Star Wars The Old Republic – Jedi Knight Levelowanie – Poradnik.

Star Wars The Old Republic

Klasa Jedi Knight używa punktów tzw Focus do używania umiejętności i skilli. Focus generowany jest przy zadawaniu ataków podstawowych oraz przez niektóre umiejętności jak Force Leap czy Sundering Strike. Punkty Focus możemy kumulować tylko do określonego poziomu, a gdy nie jesteśmy w walce punkty Focusu powoli spadają. Odpowiednie wydatkowanie Focusu w czasie walki stanowi klucz do sukcesu.

Jeśli nie masz jeszcze konta w SW: The Old Republic – kliknij Star Wars The Old Republic rejestracja i graj ZA DARMO!

Levelovanie na samym początku gry (do 10 poziomu) nie wymaga od nas jakichś specjalnych umiejętności. Podstawowy atak Jedi Knight i Power Attack ranią tylko pojedynczy cel. W nieco późniejszym etapie gry będziesz mógł nauczyć się od trenera umiejętności atakujących na raz kilku przeciwników.

Umiejętności Force Sweep w połączeniu z Force Leap stanowią dobre rozpoczęcie walki z grupą przeciwników. Używaj tego połączenia często. Force Leap wykonuj gdy przeciwnicy zbiją się w grupę, a Force Sweep aby zadać wszystkim obrażenia. Większość questów dla Jedi Knight na planecie Tython jest raczej prostych i nie powinna sprawić większych problemów. Trudności mogą sprawić nam jedynie walki z niektórymi bossami, szczególnie z tymi od których będziemy mieli niższy level. Tu może wydatnie pomóc Ci towarzysz- Droid T7-O1, pamiętaj żeby wyposażyć go w odpowiedni sprzęt. Może on pełnić rolę tanka lub ranged DPS.

Po ukończeniu questów z głównego wątku na planecie Tython (i dowolnej liczby questów pobocznych) będziesz mógł udać się do Republikańskiej Floty (Republican Fleet) gdzie otrzymasz zadanie ukończenia jednego z tak zwanych Flashpoint. Są to specjalne questy, które najczęściej będą wymagały pomocy innego gracza. Pierwszy Flashpoint dla Jedi Knight to The Esseles (wymaga min. 2 graczy). W Republikańskiej Flocie znajdziesz trenera dla swojej klasy (Jedi Knight Trainer), po osiągnięciu 10 levelu możesz nauczyć się u niego specjalizacji dla swojej klasy. Jedi Knight będzie miał do wyboru specjalizację Guardian (jeden miecz świetlny, tank, walka wręcz) lub Sentinel (dwa miecze świetlne, DPS, walka wręcz).Po ukończeniu Flashpoint The Esseles będziesz mógł się udać na planetę Coruscant gdzie spotkasz już wszystkie klasy Republiki. Coruscant to planeta z ogromnym miastem i głębokim systemem kanałów. Znajdziesz tu sporo tzw. Heroic Quests, które należy wykonywać w grupie 2 do 4 graczy. Dają one nam szansę na zdobycie dużej ilości doświadczenia i w miarę szybkiego levelowania. Jeśli nie masz w grze żadnych znajomych zawsze na czacie znajdziesz chętnych do wykonania konkretnego questa.Jeśli grupa do wykonania Heroic Questa będzie niepełna część graczy będzie mogła zabrać swoich towarzyszy (tych sterowanych przez komputer). Przykładowo jeśli w grupie będzie 3 graczy to jeden z nich będzie mógł mieć towarzysza (wtedy grupa będzie 4 członków). Jedi Knight to bardzo wartościowa klasa dla grupy, mają oni możliwość zadawania dużej ilości obrażeń poszczególnym celom przy pomocy takich umiejętności jak Blade Storm, Master Strike czy Riposte. Sam Rycerz również może przyjać dużo ataków np. dzięki skillowi Saber Ward, który pozwala odbijać ataki dystansowe i w walce wręcz.

Mniej więcej w połowie głównego wątku na Coruscant otrzymamy nowego towarzysza, będzie to Kira Carsen. Kira to o wiele lepszy damage dealer niż T7-O1 i jeśi sam grasz tankiem to na pewno Ci się przyda. Towarzysz ten ma 2 formy, pierwsza pozwala jej na zwiększenie armor enetration (penetracja zbroi przeciwników), druga z form pozwala na zadawanie celom dodatkowych obrażeń wraz z upływem czasu.

Po zakończeniu wszystkich questów z wątku głównego na Coruscant w końcu otrzymasz swój własny statek kosmiczny. W dalszej kolejności otrzymasz możliwość eksploracji dwóch nowych planet: Taris i Nar Shaddaa. Obie te planety mogą być Wam znane z serii gier Knights of the Old Republic.

Jeśli udasz się na Tamaris przyjdzie Ci wykonywać sporo zadań związanych z odbudową planety, pomocą zakażonym przez chorobę Rakghoul i bezdomnym. Ta planeta to duży otwarty świat z dużą ilością mobów (potworów). Zmierzysz z grupami 5-6 Rakghouli na raz. Najlepszy sposób walki z nimi to trafienie każdego jednym atakiem Force Sweep, a następnie wykończenie każdego pojedynczo i po kolei. Szczególnie skuteczne mogą okaać się ataki Blade Storm i Master Strike.

Na Nar Shaddaa znajdziesz o wiele więcej ciasnych i zamkniętych przestrzeni niż na Taris. Często będziesz walczył na krótkich dystansach, zamiast więc podbiegać do kolejnej grupki wrogów możesz używać Force Leap. Wraz z używaniem różnych form dla poszczególnych specjalizacji (Shien Form i drzewko Vigilance dla Guardiana oraz Ataru Form i drzewko Combat dla Sentinela) Jedi Knight będzie mógł generowaćpunkty Focus cora szybciej i zadawać coraz większe obrażenia.

Po przejściu pierwszych 3-4 planet opisanych w tym poradniku powinieneś mieć już na tyle rozenania w grze i używanych umiejętnościach, że spokojnie poradzisz sobie na kolejnych planetach i wyższych poziomach.

Jedi Knight Poradnik

Zostaw komentarz