Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
LOCO - Land of Chaos Online - strzelanka rpg w stylu anime. | Gry MMO

LOCO – Land of Chaos Online

Land of Chaos online recenzja

Land of Chaos Online czyli w skrócie LOCO to gra mmorpg łącząca w sobie elementy kilku gatunków: gry taktycznej, gry action rpg oraz strzelanki (third person shooter). Połączenie tych wszystkich gatunków tworzy unikalną hybrydę i sprawia, że LOCO to interesująca pozycja na rynku darmowych gier mmorpg. Najistotniejszą rzeczą dotycząca Land of Chaos Online jest styl rozgrywki nawiązujący do gier typu Defense of the Ancients (DotA), Avalon Heroes czy League of Legends (LoL), z tą różnicą, że w LOCO gramy z widokiem z trzeciej osoby (third person perspective).
Jeśli nie wiesz co to są gry mmo w stylu Defense of the Ancients (DotA) czy popularnego ostatnio League of Legends (LoL) spróbuję to pokrótce wytłumaczyć. Gry tego typu wywodzą się z takich gier RTS jak Warcraft czy Starcraft. Po dwóch stronach mapy, mamy dwie bazy, a w każdej budynki służące różnym celom, jak leczenie jednostek, kupowanie magicznych przedmiotów itd. Obie bazy połączone są kilkoma drogami, na których stoją wieże obronne obu stron. Każda ze stron ma kilku bohaterów (graczy) oraz tak zwane moby czyli sterowane przez komputer potwory automatycznie atakujące wrogą bazę. Bohaterowie sterowani przez graczy mogą kupować magiczne przedmioty i zdobywać nowe umiejętności wraz ze wzrostem poziomu doświadczenia. Oczywiście zadaniem każdej ze stron jest zniszczenie wrogiej bazy. Bohaterowie muszą współpracować ze sobą, a także koordynować swoje ataki z falami mobów.

Wracając jednak do LOCO na początku gry wybieramy sobie jednego z 12 bohaterów. Każdy z nich jest całkiem inny i wymaga nieco innego stylu gry. Niektórzy specjalizują się walce dystansowej, inni w walce wręcz itd. Wszyscy bohaterowie w Land of Chaos Online są dobrze dopracowani, a wyglądem zewnętrznym nawiązują do klimatów mangi i anime (zobacz też: gry anime). Oczywiście w całej grze jest więcej niż 12 bohaterów ale żeby mieć dostęp do innych będziesz musiał trochę pograć i wygrać kilka starć. Kiedy już wybierzesz bohatera czas na pierwszą rozgrywkę.

W LOCO zaimplementowano bardzo fajny tutorial dla nowych graczy. Porusza on praktycznie każdy aspekt gry w przystępny dla początkujących sposób. Nauczymy się więc podstaw poruszania się, walki, używania umiejętności i tworzenia przedmiotów. Po przejściu tutoriala nadal będziesz mógł korzystać z pomocy komputera – jeśli będziesz chciał pomoże Ci wybrać umiejętności i przedmiotów w pierwszych kilku walkach.

Zobacz też krótki film z rozgrywki w LOCO – Land of Chaos Online:Podobnie jak LoL’u czy DotA każda partię zaczynamy z bohaterem na 1 poziomie (levelu). W trakcie gry zdobywamy kolejne poziomy i rozwijamy umiejętności naszego bohatera. Jeśli zginiemy lub w następnej partii nasza postać znów będzie miała 1 poziom. Oczywiście wszystkie rozgrywki nie idą na marne, a wraz z kolejnymi grami Twoja postać będzie miała do dyspozycji coraz lepszy ekwipunek. Będziesz miał dostęp do silniejszych broni i pancerzy, mimo że będziesz zaczynał każdą grę na 1 levelu.

Jeśli nie grałeś nigdy w gry stylu League of Legends czy Defense of the Ancients taki sposób levelowania może Ci się wydawać dziwny i nienaturalny. Jeśli jednak znasz i lubisz te gry poczujesz się jak u siebie w domu. Land of Chaos Online polecamy wszystkim fanom mmo głównie dlatego, że jest to gra stosunkowo oryginalna i innowacyjna. Na pewno nie każdemu przypadnie do gustu ale na pewno warto dać jej szansę.

Zostaw komentarz