War Thunder Bombowce – Poradnik jak grać.

War Thunder

Większość z Was zapewne zaczyna zabawę z War Thunder za sterami myśliwców, po jakimś czasie dopiero próbując swoich sił w walce bombowcami. Walka tymi samolotami jest całkowicie różna od tego czego doświadczycie grając myśliwcem. Mam nadzieję, że nasz krótki poradnik pomoże początkującym pilotom lepiej zrozumieć jak grać bombowcami w War Thunder aby przeżyć i przynieść zwycięstwo naszej drużynie.

Gdy przyłączamy się do bitwy i chcemy wybrać bombowiec rzućmy najpierw okiem na tabelę graczy i sprawdźmy ile bombowców jest już w grze i ile pozostało do zniszczenia celów naziemnych. Jeśli jest już sporo bombowców lub zaczyna brakować naziemnych celów nie ma sensu wprowadzanie na pole walki kolejnego bombowca.

War Thunder Bombowce – jak latać?

Bombowcami w War Thunder powinniśmy latać na dużych wysokościach, będzie to stanowić chociaż częściową ochronę przed myśliwcami przeciwnika, które zazwyczaj toczą walki bliżej ziemi. Jeśli gramy z przyjaciółmi mogą oni nas oczywiście osłaniać i angażować w walkę ewentualne zbliżające się myśliwce. Jeśli jednak gramy sami to na samym początku najlepiej wznieść się na odpowiednią wysokość. Jeśli jednak mamy na pokładzie ciężkie bomby wznoszenie będzie szło nam bardzo opornie. Jest jednak na to prosta rada. Od razu po wejściu do gry sprawdzamy czy pod nami nie ma sojuszniczych celi (naszego lotniska, artylerii lub pojazdów) i jeśli teren jest pusty to zrzucamy nasze bomby. W lewym górnym rogu pojawi się licznik czasu wskazujący kiedy kolejne bomby będą gotowe do zrzucenia. Zanim dolecimy do nieprzyjacielskich celów będziemy mieli już nowy ładunek czekający na zrzucenie.

Jeśli nie masz jeszcze konta to zapraszamy na War Thunder Rejestracja gdzie w kilka minut założysz darmowe konto, pobierzesz klienta gry i zasiądziesz za sterami swojego własnego samolotu.

Lecąc w stronę celów naziemnych przeciwnika starajmy się za wszelką cenę unikać kontaktu z myśliwcami i samolotami szturmowymi przeciwnika. Powolny i mało zwrotny bombowiec będzie dla nich łatwym celem. Pamiętaj też, że stosunkowo duże i powolne bombowce łatwo trafić rakietami wystrzegaj się więc szczególnie myśliwców z podczepionymi rakietami. W War Thunder mamy dwa sposoby na ukrycie się przed wzrokiem wrogich pilotów. Są to chmury i słońce. Lecąc naszym bombowcem do celów naziemnych staraj się pozostawać cały czas w chmurach, wyleć z nich tylko na czas bombardowania, a następnie ponownie ukryj się w chmurach. Podobnie ma się sprawa ze słońcem. Jeśli za Tobą będzie słońce samolotom przeciwnika będzie bardzo trudno Cię zobaczyć.

War Thunder Bombowce – co i jak niszczyć?

W War Thunder mamy kilka rodzajów celów naziemnych, a to na jakich celach powinniśmy się skupić zależy od tego jakie bomby ma na pokładzie nasz bombowiec. Jeśli lecimy samolotem z dużą ilością małych bomb, np 50 kg powinniśmy uderzyć na jadące kolumny samochodów. Dobrze wymierzona seria takich bomb może poczynić spore szkody wśród pojazdów przeciwnika. Jeśli posiadamy cięższe bomby możemy skupić się na większych celach od bunkrów i stanowisk artylerii poprzez okręty. O niszczeniu lotnisk przeciwnika przeczytanie poniżej.

Jak bombardować w War Thunder? Najlepiej przy pomocy widoku celownika bombowca, który domyślnie uruchamiamy przyciskiem F7. Po zbliżeniu się nad cel przechodzimy na widok celownika bombowca (F7) zwalniamy prędkość do mniej więcej 10-20% i spokojnie bez gwałtownych ruchów celujemy. Jeśli nasze cele są w ruchu musimy wziąć na to poprawkę w czasie celowania. Po zrzuceniu bomb zwiększamy prędkość i ponownie ukrywamy się w chmurach.

