Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
World of Tanks Poradnik - gdzie strzelać? | Gry MMO

World of Tanks Poradnik – gdzie strzelać?

World of Tanks

Poniżej znajdziecie krótki poradnik na temat tego gdzie celować i strzelać w World of Tanks aby uzyskać najlepszą skuteczność i jak najwięcej zniszczonych czołgów przeciwnika.

Ogólne porady

– Nie ma sensu strzelać niecelnie. Jeśli szanse na trafienie są minimalne, zawsze można oczywiście spróbować ale na wyższych tierach każda pestka to spory wydatek.

– Staraj się strzelać nie w gruby przedni pancerz, a słabiej chronione boki i tyły.

Dołącz do bitwy – GRAJ W WORLD OF TANKS!

– Wieża zazwyczaj jest lepiej opancerzona niż kadłub. Jeśli nie przebijasz jej od frontu, nie marnuj pocisków.

– Każdy czołg ma weak-spoty. Umiejętne korzystanie z nich pozwoli Ci niszczyć czołgi wyższych tierów.

– Jeśli powyższe rady nie przynoszą rezultatów a Twój przeciwnik wydaje się nie do pokonania, spróbuj pocisków odłamkowo-burzących.

Czołgi Tier I-IV – poradnik gdzie strzelać

Na niskich tierach umiejętność strzelanie we właściwe miejsca nie ma większego znaczenia – działa i tak posiadają większą penetrację niż pancerz kadłuba. Jeśli jednak mamy problem z przebiciem się, proponuję zamiast szybkostrzelnych dział niskiego kalibru zamontować wolniejsze, ale z większym kalibrem i penetracją oraz siłą.

Utrudnieniem mogą być czołgi premium, takie jak np. Valentine. czy PzKpfw 38H735 (f). Nie posiadają one siły ognia mogącej poważnie zagrozić naszym czołgom, są jednak opancerzone na tyle dobrze że jedynym wyjściem jest szukanie weak spotów bądź atak na ich boki/tyły.

Nie znasz jeszcze tej gry? Wejdź na World of Tanks Download i pobierz legalnie i za DARMO!Czołgi Tier I-IV – poradnik gdzie strzelać

W zasadzie już od V tieru dostępne są maszyny które mogą być trudne do przebicia. Przykładem może być PzKpfw IV, która po zakupieniu drugiej wieży dysponuje 120mm pancerzem. Tutaj trzeba już kombinować. Oczywiście najprostszym wyjściem jest atak na boki i tyły, jednak zazwyczaj jest to trudne do wykonania, a dla kierowców czołgów ciężkich wręcz niemożliwe z powodu niskich prędkości. Z pomocą mogą przyjść czołgi średnie i artyleria, jednak w bitwach randomowych trzeba liczyć na siebie. Jeśli walczymy face-to-face:

Niemcy – dolna płyta, w niektórych czołgach pionowy pancerz przedni np. Tygrys.

USA – kadłub, np. T29, T32.

ZSRR – czołgi z rodziny IS’ów mają charakterystyczny nosek na złączeniu dolnej płyty z przednią częścią kadłuba. Można uderzać nieco poniżej, lub gdy to możliwe w dolną płytę. Pozostałe zaś mają pionową część kadłuba np. KW-3.

Francja – kadłub, wieża, na wyższych tierach pancerz czołgów francuskich nie ma wartości.

Na sporej liczbie czołgów weak-spotem jest właz na wieży – trudny do trafienia ale przeważnie słabo opancerzony. Można też próbować strzałów w wizjery i magazyny amunicji. Oczywiście tutaj już sami odkryjemy pierwsze weak spoty. Korzystanie z nich umożliwia np. zniszczenie modułów lub załogi przeciwnika, zazwyczaj są to jednak punkty w które pociski wchodzą jak w masło. Walka bez nich jest możliwa, ale zazwyczaj skończy się słabym bilansem punktowym.

Czołgi Tier I-IV – poradnik gdzie strzelać

Na tych tierach walka bez korzystania ze słabych punktów jest jak błądzenie po lesie. Czołgi ciężkie są grubo opancerzone, strzały w przednią płytę Mausa czy E-100 to strata czasu i pieniędzy.

Pozostaje więc wykorzystać całe zgromadzone do tej pory doświadczenie, i grać rozważnie. Trafimy tutaj także na dobrze opancerzone niszczyciele amerykańskie – tutaj trzeba bazować głównie na słabych punktach i objeżdżaniu.
Weak spoty podane wyżej również sprawdzają się do zwalczania tych czołgów, jednak potrzeba trochę obycia by nie strzelać tam, gdzie pancerz najgrubszy.

Porady które przedstawiłem w poradniku są dosyć ogólnikowe. Każdy czołg ma charakterystyczne weak spoty (część jest wspólna, więc je podałem) więc do każdego czołgu należy podejść inaczej. Opisałem tutaj walkę z perspektywy gracza grającego czołgiem ciężkim. Zupełnie inaczej gra się np. TD, który ma większe możliwości przebijanie przednich płyt. Należy pamiętać że jest to poradnik głównie na walki randomowe, gdzie nie można liczyć na pomoc kompanów. Mam nadzieję że takie porady mogą być przydatne i w pewnym stopniu ukazały wam aspekty walki.

World of Tanks

6 Responses to “World of Tanks Poradnik – gdzie strzelać?”

 1. cptMaks says:

  Dobry poradnik sporo wiedzy na temat przebicia zgadzam się z tymi punktami.

  Do IV tieru nie czeba się martwić o penetracje ale na V masakta pamiętam jeszcze jak T 28 walczyłem z KV-1 tylko tył i tylnia część kadłuba dała się przebić i to jeszcze żadko a wieża to wogule 110 mm z każdej strony. :(

  Dzięki poradnikowi można to obejść 😀 sporo wiedzy z niego .

 2. Boris says:

  Szukałem dokładnie tego, bo już mnie apatia ogarniała, jak waliłem do tygrysów z mojego czarnego księcia i na każdy mój rykoszet poważnie obrywałem.
  Zobaczymy teraz, kociaki! :)

 3. HardBeam says:

  Naprawde poradnik barfdzo sie przydał bo ja walcząc mojim Churchillem I z KW-1 to to jest masakra jak on mi walnie za 200 a ja mu maksymalnie za 50 jak sie przebije przez boki ;(

 4. Patryk2002 says:

  Jak mam przebić IS pancerz T28 Prototype od przodu?

 5. moharron35 says:

  patryk rypnij mu w maly odcinek dolnej płyty lub w miejsce działa tam wchidzi jak w masełko 😀

 6. warrior says:

  kv1-s to najlepiej odłamkiem w bak to się często pali umnie szansa podpalenia to 79,99 procent

Zostaw komentarz