Star Wars The Old Republic – poradnik dla początkujących.

Star Wars The Old Republic

Star Wars: The Old Republic to niewyzkle rozbudowana gra MMORPG osadzona w świecie kultowych Gwiezdnych Wojen. Poniżej znajdziecie krótki poradnik, dla tych którzy chcieliby zacząć przygodę z SWTOR, mają jednak małe doświadczenie z grami MMO. W innych naszych poradnikach do Star Wars: The Old Republic znajdziesz również szczegółowe informacje dotyczące innych zagadnień.

Star Wars The Old Republic jaki serwer wybrać?

Podobnie jak w innych grach MMORPG rejestrując konto w SWTOR mamy do wyboru kilka typów serwerów: PvP, PvE i RP. Na czym polega różnica pomiędzy nimi.

Star Wars serwery PvE – czyli Player vs Environment to serwery idealne dla graczy z niewielkim doświadczeniem w grach sieciowych. Na tych serwerach jeśli nie chcemy nie musimy w ogóle brać udział w walkach z innymi graczami, skupiając się walkach z mobami (potworami) i wykonywaniu questów. Oczywiście jeśli chcemy możem udać się do specjalnej strefy, tak zwanej Warzone i tam zmierzyć się z innymi graczami.

Star Wars serwery PvP – Player vs Player, to serwery na których dozwolona jest walka pomiędzy graczami Imperium i Republiki na wszystkich planetach tych dwóch frakcji. Serwery PvP są z zasady rekomendowane dla graczy z pewnym doświadczeniem w grach MMO. Należy pamiętać, że zaatakowani zostać możemy tylko jeśli uaktywniona jest nasza flaga PvP. Uaktywniamy ją sami lub uaktywnia się ona automatycznie gdy np. pomożemy sojusznikowi zaangażowanemu w walkę, rzucając na niego buffa lub uzdrawiając go.

Star Wars serwery RP – Role Playing czyli odgrywanie ról, to serwery które wymagają od gracza sporego zaangażowania. Wszystkie rozmowy np. na czacie na takim serwerze musza być prowadzone w taki sposób jakbyśmy byli mieszkańcami świata Gwiezdnych Wojen. Czyli grając np Rycerzem Jedi musimy się wysławiać tak jak on. Nad wszystkim czuwają administratorów, a Ci którzy nie trzymają się reguł mogą liczyć się z wyrzuceniem z serwera.

Star Wars The Old Republic jaką frakcję wygrać?

W grze Star Wars: The Old Republic mamy do wyboru dwie frakcje galaktycznego konfliktu Republikę (Republic) i Imperium (Empire). To którą stronę wybierzemy zależy wyłącznie od nas. Pamiętajmy jednak, że jeśli chcemy wykonywać questy ramię w ramię z naszymi znajomymi musimy wybrać taką samą frakcję jak oni. Dla każdej z frakcji mamy do wyboru 4 klasy:

SWTOR Imperium klasy:
– Sith Inquisitor
– Sith Warrior
– Imperial Agent
– Bounty Hunter

SWTOR Republika klasy:
– Jedi Consular
– Jedi Knight
– Smuggler
– Trooper

star wars the old republic

Star Wars The Old Republic specjalizacje.

Liczba 8 klas (po 4 na frakcję) może się wydawać niewielka jak na tak rozbudowane MMORPG jak Star Wars The Old Republic tu jednak z pomocą przychodzą nam specjalizacje. Każda z klas po osiągnięciu 10 poziomu ma możliwość wyboru specjalizacji. Specjalizacja w dużej mierze określi naszą rolę w drużynie, jest to moment w którym decydujemy się na rolę healera, damage dealera itd. Jeśli mamy stałą grupę znajomych z którymi grami, warto z nimi porozmawiać i wspólnie zastanowić się jaka postać najbardziej przyda się drużynie. Pamiętajmy też, żeby wybrana specjalizacja pasowała również do własnego stylu tak aby grało nam się przyjemnie (w końcu o to chodzi).Star Wars The Old Republic jasna i ciemna strona mocy.

To jaką wybierzemy frakcje nie decyduje jeszcze o tym po jakiej stronie mocy będziemy stali. Nasze wybory, które będziemy podejmowali w czasie wykonywania questów będą dawały nam punkty do jasnej lub ciemnej strony. Wysoki poziom jednej ze stron mocy będzie nam dawał dostęp do specjalnych umiejętności, ekwipunku, towarzyszy itd. Wysoki poziom jednej ze stron mocy będzie miał również wpływ na wygląd naszego bohatera (nie będzie miało to jednak wpływu na rozgrywkę).

Star Wars The Old Republic Questy

Wykonywanie questów to w SWTOR podstawowy sposób na zdobycie doświadczenia i levelowanie na kolejne poziomy. Oczywiście podobnie jak w innych grach MMORPG wykonywanie zadań oprócz punktów doświadczenia da nam również kredyty (waluta w grze) i ekwipunek. Questy w Star Wars The Old Republic podzielone zostały na kilka rodzajów, wg. kolorów:

Questy zielone – zadania proste, posiadasz odpowiedni poziom do ich wykonania.

Questy żółte – zadania średnio trudne, będziesz w stanie je wykonać będą jednak wymagały nieco wysiłku.

Questy pomarańczowe – są to trudne zadania, których raczej nie będziemy w stanie wykonać w pojedynkę. Przyda nam się przy nich wsparcie.

Questy czerwone – niezywkle trudne questy, do ich wykonania musimy mieć albo bardzo silną postać albo grupę graczy z którymi będziemy walczyć wspólnie.

Część dostępnych w Star Wars The Old Republic questów możemy wykonywać codziennie aby szybciej zdobyć doświadczenie i kolejne poziomy.

Zobacz także inne poradniki do Star Wars The Old Republic:

Star Wars The Old Republic Statystyki
Star Wars The Old Republic Zarabianie Poradnik
Star Wars The Old Republic Bounty Hunter Poradnik

Zostaw komentarz