Na 18 poziomie fala minionów zostaje zniszczona przez Sivir w przeciągu około 4 sekund. Riochet odbywa się kosztem many, za każdy zwykły atak przy włączonym skillu pobiera nam manę, dlatego też pamiętajmy, że pierwszy item jaki musimy zbudować to Manamurne, który daje nam dużą regenerację many. Stworzenie w pierwszej kolejności Manamurne jest ważniejsze niż Attack Speed. Dlatego buty na Attack Speed i inne wspomagające itemy budujemy dopiero później. Kolejna umiejętność Sivir jest obronna. Jest to Speed Shield. Z doświadczenia wiem, że niewielu graczy potrafi tego skilla używać. Skill ten otacza magiczną tarczą Sivir na 4 sekundy i blokuje magiczne ataki. Ponadto jeżeli uda nam się zablokować magiczny atak tą tarczą, Sivir dostaje 150 many. Ludzie nie potrafią z niego korzystać głównie dlatego, że nie wiedzą jakie umiejętności on blokuje. Nie blokuje bowiem wszystkich. W Internecie można znaleźć listę spelli u każdej z postaci, które są blokowane przez Spell Shield.

Jeśli lubisz gry mmo fantasy sprawdź również takie polecane tytuły jak Rappelz rejestracja czy Drakensang Online rejestracja – wersje mmo znanej z komputerów PC gry RPG.

Dochodzimy teraz do Ulti czyli w przypadku Sivir – On The Hunt. Jest to skill drużynowy, który jest niebywale ważny podczas Team Fight. Po aktywowaniu my oraz znajdujący się obok gracze z drużyny poruszają się o 25% szybciej oraz posiadają zwiększony Attack Speed. Niesłychanie ważne jest to, że ten buff trwa aż 15 sekund, spokojnie więc wystarczy na rozwalenie wroga podczas TF lub ściganie niedobitków. Jeżeli chodzi o Summoner Spelle to wybieramy oczywiście Teleport oraz Ghost, które zwiększają naszą szybkość oraz teleportują nas pod wieżę. Co do przedmiotów to jak pisałem wcześniej, najpierw budujemy Manamurne, następnie zaopatrujemy się w Berseker Greaves. Następnie kupujemy profilaktycznie Vampiric Scepter i potem szybciutko nabijamy Bloodthrister i już praktycznie jesteśmy panami gry. Potem zostaje nam już dokupić tylko Straks Fevor/Last Whisper oraz Sword of The New Divine.

10 Responses to “League of Legends – poradnik jak grać Sivir.”

  1. DeiaVu says:

    zaczepisty poradnik ;)dzieki ;P

  2. grubczas says:

    jak grać sivir miało być a nie jakie ma skile

  3. sasquatch says:

    najlepszym pusherem jest Heimerdinger, ale Sivir tez jest good 😀

  4. Tatar says:

    Gdyby itemy by były napisane po polsku byłoby 10/10 ;( jestem początkowym graczem i trudno znaleźć tłumaczenia tych itemkow tak to poradnik ciekawy na następny raz miej na uwadze: POLSKIE ITEMKI :> 8/10 licze że następny będzie lepszy.

  5. derStone says:

    Tylko lamki grają na polskim lolu… “pięć trópów” zamiast epickiego “penta kill”. Dziekuje za taki dubbing -.-‘

  6. eklopek says:

    jak dla mnie do D u p y ten poradnik bo jestem poczatkowym graczem i niektorych zwrotow nie kumam dla mnie 3/10

  7. lolmaniak says:

    może mi ktoś przetłumaczyć co budować na jezyk polski ??

  8. Katijka says:

    Poradnik troche nie tak. Ja gram Sivir dosc dlugo i szczerze nie uzylam ani razu q(boomeranga) do niszczenia minionkow. Sivir jest super na dobicia, gdzie jesli ktos ma malo hp i spierdziela, walimy ulta i lecimy dobic. Ogolnie przy teamfightach R jest mega epicka, przeciwnicy nie ogarniaja a my latamy jak porabani i zabijamy :p skill e, tarcza, blokuje np stuny od Ashki, czy łancuchy Thresha wiec jest mega przydatny i w sytuacjach krytycznych przywraca mane. Hmm… Ona koksi w erly game, kiedy rzuca boomerangiem zadaje mega dmg, wiec jak gramy z np z Lux ktora stunuje na supp to jest mega. Ja na nia skladam
    1. Dorana + potke HP
    2. Kostura + 5 potek HP
    3. KW miecz
    4. Krwiopijce
    5. Widmowy tancerz
    6. Ostrze nieskonczonosci
    7. Ostatni szept (? Nie pamietam po Polsku nazwy)
    8. Berserkery + żwawosc
    9. Cos na pancerz, w zaleznosci z kim gramy na linii (ap(ktorzy zadaja magiczne obrazenia) czy ad).
    nie pchajcie sie Sivir do przodu bo to adc, wiec papierowa, ale postac jest op i kosi porzadnie.
    Czary do niej biore Flasha i Bariere, jak nie macie Flasha to polecam moze Czystosc bo mana na tej postaci ucieka szybko. Nie przesadzajcie z q, bo duuuzo many leci, napewno nie uzywajcie na miniony, bo na nie ew. Rykoszet.

    mam nadzieje ze pomoglam :)

    • Albalister says:

      Przez długi czas nie miałem pomysłu na to, jak skutecznie prowadzić Sivir. Kombinowałem z różnymi zestawami przedmiotów, lecz końcowy wynik zawsze był “poniżej oczekiwań”. Ostatecznie jednak znalazłem rozwiązanie. Wystarczyło przysiąść i przeanalizować jej mocne strony…

      Nie chcę zdradzać tu wszystkich moich sekretów, ale wspomnę, że warto pierwsze zarobione złoto zainwestować w “Spirit of the Elder Lizard” i nie pozbywać się tego artefaktu aż do samego końca. :)

Zostaw komentarz