War Thunder Poradnik dla początkujących

War Thunder

War Thunder to wojenna gra MMO, która święci ostatnio triumfy popularności stając się poważnym konkurentem dla chociażby World of Warplanes. Jeśli rejestracja w War Thunder jest już za Tobą to zapraszamy do naszego poradnika dla początkujących pilotów. Znajdziesz tu kilka podstawowych informacji, które mam nadzieję, pomogą Ci w pierwszych dniach gry w War Thunder.

War Thunder drużyna

Po pierwsze pamiętaj, że War Thunder to gra drużynowa. W każdej grze miej na uwadze jaki jest cel misji i postaraj się aby Twoje działania przyczyniły się do jego wypełnienia. Jeśli będziesz grał tylko pod siebie nie zważając na cel misji zwiększasz szansę na porażkę Twojej drużyny, a co za tym idzie mniej expa i kasy również dla Ciebie. Na początku misji nie rzucaj się na ślepo w stronę przeciwnej drużyny. Poczekaj chwilę zobacz jak rozwinie się sytuacja. Nie atakuj grup kilku wrogich samolotów, szukaj pojedynczych celów lub skup się na niszczeniu celów naziemnych jeśli taki jest cel misji.

War Thunder jak walczyć?

Podobnie jak chyba w każdej grze MMO tak i War Thunder najważniejsze jest doświadczenie. Z każdą nową grą będziesz uczył się swoich samolotów, uzbrojenia i typów przeciwników itd. Tego nie da Ci żaden poradnik tak więc ćwicz, a już po paru grach zobaczysz pierwsze postępy. Kilka porad, które mogą Ci się przydać w trakcie walki w pierwszych dniach to:

– nie leć na czołówkę z przeciwnikiem, częściej skończy się to źle dla Ciebie niż dla niego, za staranowanie przeciwnika nie otrzymasz punktów

– staraj się zawsze usiąść na ogonie wrogiego samolotu, jeśli lecisz za bombowcem pamiętaj że mają one wieżyczkę karabinu skierowaną do tyłu i mogą ostrzeliwać ścigające je myśliwce, ścigając bombowiec rób uniki i szukaj martwej strefy, w której nie będzie mógł Cie dosięgnąć ogień z tylnej wieżyczki

– strzelając do myśliwców staraj się celować w pilota, jest mała szansa że zabijesz go momentalnie wyklucza z walki wrogi samolot, ewentualnie możesz strzelać też w skrzydła i silnik

– strzelając do bombowców celuj w silniki, kadłub bombowca jest pustym pudłem i strzelanie w niego przyniesie niewielkie efekty

– jeśli nurkujesz na przeciwnika z góry zmniejsz moc silnika i ustaw klapy w pozycji do lądowania (domyślnie przycisk F) pozwoli Ci to dużo łatwiej sterować samolotem w czasie nurkowania, pamiętaj żeby po wyjściu z lotu nurkującego zwiększyć moc i zmienić ustawienie klap

– lecąc za wrogim samolotem dostosuj swoją prędkość, jeśli będziesz leciał za szybko możesz go wyprzedzić i wtedy on znajdzie się na Twoim ogonie

– więcej o celowaniu przeczytasz poniżejWar Thunder Samoloty

Każdy nowy samolot w naszym hangarze musimy sami wyczuć i nauczyć się nim latać. Jeśli jednak zastanawiasz się od jakiej nacji zacząć grę w War Thunder poniżej znajdziesz kilka ogólnych wad i zalet samolotów należących do poszczególnych nacji.

Samoloty amerykańskie – są stosunkowo szybkie ale mają małą zwrotność co utrudnia manewry.

Samoloty niemieckie – cechują się średnią zwrotnością ale za to mają bardzo dobrą prędkość wznoszenia co pozwala szybko nabrać wysokości.

Samoloty brytyjskie – są dosyć powolne i mają słabą prędkość wznoszenia jednak ich mocną stroną jest zwrotność i dobra kontrola w locie nurkującym.

Samoloty radzieckie – są najbardziej wrażliwe na przeciągnięcia mają jednak niezłą prędkość wznoszenia i zwrotność.

Samoloty japońskie – zdecydowanie cechują się najlepszą zwrotnością jednak minusem jest niezbyt duża prędkość i szybkość wznoszenia.

War Thunder gdzie strzelać?

W trakcie walki w War Thunder komputer podpowiada nam gdzie celować aby trafić wroga. Gdy zbliżymy się do wrogiego samolotu pojawi się przed nim kółeczko, które sugeruje nam gdzie powinniśmy strzelać aby trafić poruszający się samolot. Pamiętaj jednak, że jest to tylko sugestia, która często nijak ma się do rzeczywistości. Jeśli masz już za sobą kilka bitew zauważyłeś pewnie, że często celując dokładnie w kółeczko nie trafiasz przeciwnika. Często musimy celować z jeszcze większym wyprzedzeniem czyli jeszcze dalej od samolotu wroga niż wskazuje kółko. Nie ma sensu również prowadzenie ognia ciągłego od samego początku gdyż bardzo szybko zatnie Ci się karabin lub skończy amunicja. Gdy usiądziesz wrogowi na ogonie strzelaj krótkimi seriami i patrz czy osiągasz trafienia. Po namierzeniu odpowiedniej odległości, gdy widzisz że Twój ogień przynosi rezultaty możesz pozwolić sobie na dłuższe serie. Pamiętaj też, że strzelanie w kadłub przynosi najmniejsze rezultaty. Celując do myśliwców strzelaj w pilota, skrzydła i ogon. Walcząc z bombowcami strzelaj w ich silniki.

Pamiętaj też aby kontrolować poziom przegrzania broni. Widoczny jest on poprzez zapełnianie się okręgu celownika na czerwono. Jeśli przegrzejesz broń karabiny się zatną i będziesz musiał czekać kilkanaście sekund na ich odblokowanie. Kontroluj też poziom amunicji. Jeśli nie ma chwilowo wokół Ciebie żadnych przeciwników możesz przeładować karabiny (domyślnie klawisz Y) aby zacząć kolejne starcie z pełnymi magazynkami.

War Thunder poradnik dla początkujacych

2 Responses to “War Thunder Poradnik dla początkujących”

  1. Adasm says:

    Fajny poradnik dla początkujących 😉

  2. daniel says:

    Dzięki wielkie, bardzo przydatny poradnik i czekam na więcej, pozdrawiam 😉

Zostaw komentarz