League of Legends – poradnik jak grać Tryndamere.

League of Legends poradnik

League of Legends swój ogromny sukces zawdzięcza ogromnej różnorodności bohaterów, których mamy całą masę. Wszystkie różnią się od siebie i oparte są o zupełnie inną mechanikę gry. Ja w dzisiejszym poradniku chciałbym zaprezentować jedną z trudniejszych postaci do grania czyli Tryndamere. Tryndamere to postać typu AD Carry (Attack Damage) Zadaje ona obrażenia fizyczne. Jest to postać, której rolą w grze jest eliminacja przeciwników pojedynczo oraz wspieranie ich w Team Fight, a także w późniejszej fazie gry pchanie na wieżę przeciwników. Niezwykle ważne jest aby znać swoją rolę w drużynie. Bez tego nie ma mowy o zwycięstwie.

W początkowej fazie gry (1-6 lvl) Tryndamere jest postacią słabą i mało użyteczną. Trzyma się z tyłu i stoi praktycznie obok swojej wieży dobijając wrogie creepy. Gramy po prostu bardzo pasywnie. Pamiętajmy aby Tryndamere zawsze chodzić na linie dolną lub górną, gdzie zawsze będzie z nami jakiś partner. Najlepiej aby była to postać ze stunnem lub zadająca obrażenia na odległość. To zapewni Tryndamere spokojny exp do 6 lvla gdzie dostajemy nasz Ultimate Spell. Tryndamere to postać AD Carry a więc jest uzależniona od itemów. Kiedy zaczyna się gra, kupujemy pierwszy rekomendowany item podwyższający naszą szansę na krytyczne uderzenie o 8%. Do tego dokupujemy dwa eliksiry regenerujące nam życie. To powinno starczyć nam na okres early game czyli 1-6lvl. Naszym celem jest przede wszystkim nie zginąć i trzymać się wieży. Kiedy wrócimy do bazy powinniśmy zaopatrzyć się w „Zeal” oraz „Boots of Swiftness”.

Jeśli lubisz gry mmorpg w klimacie fantasy sprawdź również takie polecane tytuły jak Rappelz rejestracja czy Runes of Magic – darmowego konkurenta World of Warcraft.

Teraz zaczyna się okres walki. Od tej pory zadaniem Tryndamere jest skuteczna eliminacja przeciwników oraz napieranie na wieże przeciwnika (oczywiście nie za wszelką cenę). Co do umiejętności i stylu grania Tryndamere to zacznijmy od pierwszego skilla – jest to Bloodlust. Podczas zadawania krytycznych obrażeń oraz dobijania creepów zwiększa nam się ilość zadawanych obrażeń oraz szansę na zadanie krytycznych obrażeń. Jest to pasywna właściwość umiejętności Bloodlust. Kiedy jednak ją aktywujemy, w zależności od nabitych stacków, których jest maksymalnie 8 (jedno dobicie/crit – 1 stack) regeneruje nam odpowiednią ilość życia. Pamiętajmy, że kiedy podejmujemy solową lub grupową walkę z przeciwnikiem, powinniśmy mieć naładowane 8 stacków Bloodlust aby bić mocniej i w razie potrzeby zregenerować życie. Drugą umiejętnością Tryndamere jest Mocking Shout, który obniża fizyczne obrażenia przeciwników w pobliżu oraz spowalnia ich jeżeli są odwróceni do nas plecami czyli w naszym przypadku prawdopodobnie uciekają. Zawsze przed Team Fight należy uruchomić tą umiejętność. Trzecim naszym skillem jest Spinning Slash, który zadaje małe obrażenia, aczkolwiek w większości przypadków to nieoceniona broń do pościgu i uciekania gdyż przemieszcza nas sporo w przód a i w niektórych miejscach na mapie pozwala przechodzić przez ściany. Dochodzimy w końcu do Ulti (Ultimate Skill) W przypadku Tryndamere jest to nieśmiertelność na 5 sekund. Jest to umiejętność nieoceniona, podczas jej trwania można zabić nawet 3 przeciwników ponieważ w trakcie Undying Rage (Nazwa Ulti) nasza szansa na Critcal wynosi 100%. Trzeba wiedzieć, że ta umiejętność zawsze powinna być stosowana w ostateczności, kiedy pasek naszego życia jest niemal równy zeru. Używanie tej umiejętności posiadając np. połowę życia jest zupełnie bezsensowne. Tryndamere jest postacią, którą budujemy po Critcal strike, dlatego kupując przedmioty nastawiamy je przede wszystkim po Crita. Wspomniałem, że najpierw kupujemy podstawowy item, który następnie ulepszamy na „Zeal”, dokupujemy „Boots of Swiftness” Potem nasze item powinny być w głównej mierze oparte o Phantom Dancer oraz Infinity Edge. Tryndamere nie jest postacią łatwą, ale grając nią trochę można dojść do perfekcji i siać postrach wśród przeciwników.

