Najlepsze gry MMORPG 2013

Gry MMORPG 2013

Poniżej przygotowaliśmy dla Was zestawienie 10 gier MMORPG, na które zdecydowanie warto zwrócić uwagę w 2013 roku. Według nas mogą to być najlepsze gry MMORPG 2013 ale oczywiście większość z nich jest nadal w produkcji więc tylko czas i Wasze opinie, jako graczy, zdecydują czy te gry MMORPG rzeczywiście odniosą sukces.

10. Wildstar

Wildstar może wyglądać nieco jak połączenie World of Warcraft i Borderland. Mamy więc komiksową, dość kolorową grafikę i dziwną, niezbadaną dotąd planetę. Wildstar łączy w sobie elementy sci-fi i fantasy, tak więc obok magii spotkamy statki kosmiczne czy broń laserową. Wildstar ma być rozbudowanym, pełnokrwistym mmorpg ze wszsytkimi tradycyjnymi elementami jak rozwój postaci, PvP, questy, crafting, pety itd. Ten MMORPG tworzony jest też z pewnym przymrużeniem oka i będzie zawierał sporo elementów humorystycznych. Twórca tej gry jest studio Carbine, a wydawcą NCSoft.

Wildstar MMORPG

9. Path of Exile

O Path of Exile jest już głośno od jakiegoś czasu. Wielu graczy zawiedzionych Diablo 3 z nadzieją spoglądała w stronę PoE. Obecnie gra jest w fazie open beta i każdy może ją wypróbować sam. Twórcy Path of Exile, nieznane wcześniej studio z Nowej Zelandii za wzór postawiło sobie mroczny klimat Diablo 1 i 2. Również tryb gry jest znamienny dla gier typu hack’n’slash (jak Diablo) w związku z czym nie jest to typowy MMORPG. Path of Exile to przede wszystkim mroczny świat dark fantasy, 6 klas i niezwykle rozbudowane drzewko umiejętności dla każdej klasy. Ilość skilli rzeczywiście robi wrażenie, zobaczcie zresztą sami:

Path of Exile skills

8. ArcheAge

ArcheAge to sandboxowe MMORPG, czyli takie które daje graczowi dużą dowolność w kreowaniu świata gry i własnych w nim poczynań. W ArcheAge będziemy więc mogli zbudować własne domostwo, zająć się wytyczaniem szlaków handlowych czy walką z innymi graczami. W ArcheAge ma być zaimplementowany system ultra realistycznych bitew morskich, które prezentują się naprawdę ciekawie. Możecie je zreszta obejrzeć poniżej.


7. Game of Thrones: Seven Kingdoms

Game of Thrones: Seven Kingdoms to oczywiście mmorpg osadzone w świecie niezwykle ostatnio popularnej Gry o Tron. Jest to saga książek fantasy, a także stworzony na ich podstawie serial telewizyjny. Po kilku mniej lub bardziej udanych grach single player przyszedł czas na debiut Gry o Tron na rynku MMO. Game of Thrones: Seven Kingdoms przygotowywane jest przez firmę Bigpoint, przodującą dotąd głównie na rynku przeglądarkowych gier mmo. W Game of Thrones: Seven Kingdoms mamy mieć otwarty świat, w którym walczą trzy frakcje: Baratheonowie, Starkowie i Lanisterowie. Grę zaczynamy jako szeregowy wojownik z jednego z pomniejszych rodów. Poważnym atutem Game of Thrones: Seven Kingdoms mają być wielkie bitwy i oblężenia twierdz. Na końcowe efekty przyjdzie nam jednak jeszcze trochę poczekać.

