Neverwinter Online – Bestariusz: Koboldy

Neverwinter Online

Ci z Was, którzy grali w Baldurs Gate I czy Baldurs Gate II pamiętają zapewne małe, złośliwe stworki jakimi są Koboldy. Również w MMORPG Neverwinter Online będziemy mogli je spotkać. Słabe i tchórzliwe Koboldy są sługami smokowców i smoków, same są również ich dalekimi krewnymi. Koboldy zamieszkują w dużych grupach liczących kilkadziesiąt czy kilkaset osobników. Na swoje siedziby wybierają głębokie mroczne lasy lub podziemne jaskinie czy korytarze. Gniazda Koboldów otoczone są najczęściej pułapkami, wilczymi dołami i innymi konstrukcjami, które mają zniechęcić niepożądanych gości. Koboldy są również niezłymi górnikami i często zamieszkują jaskinie, w których akurat prowadzą wydobycie.

Neveriwnter Koboldy

W mentalności Koboldów smoki są stworzeniami boskimi. Te małe humanoidy czczą swoich smoczych panów i są gotowi na największe poświęcenie byleby ich tylko zadowolić. Smoki najczęściej traktują Koboldy przedmiotowo, wykorzystując ich zdolności do znajdowania i wydobywania skarbów i nierzadko traktując je jako przekąską (Koboldy a nie skarby).

Koboldy są rasą wrogo nastawioną do wszystkich innych humanoidów, w szczególności nie znoszą Gnomów. Rolę przywódców w społeczności Koboldów pełnią smoczy kapłani, są to Koboldy obdarzone niewielkimi magicznymi umiejętnościami i mentalnie połączone z ich smoczymi panami. Za pośrednictwem tych kapłanów Koboldy wypełniają wolę smoków. Nierzadko szpiegują oni miasta i osiedla innych ras za pośrednictwem sieci jaskiń i kanałów.W walce Koboldy cechują się bardzo dużym tchórzostwem, ruszają do atakuj jedynie gdy mają znaczącą przewagę liczebną. Gdy tylko zabraknie im przywódcy Koboldy momentalnie salwują się ucieczką. Jednak w dużej grupie i z silnymi przywódcami jak smoczy kapłani (Wyrmpriest) czy elitarni wojownicy Koboldów zwani Smoczymi Tarczami (Dragonshields), Koboldy mogą stanowić poważne niebezpieczeństwo nawet dla grupy zaprawionych w boju poszukiwaczy przygód.

W MMORPG Neverwinter Koboldy znajdziemy w wielu różnych miejscach. Zinfiltrowały one miasto poprzez sieć kanałów zakładając tam śmiercionośne pułapki i utrudniając życie mieszkańcom. Jako że straż miejska Neverwinter ma w czasie oblężenia ważniejsze zadania niż czyszczenie kanałów Koboldy uwiły tam sobie całkiem spore gniazdo. Chodzą również plotki, że duża grupa Koboldów osiedliła się na Mount Hotenow. Dlatego też każda grupa poszukiwaczy udająca się do tego wulkany powinna zachować szczególną ostrożność.

Neverwinter Online Koboldy

Zostaw komentarz