Rappelz zarabianie – poradnik.

Rappelz PTS

Jak w każdej grze mmorpg tak i w Rappelz każdemu graczowi potrzebne są pieniądze. Posiadanie dużej ilości Rupii (waluta w grze Rappelz) zdecydowanie ułatwi nam rozgrywkę i zdobycie lepszego ekwipunku. Poniżej znajdziecie kilka najpopularniejszych sposobów na zarabianie w Rappelz. Nie jest to żaden odkrywczy poradnik ale zdecydowanie może się przydać początkującym graczom z mniejszych stażem. Jeśli macie swoje sposoby na zarabianie w Rappelz przeznaczone dla bardziej zaawansowanych graczy podzielcie się nimi w komentarzach pod naszym mini poradnikiem.Zarabianie w Rappelz

1. Ulepszanie przedmiotów w Rappelz

Zmodyfikowany i ulepszony przedmiot kosztuje zazwyczaj więcej niże “goły” item i koszty jego ulepszenia. Schemat jest prosty kupujemy “gołe” przedmioty u handlarza lub po niższej cenie w domu aukcyjnym, ulepszamy je u Kowala i kostkami do ulepszeń i na końcu sprzedajemy. Zysk nie jest może jakiś oszałamiający ale zacząć zarabiać w ten sposób możemy już z niewielkim kapitałem.

2. Farmienie Rappelz

Chyba najbardziej oczywisty i najczęściej spotykany w grach mmorpg sposób na zarabianie. Polega oczywiście na zabijaniu dużych ilości potworów (mobów) skupionych w jednym obszarze w celu zebrania wypadających z nich przedmiotów. (w tym kart petów). W Rappelz jest kilka klas, które szczególnie dobrze nadają się do farmienia. Są to głównie klasy zadające duże obrażenia na dystans jak Łucznik, Mag Chaosu, Mroczny Łowca, Czarnoksiężnik czy Kapłan. Farmienie w Rappelz staje się szczególnie dochodowe przy mobach 90+, wtedy to zaczniemy zbierać z pokonanych potworów karty Salamander, Harpii, Jastrzębców i Jednorożców.

Jeśli lubisz Rappelz sprawdź też mmorpg fantasy z masowymi bitwami PvP – Shaiya Rejestracja

3. Przedmioty z eventów Rappelz

Często spotykany sposób na odrobinie niezłej sumki, siłą rzeczy możemy go jednak stosować raz na jakiś czas. Na stary będziemy też potrzebowali trochę oszczędności. Jeśli w trakcie eventów można zdobyć przedmioty bez limitu czasowego warto skupować je dopóki mają rozsądne ceny (przez pewien czas jest ich sporo na rynku i można dość tanio je kupić). Następnie odkładamy nasze zakupy do Przechowalni i czekamy kilka tygodni czy nawet miesięcy i wtedy dopiero je sprzedać. Oczywiście nie ma się co nastawiać na ten sposób jako główne źródło zarobku ale czasem warto sobie w ten sposób dorobić.

4. Ulepszanie kart (+2 i więcej)

Jeśli już trochę gracie w Rappelz zauważyliście pewnie, że karty +2 i wyższe są dużo więcej warte niż +1. Dotyczy to głównie tych kart, które ciężko zdobyć, a dają dobre efekty jak na przykład Błogosławieństwa Siły, Inteligencji, Wiedzy czy Żywotności. Oczywiście nie zawsze uda nam się ulepszyć kartę ale jeśli tylko posiadamy zapas niepotrzebnych kart i Kostek Umiejętności jest sposób na zarobek godny uwagi.

2 Responses to “Rappelz zarabianie – poradnik.”

  1. jakubnob says:

    bardzo dobym sposobem na zarabianie jest uczestnictwo w aukcjach np kart bestii szukamy ciekawych ofert ktorych aukcja szybko sie konczy i nie ma opcji kup teraz… oczywiscie proba zarobienia w ten sposob kaski w godzinach od 12 do 21 nie ma sensu poniewaz zawsze zostaniemy przebici dlatego zwracajcie uwage na czas zakonczenia transakcji

  2. buhajowy says:

    Z dobrym petem polecam farmic w lochach na mini bossach.

Zostaw komentarz