Game of Thrones Seven Kingdoms

6. Dragon’s Prophet

Dragon’s Prophet to MMORPG, które jest obecnie w fazie closed beta. Jak sam tytuł mówi gra ta będzie się w dużej mierze skupiać na smokach, a bestie będą stanowić bardzo istotny element mechaniki. Ze smokami możemy więc walczyć, smoka możemy także okiełznać i następnie użyć go w walce. Na smokach będziemy mogli także jeździć, latać i pływać gdyż w Dragon’s Prophet spotkamy smoki różnego rodzaju (wodne, lądowe itd). Oprócz smoków w Dragon’s Prophet czeka na nas klasyczny zestaw elementów znanych z mmorpg plus całkiem dynamiczne walki nastawione raczej na akcję. UPDATE: Gra jest obecnie w fazie open beta – aby wziąć w niej udział zapraszamy na Dragon’s Prophet Rejestracja gdzie założycie bezpłatne konto i pobierzecie grę.
5. Bless

Bless to MMORPG, któremu najbliżej chyba do Guild Wars 2. Gra tworzona jest na silniku graficznym Unreal Engine 3 i wizualnie prezentuje się naprawdę dobrze. W Bless duży nacisk ma być położony na fabułę. Każda z 10 różnych, dostepnych w grze ras ma mieć swój rozbudowany wątek fabularny. Wydawcą i developerem gry jest Neowiz Games.

Bless MMORPG

4. Age of Wulin

Age of Wulin to przypadek o tyle ciekawy, że grać już mozna w amerykańską wersję zatytułowaną Age of Wushu. Nie ma na razie natomiast żadnych informacji na temat daty premiery w Europie. Age of Wulin bazuje na wschodnich sztukach walki i antycznej kulturze dalekiego wschodu. Miłośnicy filmów kung fu będa wniebowzięci. Na pierwszy rzut oka Age of Wulin może Wam się kojarzyć z produkowanymi taśmowo azjatyckimi mmorpg jednak nic bardziej mylnego. Age of Wulin to rzeczywiście rozbudowany tytuł oferujący kilka innowacji i nowości. Niecierpliwym polecamy amerykańską wersje – Age of Wushu.


3. Black Desert

Black Desert to koreańskie MMORPG z dużym otwartym światem. Closed beta koreańskiej wersji zaczyna się dopiero w czerwcu. Na chwilę obecną trudno więc powiedzieć o grze coś więcej. Jednak w Black Desert jest coś tak urzekającego, że wokół gry wytworzył się niezły hype. Z konkretów wiadomo na razie, że czeka nas duży, sandboxowy świat i spore bitwy PvP, np oblężenia zamków i twierdz. Zobaczcie sami trailer Black Desert poniżej.


2. Neverwinter

Neverwinter Online to mmorpg fantasy osadzone w świecie Dungeons & Dragons (Forgotten Realms). Neverwinter to jedno z większych miast tego uniwersum. W grze miasto zostaje oblężone przez hordy nieumarłych, a ludzie ramię w ramię ze swoimi sojusznikami z innych ras stają w jego obronie. W Neverwinter Online będziemy mieli do wyboru 6 ras i 4 klasy. Każda z klas będzie miała też różne specjalizację co pozwoli nam iść rożnymi ścieżkami. Sama gra będzie toczyć się w mieście Neverwinter, w jego okolicach oraz w ogromnej sieci tuneli i jaskiń pod miastem. Bardzo ważnym elementem Neverwinter Online ma być aplikacja The Foundry czyli edytor pozwalający na tworzenie własnych questów, a następnie udostępnianie ich znajomym czy całej społeczności graczy. Jeśli narzędzie to się sprawdzi możemy liczyć na tysiące dodatkowych questów tworzonych przez fanów gry.1. The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online to oczekiwane przez wielu mmorpg oparte na serii single playerowych RPG na komputery PC. The Elder Scrolls Online ma oferować ogromny świat dużo większy niż ten, który mieliśmy do dyspocyzji w poszczególnych wcześniejszych częściach. Zestawienie to piszemy, na krótko przed startem closed beta TESO więc pierwsze miejsce tej gry nie jest jeszcze pewne. Okaże się jak gracze przyjmą grę po starcie closed i open beta. Poniżej możecie za to obejrzeć jeden z lepszyche trailerów The Elder Scrolls Online. Nie zawiera on co prawda fragmentów gameplay ale ogląda się go bardzo przyjemnie.

Zostaw komentarz