Mythos Europe

Mythos Europe recenzja

Mythos (Mythos Europe) to nowość na rynku gier mmorpg. Mythos łączy elementy klasycznych gier mmorpg z elementami gier typu “hack and slash” jak na przykład kultowe Diablo czy późniejszy Torchlight. Podobnie jak w tych grach, w Mythosie staniemy naprzeciw niezliczonym hordom przeciwników zamieszkujących generowane losowo podziemia.Na wstępie chciałbym wspomnieć, że mmorpg Mythos Europa to darmowa gra. Jak to w tego typu grach bywa najpierw musimy stworzyć swoją postać. Gracze mają do wyboru 4 rasy oraz 3 innowacyjne (przynajmniej według twórców gry) klasy. Rasy dostępne w Mythos Europe to Cyklopy, Gremliny, Satyry i Ludzie, oczywiście jak to w erpegach bywa każda z klas ma swoje predyspozycje, wady i zalety. Klasy w Mythos to Piromanta, Nimrod i Technolog (po angielsku odpowiednio Pyromancer, Bloodletter i Gadgeteer). Piromanta specjalizuje się w atakach ognistych i dystansowych zaklęciach, które na odległość mogą zabijać całe grupy wrogów. Nimrod to odpowiednik wojownika, specjalizujący się w walkach w starciu przy użyciu sporego wachlarza przeróżnych broni. Technolog używa głównie dystansowej broni palnej oraz różnych pułapek i gadżetów.

Po wybraniu rasy i klasy naszej postaci mamy jeszcze sporo opcji dotyczących wyglądu. Możemy więc zmieniać kolor włosów, twarzy itd. Nie mają one wpływu na rozgrywkę ale przynajmniej wprowadzają urozmaicenie w wyglądzie graczy. Po określeniu naszego wyglądu rozpoczynamy zabawę i od razu dostajemy do wypełnienia pierwszego questa. Dzięki niemu nauczymy się podstaw sterowania i poruszania się po świecie Uld, w którym rozgrywa się akcja Mythos.

Chyba w każdej grze “hack and slash” akcja toczy się różnej maści lochach i podziemiach, czy innych labiryntach, zamieszkanych przez hordy potworów. W przypadku Mythosa jest podobnie, na uwagę zasługuje fakt, że każde podziemia generowane są losowo i nie chodzi tu tylko o rozkład pomieszczeń ale także o znajdujące się w nich potwory i skarby. Dzięki temu każda wycieczka do lochów będzie różnić się od poprzedniej. Mythos to oczywiście gra mmo tak więc podziemia będziemy mogli przemierzać ramię w ramię z innymi graczami.

Jak już wspominaliśmy na początku naszej krótkiej recenzji Mythos to nowość na rynku gier mmorpg. Grając w, dostępną w czasie pisania tego artykułu, beta wersję aż dziwie się, że nikt wcześniej nie wpadł na pomysł stworzenia podobnej gry mmorpg. Losowo generowane podziemia, unikalne rasy i klasy i spora dawka humory to elementy, które mogą zdecydować o sukcesie tej darmowej gry mmo.

Zostaw komentarz