Star Wars The Old Republic Sith Warrior – jak grać Poradnik

Star Wars The Old Republic

Sith Warriors to niepowstrzymana siła ciemności, powołana by zniszczyć wrogów Imperium i zapewnić dominację Sith w galaktyce. Za cel postawili sobie wykorzenieni z galaktyki bezsenswonego chaosu wprowadzonego przez Rycerzy Jedi. Wojownicy Sith (Sith Warriors) to wzbudzający grozę adepci Ciemnej Strony Mocy. Ze stworzonymi do bitwy Sithami może równąć się niewielu przeciwników. W Star Wars The Old Republic jest to oczywiście klasa dostepna dla frakcji Empire (Imperium). Jest to swoisty odpowiednik klasy Jedi Knight. Rasy kompatybilne z tą klasą w SWTOR to: ludzie, Sith Pureblood, Cyborg i Zabrak.Siła – podstawowa statystyka

Siła (Strength) to najważniejsza statystyka dla każdego Sith Warrior ‘a. Zwiększa ona obrażenia oraz szansę na trafienie krytyczne w walce wręcz i przy użyciu Mocy. Dotyczy to obu specjalizacji tej klasy: Marauder i Juggernaut. Zasonem, którego używamy do aktywowania umiejętności jest Rage (gniew). Standardowa walka zaczyna się od skilla Force Charge, następnie nabijamy Rage dzięki Assault i używamy go do aktywowania silniejszych umiejętności jak Vicious Splash czy Smash.

Sith Warrior – początek gry

Sith Warrior zaczynają wyposażeni w średni pancerz (medium armor), który na początek da Ci jakotaką wytrzymałość w walce. Pamiętaj, że grasz klasą melee nie bój się więc rzucić się w wir walki i postestować dostępnych na początku umiejętności. Pamiętaj żeby zawsze używać swojego buffa i fighting stance.

Niektóre z początkowych questów na planecie Korriban mogą sprawić Ci pewne trudności. Np Tomb of Tulak Hord, w którym dość silny boss na końcu może sprawić Ci problem. W takich sytuacjach najlepiej znaleźć jakiegoś Sith Inquisitor (ta klasa też zaczyna na planecie Korriban) i połączyć z nim siły na czas wykonania questa. Grając w Party zdobędziesz też więcej doświadczenia także warto przechodzić tak nawet questy, które nie sprawiają Ci problemów.

Sith Warrior – Rage

Jak już wspomnieliśmy Rage (Gniew) to zasób, który jest Ci potrzebny do używania umiejętności. Na początku gry będziesz miał tylko 2 sposoby budowania tego zasobu . Normalny atak, który generuje 2 punkty Rage oraz umiejętność Force Charge, po której użyciu dostaniesz 3 punkty Rage. Tak więc odpowiednia dyrtybucja Gniewu na początku gry jest kluczem do zmaksymalizowania zadawanych obrażeń. Przy odpowiedniej ilości punktów Rage będziesz mógł uruchomić Force Charge, a zaraz po niej Smash, które oprócz obrażeń ogłusza także słabszych przeciwników. Takie połączenie skilli powinno być szczególnie przydatne na pierwszych levelach.

Jeśli nie masz jeszcze konta w SW: The Old Republic – kliknij Star Wars The Old Republic rejestracja i graj ZA DARMO!

Sith Warrior – Specjalizacje

Grając w Star Wars The Old Republic klasa Sith Warrior mamy do wyboru dwie specjalizacje (Advancerd Class – AC), są to Sith Marauder i Sith Juggernaut. Sith Marauder to wojownicy walczący dwoma mieczami świetlnymi, których rolą w walce jest zadanie jak największych obrażeń (melee DPS). Korzystają oni ze średnich pancerzy (Medium Armor). Druga specjalizacja to Sith Juggernaut mogą pójść oni drogą tanka lub DPS’a. Walczą mieczem świetlnym i używają ciężkich pancerzy (Heavy Armor)

Sith Warrior – Umiejętności

Zależnie od tego jaką wybierzesz specjalizację będziesz miał dostęp do różnych umiejętności. Za każdym razem gdy osiągniesz poziom pozwalający na poznanie nowych skilli warto udać się do trenera (drugie piętro Akademii Sith), nauczyć się ich i przetestować w walce. Pamiętaj, że taka nauka kosztuje więc warto z wyprzedzeniem zaoszczędzić trochę grosza.

Sith Warrior – Towarzysze

Najlepszych chyba towarzyszem dla klasy Sith Warriro jest w SWTOR Malavai Quinn. Będzie od dostępny do odpowiedniego momentu w wątku głównym na planecie Balmorra. Malavai Quinn jest healera (będzie Cię leczył) co niejednokrotnie bardzo Ci się przyda w czasie walki. Inny z towarzyszy również jest healerem – 2V-R8 jednak łatwiej chyba upgradować ekwipunek Quinna i dzięki temu czerpać dodatkowe bonusy.

Star Wars The Old Republic Sith Warrior

Zostaw komentarz