Silkroad Online – poradnik expienia.

Silkroad Online poradnik expienia

Silkroad jest typowym azjatyckim MMO – zdobywanie doświadczenia odbywa się tutaj przez nieustanne klepanie mobów ( potworów).  Zazwyczaj takie expienie w Silkroad odbywa się solo, a pamiętajmy, że nie wszystkie postacie stworzone są do gry samemu. Konkretnie to wszystkie postacie europejskie stworzone zostały aby grać w drużynie, a nie osobno. Niestety, gra w drużynie nie jest praktykowana w Silkroad a to źle. Otóż granie samemu sprawia, że osiągnięcie maksymalnego poziomu staje się niewykonalne ( znikomy % doświadczenia zdobywany za moba, znacznie niższy niż 0.02 %). Levelowanie w drużynie przynosi satysfakcję z gry oraz kilkunastokrotnie szybszy proces wbicia maksymalnego poziomu.Grając w Silkroad kilkakrotnie miałem okazję uczestniczyć w projekcie Euro PT. Taki projekt miał na celu stworzenie profesjonalnego, europejskiego Party zgodnie z założeniami twórców gry aby wspólnie expic. W skład drużyny wchodzi 8 osób. Kombinacji jest wiele, ale standardowym modelem drużyny jest 1x Warrior, 1x Rogue, 3x Wizard, 1x Warlock, 1x Cleric i 1x Bard. Każda z tych postaci ma określone zadanie, a przebieg gry wygląda tak samo przez wszystkie poziomy. Na przedzie drużyny stoi Warrior czyli Tank. Czeka on aż Lurer (Rogue) przyniesie tzw. „falę mobów”. Dlaczego Rogue? Ponieważ Rogue posługujący się kuszą posiada największy range Attack przez co najszybciej spośród wszystkich postaci jest wstanie przyciągnąć kilka lub kilkanaście mobów na raz nie tracąc praktycznie przy tym życia. Kiedy pojawia się Lurer a za nim fala mobów, zadaniem stojącego na przedzie tanka jest stworzenie Aggro ( skupienie uwagi mobów na sobie). Kiedy Warrior koncentruje na sobie uwagę mobów, stojący z tyłu poza zasięgiem potworów Wizardzi atakują potwory swoimi potężnymi czarami. Podobnie Warlock, który jednak przede wszystkim skupia się na wrzucaniu mobom wrogich debuffów typu bleed, poison itp.

Najważniejszą postacią w Party jest jednak Cleric oraz Bard. Bez nich nie ma mowy o grze. Nieustannie czuwają oni nad stanem życia i many reszty drużyny oraz swoim. Cleric nieustannie leczy Warriora atakowanego przez falę mobów, Bard czuwa nad uzupełnianiem many Wizardom, którzy rzucają czarami non stop. Jest to naturalnie bardzo efektowny sposób grania, dający ogromną satysfakcję oraz namiastkę klimatu, który Silkroad kiedyś posiadał. Jednakże takie Party organizowane są zazwyczaj w gronie znajomych graczy. Mnie osobiście udało się osiągnąć w Euro PT poziom 52 i na tym etapie drużyna była idealnie zgrana, brakowało tylko czasu. Dodatkowym pozytywnym aspektem takiego stylu gry jest komunikacja głosowa, która zapewnia odpowiedni humor i rozrywkę.

No dobrze, powstaje teraz pytanie gdzie Expić w Silkroad Online. Podstawową zasadą expienia w europejskim Party jest aby zawsze wybierać się na potwory o kilka poziomów wyższe od poziomu naszego Party. Zazwyczaj docelowo 5 leveli wyższe lub 9 w przypadku dobrego zgrania i zaawansowania drużyny.  Jeżeli chodzi o miejsce, to należy wybierać takie, gdzie odbywa się stosunkowo duży respawn (odradzanie się) danych mobów. Powinny być to także miejsca posiadające dobre „warunki fizyczne”. Idealny jest pagórek czy ulokowanie pod ścianą, w miejscu gdzie respawn mobów się nie odbywa. Dlaczego? Stanowi to bowiem bardzo dobre miejsce dla Wizardów, którzy posiadają mało życia i automatycznie przestają być narażeni na atak potworów. Zazwyczaj Wizard „składa się” na jedno uderzenie potwora, dlatego też odpowiedni dobór miejsca jest kluczowy. Nie powinna być to w żadnym razie otwarta przestrzeń, to najgorsze miejsce, które można wybrać.

Zostaw komentarz