Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
The Settlers Online Poradnik dla początkujących. | Gry MMO

The Settlers Online Poradnik dla początkujących.

The Settlers Online Klejnoty

Niedawno ruszyła otwarta beta wersja nowej, strategicznej gry online – The Settlers Online. Jest to próba przeniesienia klasycznej serii gier strategicznych The Settlers na grunt przeglądarkowych gier MMO. Warto wspomnieć, że dostępna jest beta wersja w języku polskim.

Przyjrzyjmy się bliżej jak będą wyglądać nasze pierwsze kroki w świecie Osadników Online. W The Settlers Online rejestracja jak i sama rozgrywka są oczywiście darmowe i zajmą nam jedynie chwilę, po której możemy już rozpoczynać zabawę. Do naszej dyspozycji jest mały fragmen wyspy, a na jego środku Dom Władyki, nasze centrum dowodzenia i pierwszy magazyn wszelkich surowców. Przez pierwsze etapy przeprowadzi nas szereg misji, w których będziemy musieli budować podstawowe budynki jak chata drwala, tartak czy warsztat kamieniarza. Po chwili gry do naszej dyspozycji otrzymamy również geologa, który będzie dla nas wynajdował złoża różnych surowców mineralnych i rud metali. System misji jest swojego rodzaju tutorialem, który pokażę nam zależności gospodarcze i surowcowe pomiędzy poszczególnymi budynkami. Na początku staraj się budować głównie to co nakazują Ci misje, no może oprócz dodatkowych chat drwala, tartaków i warsztatów kamieniarza. Deski i kamienie będą przez długi czas Twoimi głównymi surowcami. Jeśli będziesz potrzebował więcej osadników do pracy, buduj domy które zwiększą populację. Należy tu zaznaczyć, że z czasem nasz drwal ogołoci z drzew teren wokół swojej chatki aby ponownie zalesić teren możemy wybudować tam Chatę Leśnika.Już od samego początku rozgrywki warto pamiętać, że kluczem do sukcesu jest odpowiednie zaplanowanie i rozmieszczenie poszczególnych budynków. Pamiętajmy, że surowce wytworzone w każdym budynku muszą być najpierw przetransportowane do najbliższego magazynu lub domu władyki, a dopiero później do kolejnego warsztatu, który je wykorzystuje. Dzieje się to automatycznie ale czas tego transportu zależny jest oczywiście od oddalenia od magazynu.

Kolejnym specjalistą, którego dostaniemy do dyspozycji po geologu jest Odkrywca. Dzięki niemu będziemy mogli przeprowadzić zwiady i odnaleźć inne włości czekające na nasz podbój. Jeśli odkryte włości są puste wystarczy, że zbudujemy na ich terenie magazyn aby stały się częścią naszego małego imperium. Nie zdziwcie się, że w miare przejmowania kolejnych terenów nie znikają słupki wyznaczające ich granice. Zmieniają one jedynie kolor. Często zdarza się jedna, że na nowo odkrytych terenach znajdują się obozy bandytów. Aby przejąć takie ziemie będziemy musieli zbudować Koszary i wyszkolić armię. Oczywiście do tego będziemy musieli zbudować także warsztat Miecznika, bo przecież nasi dzielni żołnierze nie pójdą na wroga z gołymi rękami.

The Settlers Online to gra dla wytrwałych, budowa kolejnych budynków i wydobywanie surowców zajmuje sporo czasu. Wiele rzeczy możemy przyspieszyć płacą za to niebieskimi klejnotami. Jak to zwykle w przypadku gier przez przeglądarkę bywa klejnoty te możemy kupić za realne pieniądze. Jeśli jednak mamy trochę cierpliwości obędziemy się bez nich. Fani serii The Settlers na komputery PC na pewno nie będą zawiedzeni. Na koniec warto jeszcze dodać, że obecnie otrzymamy premię w postaci różnych surowców za codzienne logowanie się do gry. Premia ta będzie coraz większa, w każdym kolejnym dniu kiedy będziemy się logować. Jeśli jednak ominiemy jeden dzień cały proces zacznie się od początku.

The Settlers Online

9 Responses to “The Settlers Online Poradnik dla początkujących.”

 1. nick111 says:

  Całkiem niezły poradnik, tak na 4 :)

 2. hhhh says:

  szkoda że nie ma klejnotów za darmo

 3. jacęty says:

  Są darmowe klejnoty jeśli logujesz się codziennie w siódmym dniu jako premia są klejnoty

 4. Bartek986 says:

  niezły niezły

 5. ibt2912 says:

  ja mam problem z wejsciem go gry z netbuka.

 6. Anonymous says:

  bzdura jes to ze niemozna odzyskac przygody

 7. mig says:

  a można? tez myślałem że się nie da odzyzkiwac przygód

 8. Zenason says:

  Jeżeli zgłosisz to administracji oddadzą Ci przygodę lub jej równowartość. Sam miałem taki przypadek.

Zostaw komentarz