War Thunder Bombowce poradnik

Osobną kwestią jest niszczenie lotnisk przeciwnika. Do bombardowania lotniska będą nam potrzebne bomby 1000kg. Aby całkowicie zniszczyć bazę przeciwnika potrzebne będzie aż 8 dobrze wycelowanych bomb 1000kg. Biorąc pod uwagę ilość nawrotów i manewry zniszczenie lotniska będzie trwało około 10 minut i to jeśli będziemy mieli szczęście. Jeśli nie masz na pokładzie bomb 1000kg lepiej skupić się na mniejszych celach.

War Thunder Bombowce – wieżyczki i działka.

Lecąc bombowcem możemy sami przejąć kontrolę nad strzelcem znajdującym się w wieżyczce z tyłu samolotu. Domyślnie na widok strzelca przechodzimy klawiszem F6. Przejmując kontrolę nad wieżyczką nadal mamy możliwość wykonywania uników całym samolotem. W tym celu używaj klawiszy A, D, Shift i CTRL. Celując do wrogich myśliwców siedzących nam na ogonie musimy brać poprawkę na odległość ich kierunek ruchu i lot naszych pocisków. Nie zawsze sugeruj się kółkiem, które podpowiada Ci gra. Staraj się sam wyczuć zamontowaną na pokładzie broń. I pamiętaj aby w czasie walki starać się chronić silniki swojego bombowca. Bez nich daleko nie zalecisz, a przeciwnik o tym wie i z dużym prawdopodobieństwem weźmie je na cel.

War Thunder jak grać bombowcem

War Thunder Bombowce – umiejętności załogi.

Szkoląc naszą załogę bombowca skupiamy się na umiejętnościach z zakładek Strzelcy i Obsługa naziemna. U Strzelców rozwijamy: Celność strzału, Precyzja strzału, Wytrzymałość i Witalność. Zadbajmy także o to aby liczba doświadczonych strzelców była taka sama jak liczba strzelców w naszym samolocie. W umiejętnościach Obsługi naziemnej wybieramy umiejętności: Szybkość naprawy, Szybkość przeładowania i Szybkość leczenia.

War Thunder Bombowce – co zrobić kiedy nie ma już celów?

Być może byliście już w sytuacji, w której skończyły się cele naziemne i Wasz bombowiec jest praktycznie bezużyteczny na polu walki. Angażowaliście się wtedy w z góry skazaną na porażkę walkę z myśliwcami lub rozbijaliście się tylko po to by wziąć inny samolot. A jest na to inne rozwiązanie. Wystarczy, że wylądujemy na własnym lotnisku, a następnie przytrzymamy przycisk opuszczania samolotu (domyślnie J). W ten sposób przejdziemy do okna wyboru samolotów i jeśli tylko mamy jeszcze jakieś niezniszczone maszyny możemy się na nie przesiąść.

4 Responses to “War Thunder Bombowce – Poradnik jak grać.”

 1. player war thunder says:

  część z tych sam wykorzystuje podczas bitwy ponieważ zazwyczaj latam bombowcem, ale po nowej aktualizacji nie idzie zniszczyć bazy ( lecąc ponad chmurami nie widać jej) więdz bombowiec w war thunder to nie najlepsza broń zwłaszcza że dla myśliwców to bez róznicy czy jesteś na 800 m czy na 8.000m, i tak cie dopadną i sprowadzą na ziemie.

 2. panzerkarol says:

  Panie kolego, jeżeli nie latasz myśliwcami to się nie wypowiadaj. Naprawde ciężko się wznieść na wyższe wysokości, szczgólnie posiadając rakiety :/

 3. Naxim says:

  Załoga na full jeśli chodzi o celność a oni i tak nie potrafią dobrze osłonić bombowca..

 4. Pawel89zmc says:

  na zniszczenie 1 bazy 2 bomby 1000kg czyli na 3 bazy 6x1000kg, lotnisko 6000kg i bez znaczenia raczej czy mała czy duża bo można 40 bomb po 50kg wrzucić tylko parę razy nad bazą musimy przelecieć bo nie zdąży się wrzucić.Ja latam do217 i zabieram 4x1000kg, pierwszy kurs niszczę 2 bazy, drugi kurs 3 niszczę i 2bomby w lotnisko zostają a za trzecim niszczę lotnisko więc 3 kursy w 10min raczej nie możliwe(inne szybsze też nie zdążą bo nie wezmę tyle kg bomb).Jak gram sam w drużynie to nie możliwe prawie zniszczyć wszystkie bazy bo zanim przetransportuję 12000kg ładunku to moja drużyna lub przeciwnika praktycznie jest wybita(chyba że walka toczy się dłużej). Najlepiej jak z kimś na 2 do217 leci się to jeden kurs 2 jak dolecą to na 2 jeden leci już zniszczyć lotnisko.

Zostaw komentarz