Runes of Magic

Runes of Magic

Runes of Magic to gra mmorpg z bardzo piękną, trójwymiarową grafiką, stojącą na bardzo wysokim poziomie. Zaawansowana grafika 3D,  realistyczne walki, ciekawy rozwój postaci i oryginalny system multiklasowy to główne zalety Runes of Magic. Gra ta umiejętnie łączy w sobie tradycyjne, lubiane przez graczy elementy gier mmorpg oraz kilka ciekawych, dodających smaczku tej grze, innowacji.Akcja Runes of Magic rozgrywa się świecie Taborea zbliżonym do klasycznych kanonów fantasy. Jedną z pierwszych innowacji, które rzucają się w oczy jest sposób tworzenia naszej postaci. Gracz otrzymuje bardzo dużo możliwości jak chodzi o wygląd zewnętrzny postaci, do wyboru mamy ponad 20 różnych twarzy, fryzur oraz bardzo dużo kolorów. Po zakończeniu Runes of Magic rejestracja możemy ustalić nawet takie szczegóły jak wzrost bohatera i rozmiary poszczególnych elementów ciała. Oprócz tego możemy także wybrać podstawowy i drugorzędny kolor, który będą miały wszystkie zbroje i pancerze zakładane przez naszą postać. Dzięki tym wszystkim opcjom bardzo trudno znaleźć w świecie Runes of Magic dwóch graczy, którzy będą wyglądali tak samo.

Drugi bardzo ciekawy element wyróżniający Runes of Magic z szeregu innych gier mmorpg to zastosowany w tym mmorpg’u system multiklasowy. Na samym początku, w czasie tworzenia postaci możemy wybrać tylko jedną klasę (dostępne klasy to Wojownik, Zwiadowca, Łotr, Mag, Kapłan, Rycerz, Strażnik i Druid), jednak po osiągnięciu 10 levelu możemy wybrać dla siebie drugorzędną klasę i zyskamy dostęp do części (ale tylko części) jej umiejętności. Dzięki temu systemowi zamiast 8 podstawowych klas mamy kilkadziesiąt dostępnych kombinacji i połączeń różnych klas.

Jeśli chodzi o questy w Runes of Magic to zarówno system questów jak i ich ilość zbliżone są do tych znanych z World of Warcraft. W chwili obecnej w Runes of Magic dostępnych jest grubo ponad 600 questów, a cały czas dodawane są nowe zadania.

Mimo wielu podobieństw do WoW’a Runes of Magic nie są tylko kalką tej legendy mmorpg i mają sporo autorskich, oryginalnych rozwiązań. Oprócz wymienionego wcześniej systemu wieloklasowych postaci nieco inaczej wykorzystana została minimapa. W Runes of Magic na minimapie zaznaczone są między innymi potwory i przedmioty związane z questami co jest dla graczy sporym udogodnieniem. Na dużej mapie zaznaczone mamy wszystkie dostępne aktualnie questy co często pozwala nam zaoszczędzić sporo czasu. Kolejna rzecz, która może wydawać się błahostką, jest jednak sporym usprawnieniem to opcja autobiegu, która skróci nasze podróże po Taborei.

Oprócz wymienionych dotąd elementów i możliwości Runes of Magic oferuje wiele innych rzeczy, których moglibyśmy spodziewać się po dobrej grze mmorpg. Są to np. możliwości zakupienia własnego domu, rozbudowany system craftingu (tworzenia przedmiotów), sporo drużynowych questów i podziemi. Podsumowując Runes of Magic to obecnie jedna na najlepszych darmowych gier mmorpg dostępnych na rynku. Zaawansowana grafika 3D, wielość dostępnych opcji i elementów oraz to że gra jest darmowa sprawia, że Runes of Magic jest w czołówce naszego rankingu.

Na koniec dodam jeszcze, że nowi gracze poszukując strony Runes of Magic nie zawsze dobrze zapamiętują nazwę gry. Najpopularniejsze pomyłki to:

Magic of Runes
Magic Runes
Rune of Magic
Rune of Magick

Zostaw komentarz