Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Nemexia - darmowe MMO Sci-Fi. | Gry MMO

Nemexia

nemexia-logo

Nemexia to darmowa gra przeglądarkowa typu MMO dla fanów kosmicznych przygód. Stworzona została przez firmę XS Software. W Polsce jest dostępna od roku 2009. Gracz ma do wyboru trzy stronnictwa – Ludzi (Konfederacja) , Obcych (Noxis) oraz Roboty (Tertehs). Jak się oczywiście domyślamy, między nacjami trwa permanentna wojna. Świat gry (uniwersum) podzielony został na galaktyki z planetami. Zaczynasz z jedną małą planetką podzieloną na trzy strefy – przemysłową, surowcową i wojskową. Gra jest swego rodzaju kopią większego poprzednika – Ogame. Do dyspozycji otrzymujemy technologię, od której zaawansowania zależy poziom naszej planety, oraz statki dzięki którym pokonujemy wrogów i kolonizujemy nowe planety.Jednostki ludzkie są pozostałością po dawnym buncie robotów. Ich potężną bronią jest wyjęta ze Star Wars Gwiazda Śmieci. Z jej pomocą Konfederaci są w stanie niszczyć nawet całe planety swych przeciwników ! Roboty z kolei to jednostki stworzone do walki, dzięki szeroko posuniętej sztucznej inteligencji. Są to prawdziwe maszyny do zabijania, będące w stanie zniszczyć wroga nawet kilka razy liczniejszego od siebie. Ostatnia nacja – Obcy, są ciekawą jednostką z racji posiadanych statków. Są one wybudowane na zasadzie żywych organizmów, co sprawia że stanowią jakby samodzielną formę życia.

Lubisz gry mmo w klimatach science-fiction zobacz także reklamowane w telewizji Dark Orbit rejestracja lub opartą na kultowym serialu Battlestar Galactica Online.

Na naszej planecie występują trzy główne surowce – gaz, metal i kryształ. Oprócz tego konieczna jest energia, pozyskiwana przez elektrownie. Nie dostarczają one jednak energii co godzinę, lecz w postaci jednej wielkiej puli. Energię pozyskuje się także z atakowania słońc. Za energię budujemy budynki, gdy zaś chcemy je wyburzyć, wykorzystana energia wraca do naszego skarbca. Prócz tego dbać należy o własną warstwę ozonową, która każdego dnia jest uszkadzana.

Zaletą Nemexi jest dobry system zakładania sojuszy i traktatów handlowych. Przyłączając się do silnego sojuszu, tworzysz realną siłę z którą inni gracze muszą się liczyć. Dzięki temu jesteś w stanie powołać pod broń silną armię i flotę, która zmiecie z powierzchni kosmosu twych wrogów i rozszerzy twoje wpływy na inne planety. Pamiętaj, że każda nowa planeta to nowa baza surowcowa. Surowce zaś pozwalają na wszystkie posunięcia w grze. Dzięki nim tworzymy armię, nowe budynki, badamy gałęzie nauki i technologii. Im zaś wyższa technologia, tym nowocześniejsza i potężniejsza armia, którą posiadamy.

Nemexia w łudzący sposób przypomina Ogame i StarCrafta. Nie należy tu liczyć jednak na dobrą grafikę czy świetne animacje. To typowa strategia MMO, przeznaczona dla osób, które w wolnych chwilach chcą się zabawić we władców kosmosu. Gra nie powala na kolana innowacyjnością czy pomysłowością. Wszystko to co znajdziecie w Nemexi, jest dostępne w o wiele doskonalszej formie w innych tego typu grach. Zaletą, bądź wadą gry jest fakt iż liczba graczy jest niepomiernie mniejsza aniżeli w Ogame. Jeżeli zatem marzycie o wysokim miejscu w rankingach, to Nemexia daje wam taką możliwość już po paru tygodniach gry.

Nemexia

Zostaw komentarz