Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
Star Wars The Old Republic – Bounty Hunter Poradnik | Gry MMO

Star Wars The Old Republic – Bounty Hunter Poradnik

Star Wars The Old Republic

Star Wars The Old Republic – Bounty Hunter Poradnik Bounty Hunter to jedna z popularniejszych klas w Star Wars The Old Republic, grze mmorpg osadzonej w świecie Gwiezdnych Wojen. Łowca Nagród na pewno zawdzięcza swoją popularność kilku bohaterom filmów czy komiksów z osławionym Boba Fett ’em na czele. W poniższym poradniku znajdziecie wszystkie podstawowe informacje i ogólny zarys dotyczący tej klasy, a także informacje na temat rozwijania i levelowania postaci Bounty Hunter.

Star Wars The Old Republic Bounty Hunter – opis klasy

Bounty Hunter używa sporej ilości zaawansowanej technologii, w tym: blastery, miotacze ognia, wyrzutnie rakiet itd. Nasza rola w trakcie walki zależy od tego jaką specjalizację wybierzemy i w jakim kierunku będziemy rozwijać naszego Łowcę. Wyróżnić możemy trzy podstawowe kierunki, w które możemy pójść: tank i damage dealer, trzecia mniej popularna ścieżka pozwala na rozwijanie umiejętności leczenia. W dalszej części poradnika znajdziecie dokładniejsze informacje na temat specjalizacji dostępnych dla klasy Bounty Hunter.

Jeśli nie masz jeszcze konta w SW: The Old Republic – kliknij Star Wars The Old Republic rejestracja i graj ZA DARMO!

Star Wars The Old Republic Bounty Hunter – specjalizacje

Bounty Hunter Powertech – to dość interesująca specjalizacja dostępna dla klasy Bounty Hunter. Skupia się ona częściowo na walce wręcz uzupełnianej użyciem takich broni dystansowych jak wyrzutnie rakiet i różnego rodzaju granaty. W walce w zwarciu używać będziemy ostrzy i miotacza płomieni. Specjalizację Powertech możemy później rozwijać poprzez dwa drzewka talentów: Shield Tech i Advanced Prototype.

Shield Tech to specjalizacja dla tanka, skupia się głównie na umiejętnościach osłabiających przeciwników i stwarzających dla nich zagrożenie. Dzięki nim możemy stworzyć tanka idealnego na krótkie i średnie dystanse.

Advanced Prototype to specjalizacja dla damage dealera (postać zadająca wysokie obrażenia). Specjalizacja ta skupia się na zwiększeniu obrażeń zadawanych przez Powertechowy miotacz ognia. Zwiększa także AoE (area of effect – obszar działania) naszych broni, dzięki czemu możemy atakować kilka słabych punktów przeciwnika na raz.Jak więc widzicie specjalizacja Powertech daje nam możliwość pójścia w dwóch kierunkach. Zależnie od tego jak rozdysponujesz swoje punkty talentów możesz stworzyć postać tank lub damage dealer. Ogólnie specjalizacja Powertech skupia się na miotaczu ognia Bounty Huntera i idzie raczej w kierunku walki w zwarciu.

Bounty Hunter Mercenary – to druga specjalizacja klasy Bunty Hunter, która zamiast miotacza płomieni daje nam parę blasterów, które nasz Łowca dzierży w obu rękach. Jest to specjalizacja, która dużo bardziej skupia się na walce dystansowej. Specjalizacja ta w połowie kładzie naciska na walce na odległość, a w drugiej połowie, co dość zaskakujące na leczeniu. W specjalizacji Mercenary mamy do wyboru dwa drzewka talentów: Arsenal i Bodyguard.

Arsenal – to drzewko talentów skupia się na zmaksymalizowaniu niszczących efektów rakiet i pocisków Bounty Huntera. Pozwala tym samym na stworzeniu postaci damage dealer w walce dystansowej. Zgodnie z opisem tej specjalizacji pozwala ona też na zadawanie burst damage co może barzo przydać się w walce PvP.

Bodyguard – to z kolei ścieżka talentów zawierająca głównie umiejętności leczenia i dodawania bonusów. Specjalizacja ta skupia się więc głównie na leczeniu i wspieraniu innych postaci. Nie jest to może do końca to czego spodziewalibyśmy się po bezlitosnym Łowcy Nagród, niemniej jednak stwarza to kilka ciekawych możliwości.

Dzięki talentom z tego drzewka możemy stworzyć postać, która będzie miała spore szanse na sukces w walce PvP i grze solo. Jak widzicie klasa Bounty Hunter daje nam wiele możliwości i stylów gry do wyboru. Niezależnie od wybranej specjalizacji Bounty Hunter zawsze dobrze sprawdzi się jako damage dealer i będzie je uzupełniał umiejętnościami tanka lub healera.

Star Wars The Old Republic Bounty Hunter – wady i zalety

Biorąc pod uwagę wszechstronność i zróżnicowanie tej klasy daje ona nam spore pole do popisu w Star Wars The Old Republic. Specjalizacja Powertech daje nam możliwość stworzenia wysokolevelowego tanka głównie dzięki atakom dystansowym. Wydaje się, że w SWTOR jest całkiem sporo mechanicznych bossów (robotów) bazujących na atakach dystansowych. Bounty Hunter bazujący na specjalizacji Powertech mógłby się całkiem dobrze sprawdzić w starciu z nimi. Nie bez znaczenia pozostaje także zwiększony AoE oferowany przez Powertech.

Z drugiej strony, możemy odnieść wrażenie, że wielu graczy którzy chcieliby iść w kierunku DPS, chcąc nie chcąc skończą jako healer. Może się okazać, że staną przed wyborem albo gram healera albo nie znajdę drużyny. Może się okazać, że ofensywna rola specjalizacji Mercenary zostanie przydatna jedynie w starciach PvP.

Star Wars The Old Republic Bounty Hunter – podsumowanie

Podsumowując wybierając klasę Bounty Hunter możemy stworzyć całkiem mocne postacie zorientowane na PvP, grę solo czy rolę tanka. Czas pokaże czy wśród graczy przyjmą się rolę PvE DPS i healera. Na czas pisania tego poradnika gra jest zbyt nowa aby stwierdzić to z całą stanowczością. Osobiście dla mnie Bounty Hunter to klasa godna polecenia, głównie ze względu na wszechstronność i ciekawe tło fabularne.

SWTOR Bounty Hunter

Zostaw komentarz