The West

The-West-logo

Gra przeglądarkowa MMO stworzona przez firmę InnoGames GmbH przy pomocy niemieckich programistów. Wydana została w 2008 cieszy się popularnością zarówno w Niemczech jak i w Polsce, gdzie na 12 serwerach gra łącznie ponad 250 tysięcy graczy. Jak sugeruje nazwa, miejscem akcji gry jest Dziki Zachód, w czasach zawirowań XIX wieku. Na początku sterujemy naszym bohaterem nowicjuszem – kowbojem lub Indianinem, aby osiągnąć poziom 10. Wtedy to możemy wybrać ścieżkę, którą chcemy podążać dalej. Do dyspozycji oddano nam cztery klasy – poszukiwacza przygód, robotnika, zawadiakę oraz żołnierza. Poszukiwacz przygód jest typowym obieżyświatem, szukającym mocnych wrażeń i niecodziennego źródła zarobku. Jego siła polega na spostrzegawczości i zwinności ruchów, przy podejmowaniu wielkiego ryzyka. Potrafi znajdywać cenne przedmioty i unikać trafień z rąk wrogów. Robotnik z kolei to postać bardzo sumienna i pracowita, bez reszty oddana chwalebnemu dziełu rozbudowy Stanów Zjednoczonych. Ich główną siedzibą są miasta, w których stale się udzielają i odnajdują nowe sposoby na zwiększenie ich populacji i dobrobytu. Jego największymi zaletami są ulgi bankowe, udziały w zyskach miasta oraz zwiększanie tempa budowy danej infrastruktury.Trzecia postać to zawadiaka. Już sama nazwa sugeruje, że są to postacie nastawione na czyste ryzyko płynące z pojedynkowania się. Ci wieczni podróżnicy podążają z miasta do miasta w celu odnalezienia godnego siebie mistrza rewolweru. Liczą wtedy na nieśmiertelną sławę, wysokie zyski i dobrą zabawę. Profity zawadiaków to szybkie ruchy, wysokie morale bojowe, wysokie zarobki i umiejętność badania uzbrojenia przeciwników. Ostatnia postać to żołnierz – niezawodni strzelcy i ludzie wyszkoleni do znoszenia wszelkich przeciwności losu. Są to twardzi zawodnicy, groźni w pojedynkach i potyczkach z uwagi na ogromne doświadczenie w operowaniu bronią. Zaletami żołnierzy jest wysokie zdrowie, szybkie uczenie się posługiwania nową bronią oraz wybitne umiejętności strategiczne i taktyczne. Jeśli nie masz jeszcze konta zapraszamy na The West rejestracja – gdzie założysz konto i zagrasz całkowicie za darmo.

Pora na fabułę, która jest bardzo prosta. Jesteśmy samotnym wędrowcem, którego zadaniem jest przeżycie na niebezpiecznych równinach Dzikiego Zachodu. Czeka na nas mnóstwo graczy chętnych wpakować nam kulę między oczy, albowiem esencją gry The West są przede wszystkim pojedynki. Walki te są dopuszczalne tylko w miastach z grabarzem, zaś wyzwać można każdego – nawet gracza nie będącego w tej chwili Online. W pojedynkach liczy się przede wszystkim refleks, taktyka i siła strzału. Każda wygrana oznacza punkty doświadczenia i pewny zysk, który pożytkuje się przeważnie na zakup nowej broni i amunicji.

Podstawową jednostką społeczną w grze są miasta. Zakładane są przez graczy za cenę 300 dolarów i 80 punktów energii. Wszyscy udziałowcy mają profity z racji założenia miasta – darmowy pokój w hotelu, konto w banku i ulgi w miejscowym sklepie. Budynki w mieście można rozbudowywać. Osoby takie jak barman, tancerka czy szeryf są jednocześnie zleceniodawcami różnorakich zadań, dzięki czemu w mieście możemy jednocześnie się pojedynkować, odprężać i szukać okazji do zarobku (nie zawsze uczciwego). Klika miast składa się na tzw. fort. Jest to baza o którą walczą wszyscy rewolwerowcy danego zespołu. W walkach tych zdobywa się doświadczenie i różne cenne przedmioty. Oprócz tego gracze mogą wiązać się w sojuszu, którego głównym celem jest wymiana handlowa i pomoc w walce. Osobna kategoria gry to konto premium, gdzie za rzeczywiste pieniądze można ulepszyć zdolności swojego bohatera a także elementy jego ekwipunku. Po osiągnięciu 20 poziomu doświadczenia nasz bohater może się dodatkowo wyuczyć jakiegoś rzemiosła (kowal, rymarz, kucharz, znachor), dzięki czemu zacznie wytwarzać pożyteczne i cenne przedmioty, niezbędne w walce i regeneracji zdrowia po walce.

Podsumowując, The West to dość oryginalna gra, której tematyka przykuwa uwagę przeciętnego gracza. Gra posiada dobrą oprawę graficzną i interfejs a dodatkowo działa wyłącznie przez przeglądarkę internetową, dzięki czemu nie ma potrzeby bawienia się w ściąganie i instalowanie programu na własnym sprzęcie. Główny minus gry to konto premium, które daje szansę szybkiego wybicia się nawet początkującym graczom. Jeżeli jednak jesteś miłośnikiem XIX wiecznych zmagań na Dzikim Zachodzie, jest to gra stworzona dla Ciebie.

The West

Zostaw komentarz