Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
World of Tanks Poradnik dla początkujących | Gry MMO

World of Tanks Poradnik dla początkujących

World of Tanks

World of Tank to gra, która przebojem zdobyła rynek gier MMO. Umiejętne połączenie strzelanki, gry taktycznej, symualatora i elementów RPG (rozwój czołgu, załogi, doświadczenie) i interesująca tematyka sprawiły, że World of Tanks stosunkowo szybko zdobyła kilka milionów graczy. Poniżej znajdziecie kilka porad przydatnych początkujących graczy, którzy dopiero zaczynają swoją karierę za sterami stalowych kolosów.

Poradnik dla początkujących World of Tanks

– Nie niszcz domów, płotów i nie przewracaj drzew, jeśli będziesz to robił Twoja pozycja będzie widoczna z daleka. Staraj się również nie strzelać jeśli nie widzisz żadnych celów, takie strzelanie na pokaz również może zdradzić Twoją pozycję.

– Wiele konkretnych czołgów ma swoje słabe punkty, w które warto strzelać. Generalnie zasada jest taka, że czołgi mają mocno opancerzony przód, a najwrażliwszą ich częścią jest tył. Strzelając w gąsienice możemy wroga czasowo unieruchomić, a strzelając w działo pozbawić go możliwości strzelania. Więcej na ten temat znajdziesz w naszym poradniku World of Tanks gdzie strzelać?
– Staraj się wykorzystać ukształtowanie terenu na swoją korzyść. Ustawiaj się tak aby nie dać się zaskoczyć przez kilku przeciwników na raz. Do osłony wykorzystuj też wraki pokonanych czołgów.

– Jeśli walczysz z artylerią pamiętaj że obraca ona się bardzo wolno (z niewieloma wyjątkami) i ma długi czas ładowania. Jeśli masz szybko czołg możesz spokojnie okrążać wroga i wykańczać go strzałami w tył i boki. Nigdy nie ustawiaj się przed artylerią, zadaje ona duże obrażenia i często może zniszczyć Twój czołg jednym strzałem.

– Nie daj się zajść z flanki w walce jeden na jednego. Wraz z obrotami wieży, obracaj korpus czołgu tak aby front pancerza (najgrubszy pancerz) był zawsze frontem do wroga.

– Graj drużynowo, samotne szarże nic nie dadzą. Tylko współpracując w grupe z innymi graczami z Twojej drużyny macie szansę na zwycięstwo.

– Nie daj się przyłapać na otwartym terenie, bądź cały czas w ruchu, poruszając się od osłony do osłony. Jeśli zatrzymasz się w zasięgu wzroku wroga najprawdopodobniej nie pożyjesz za długo.

– Jeśli nie możesz uszkodzić przeciwnika, to znaczy trafiasz ale nie wyrządzasz mu szkód możesz: zmienić typ amunicji, zmienić cel lub próbować strzelać w gąsienice. Nie zadasz w ten sposób obrażeń ale może Ci się udać unieruchomić wroga i uciec lub dać czas graczom z Twojej drużyny na jego eliminację.

– W ostateczności możesz próbować taranować przeciwnika. Pamiętaj jednak aby robić to tylko na słabszych celach z mniejszą ilością zdrowia. Taranowanie zadaje obrażenia obu stronom.

Nie znasz jeszcze w WoT? Wejdź na World of Tanks Rejestracja i załóż bezpłatne konto.

World of Tanks Poradnik

Zostaw komentarz