Travian

Travian rejestracja

Travian to strategiczna gra 2D przez www z akcją toczącą się na terytorium w czasach świetności Cesarstwa Rzymskiego. Gracz staje na czele wioski jednej z trzech cywilizacji: Rzymian, Galów bądź Germanów. Każda z cywilizacji ma do dyspozycji unikalne jednostki wojskowe i specjalne umiejętności / bonusy. Na przykład Rzymianie mają silniejsze jednostki piechoty i silniejszą obronę murów miejskich ale za to muszą płacić nieco więcej złota za rozwój niż Galowie czy Germanie.

Wybór cywilizacji, która będziesz grał do pewnego stopnia wpływa więc na Twój styl gry. W czasach kiedy Travian pojawił się rynku gier mmo takie rozwiązanie było nowością. Po wyborze cywilizacji dostaniesz swoją pierwszą wioskę i będziesz mógł nauczyć się podstaw sterowania i mechaniki w Travianie dzięki krótkiemu tutorialowi.

Mimo że większość użytych w Travianie pomysłów i rozwiązań jest dość prostych, a gra skierowana jest to szerokich rzesz graczy to wraz z postępem rozgrywki będziesz odblokowywał coraz silniejsze ulepszenia, jednostki i budynki, dzięki czemu akcja będzie toczyła się coraz dynamiczniej.

Nie masz jeszcze darmowego konta? Wejdź na Travian Rejestracja i zacznij zabawę za FREE!

Jeśli dopiero zacząłeś lub masz zamiar zacząć grać w Traviana, na początku radzimy skupić się na rozbudowaniu obrony naszej wioski. Powinno to, przynajmniej w jakimś stopniu zabezpieczyć nas przed zakusami naszych sąsiadów. Całe posiadane przez nas, na początku surowce najlepiej przeznaczyć na ulepszenia i budynki, które skrócą ogólny czas budowy wszystkich konstrukcji. Dzięki temu już od początku będziesz mógł się szybciej rozwijać. Na samym początku będziemy musieli poświęcić około 2 godzinki żeby doprowadzić naszą wioskę do porządku i zbudować podstawowe ulepszenia. W kolejnych dniach nie będziesz już musiał tyle siedzieć przy Travianie. Powinno wystarczyć po kilka minut 2 – 3 razy dziennie aby utrzymać porządek w naszej wiosce i rozpocząć budowę kolejnych budynków.

Dopiero kiedy odpowiednio zabezpieczysz i rozbudujesz wioskę możesz pomyśleć o ekspansji militarnej. Podobnie jak w innych strategiach online stosunkowo ważnym elementem jest dyplomacja i sojusze z innymi graczami. Zaatakowanie gracza, który jest w silnym sojuszu może się skończyć frontalnym atakiem kilku graczy na Twoje ziemie. Ogólnie rzecz biorąc walki PvP to dość częsta rzecz w Travianie jeśli więc nie przepadasz za tym elementem gier mmo, możesz rozejrzeć się za innymi podobnymi tytułami jak Grepolis czy Terra Militaris.

Podsumowując Travian to solidna pozycja na rynku gier MMORTS. Na jej korzyść przemawia też to, że Travian jest popularny już od kilku lat i ciągle zdobywa nowych graczy. Polecamy wszystkim fanom sieciowych strategii, szczególnie tym którzy lubią się sprawdzać w starciach z innymi graczami.

Zostaw komentarz