Neverwinter Online Towarzysze / Companions Poradnik

Neverwinter Online

Po osiągnięciu 16 poziomu w Neverwinter Online mamy możliwość zdobycia naszego pierwszego towarzysza (Companion) są to pomocnicy, którzy mogą wesprzeć nas w walce na różne sposoby (o tym niżej). Najpierw jednak o tym jak zdobyć pierwszego towarzysza w Neverwinter? Po osiągnięciu 16 levelu udajemy się do Protector’s Enclave, do sierżanta Knox ‘a. Od niego otrzymamy quest “A Companion”, dzięki któremu otrzymamy jednego z podstawowych towarzyszy. Towarzysze w podstawowej wersji kosztują 2 Golda (oprócz pierwszego, którego otrzymamy jako nagrodę po ukończeniu questa “A Companion”). Lepszych towarzyszy lub książki treningowe, które polepszają towarzyszy możesz kupować za inne waluty jak diamenty.

W Neverwinter Online towarzysze dzielą się na kilka rodzajów, od rodzaju towarzysza zależy to w jaki sposób będzie on w stanie Cię wspomóc w czasie walki.

Rodzaje towarzyszy w Neverwinter:

– Defender – czyli obrońca, towarzysz tank.
– Controller – towarzysz będący odpowiednikiem klasy Control Wizard.
– Striker – czyli towarzysz DPS.
– Leader – towarzysz support, leczy i pomaga.
– Non Combat – towarzysze, którzy nie biorą udziału w walce, właściwie stanowią jedynie ozdobę.

W danym momencie możesz mieć tylko kilku aktywnych towarzyszy, z których w czasie walki możesz wezwać jedynie jednego na raz. Reszta towarzyszy znajduje się w Inventory w zakładce Idle Companions. Na karcie towarzyszy (klawisz C – zakładka “Companion”) w lewej kolumnie wybierasz jednego z aktywnych towarzyszy. Po prawej stronie pojawi się jego sylwetka, 3 runy oraz 3 części ekwipunku, w które możesz wyposażyć tego towarzysza.Możesz posiadać jedynie kilku towarzyszy aktywnych, spomiędzy których przyzwać do pomocy możesz jedynie jednego na raz, pozostali nieaktywni towarzysze mogą być przechowywani w odpowiedniej zakładce ekwipunku (Idle Companions).

Neverwinter Towarzysze – runy i ekwipunek

Na karcie towarzysza (klawisz „C”, zakładka Companion) w lewej kolumnie masz możliwość wybrania jednego z aktywnych towarzyszy, po wyborze po prawej stronie ładuje się karta twojego przyjaciela a w niej podgląd postaci, trzy runy i trzy elementy ekwipunku, w które można go wyposażyć. Na pierwszy poziomie towarzysz ma tylko 1 runę i 1 miejsce na ekwipunek, kolejne runy odblokowują się kolejno na poziomach 10 i 15, a kolejne miejsca na ekwipunek na poziomach 15 i 30. Chodzi tu oczywiście o poziomy Towarzysza, a nie Twojej postaci.

Niżej będzie opis Twojego towarzysza, jego umiejętności, a jeszcze niżej przyciski:

Buy Companion Active Slot – dokupienie miejsca na aktywnych towarzyszy
Rename Comapnion – zmiana nazwy/imienia towarzysza
Make Idle – przeniesienie towarzysza do nieaktywnych
Summon/Dismiss – wezwanie/odesłanie towarzysza.

Neverwinter Online Towarzysze

Towarzysze zdobywają punkty doświadczenia wraz z Tobą. Kiedy zbiorą ich odpowiednią ilość będziesz musiał wysłać ich na szkolenie aby zwiększył się ich poziom (Rank). Jakośc towarzysza decyduje o tym jaki maksymalny poziom może on osiągnąć. Oczywiście im rzadszy i lepszy towarzysz tym większy poziom może osiągnąć.

– Biały – maksymalny rank 15
– Zielony – maksymalny rank 20
– Niebieski – maksymalny rank 25
– Fioletowy – maksymalny rank 30

Możemy zwiększać jakość naszego towarzysza. W tym celu będziemy musieli kupić w Gran Emporium specjalną książkę treningową. Jeśli towarzysz zginie w walce, możesz go wskrzesić, wystarczy do niego podejść i nacisnąć klawisz F. Może to zrobić wyłącznie właściciel towarzysza, a nie żaden inny gracz. Oczywiście jeśli tego nie zrobisz to Twój towarzysz odrodzi się po zakończonej walce z pełnym życiem.

Zostaw komentarz