11 Responses to “League of Legends – poradnik jak grać Tryndamere.”

 1. jacq says:

  fajnie fajnie tyle tylko ze jak ma sie ustawiona polska wersje ( tam w notatniku trzeba wpisac pl zamiast eng – jakos tak ) to poczatkujacy gracze – tak jak ja – nie ogarniaja takich nazw jak infinity edge albo zeal. Wiec prosze o pisanie w dwoch jezykach np “dokupujemy „Boots of Swiftness” – ( buty … czegos tam )

 2. ass says:

  Stary, jak można napisac ze postac (Tryndamere) jest nie łatwą postacią.To największa kosa w świecie LoL, dawno byłby znerfiony gdyby nie był on ulubionych champion’em samego założyciela owej gry

  • Zwiodimus says:

   Witam “ass” Widać że w momencie kiedy pisałeś ten komentarz jeszcze mało wiedziałeś o League of Legends. Tryndamere nie jest łatwy do grania w przeciwieństwie do tego co przeczytasz w komentarzach noobów na przykład pod komentarzami filmików na you tube. Gra nim wymaga cierpliwości, wyczucia czasu i co najważniejsze znajomości prawie wszystkich bohaterów, ponieważ jego Ultimate można łatwo ominąć grająć np: Sionem, Cho gathem, i tak dalej. Krótko mowiąć Tryndamere to bardzo mocna postać w ręku weterana.

   jeżeli dostałby jeszcze jednego nerfa, byłby całkiem bezużyteczny na ranked games. A tak jest mocny na solo top.

 3. Ja says:

  Tryndamere to naprawdę największa kosa w grze

 4. ty says:

  trynd to jest kosa ale xin jest następny:)

 5. ja says:

  wejdz na wiki lola i tam sa nazwy

 6. Larin says:

  Ja już trochę grałem tryndamerem i moim zdaniem stwierdzenie “W początkowej fazie gry (1-6 lvl) Tryndamere jest postacią słabą i mało użyteczną.” jest NIE prawdziwe.

 7. Krzysiek says:

  Juz trochę na rankedach pogralem.
  1. Trynde bardzo czesto banuja, wiec porozmawiajmy raczej o normalach.
  2. Dlaczego go banuja? Bo kazdy moze nacisnac PPM (patrz Master, Fiora)
  3. Exhausted + Chicken zamiata kazdego
  4. Najwiekszy bazowy dmg i cryt w grze
  5. Ulti, ktore omija zaledwie pare postaci
  6. Killer na lvlach od 1-7, jeszcze wiekszy killer na 7-13. Wywazenie na 14-18.
  7. Nie budujemy jej pod cryt a pod wywazenie! DMG>Speed>Vamp>Crit
  Jakbys znal sie troche lepiej na Tryndize nie pisalbys takich glupot. Trynd z rage ma pasywny cryt. Mimo to skoro juz na speeda skladamy phantoma to i tak mimiowolnie mamy crita, tak samo jak z edga. Znowu z BT mamy dmg i vamp. Wszystko razem sklada nam sie w killera, którego zatrzyma albo dobry 4s1, albo tank z wieeeeelka iloscia hp i thornmailem, a my bedziemy mieli za maly speed czy vamp.

  Dobry poradnik, ale jeszcze troszke pograj Tryndem, bo “wybranie Trynd to nie tylko granie nim, to styl zycia”.

 8. lolmaniak says:

  trynde zmieciesz nawet viktorem w ad 😛

 9. ogarniaczz says:

  PS. Jeżeli się zrobi builda-> tancerz, krwiopijec, infiniti, krwiopijec, tancerz można spokojnie solo nashora ;x

 10. NupZMajnkrafta says:

  Przyda się. Dzięki 😀

Zostaw komentarz