Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
World of Tanks - VK 3601 (H) Poradnik | Gry MMO

World of Tanks Poradnik – VK 3601 (H)

World of Tanks

VK 3601 (H) (medium tank)

MM: 6-8

Zadanie: Wsparcie.
Polecane uzbrojenie: 8,8 cm KwK 36 L/56
Moduły: Dosyłacz, wentylacja, opcjonalnie siatka maskująca.

Na pierwszy rzut oka VK nie jest najmocniejszym czołgiem, jeśli mówimy o pojazdach VI tieru, dlatego też kompanie na tych tierach zdominowane są przez KV-1S. Faktem jest, iż ustępuje mu w sile ognia i w pojedynku 1 vs. 1 jej szanse są dużo mniejsze. Czy jednak VK na swojej pozycji jest stracona ? Jeśli wykorzystamy jej atuty, to możemy uczynić z niej całkiem niezły czołg, dający sporo przyjemności z gry. Oczywiście dopóki będziemy jeździć na stocku, nie należy spodziewać się fajerwerków. Konieczne jest zakupienie działa 8,8 cm KwK 36 L/56, po drodze odblokujemy też wieżyczkę którą należy zamontować. Ważnym modułem jest też silnik, możliwie najlepszy, jego koszt nie jest olbrzymi, a znacznie ułatwia grę.Styl gry ? Wsparcie. Najlepszym wyjściem jest poruszanie się za pojazdami ciężkimi, one pochłoną damage a my możemy spokojnie postrzelać. Innym rozwiązaniem jest atak z flanki, jeśli ciężkie czołgi nieprzyjaciela zajęte są naszymi, to zwyczajnie możemy ostrzelać ich boki. Rajd na tyły się nie sprawdzi, mobilność nie jest idealna. VK posiada pewne mocne punkty, których wartość możecie sami sprawdzić na bitwie treningowej. Pierwszym jest przód wieżyczki. Mimo że nie jest ona szczególnie pancerna, strzały tam często zadają 0 dmg. podczas przebicia. Drugi to dolna płyta, trzeci to fartuchy boczne osłaniające tył pojazdu. Szczególnie ważnym jest dolna płyta, w którą bardziej doświadczeni czołgiści lubią celować. Fakt – działa wyższych tierów i tak sobie z nami poradzą, ale na podobnych tierach są to spore atuty. Minusy ? Czołg jest dość kanciasty, ciężko zrykoszetować. Niestety najczęstszym przeciwnikiem na VI tierach jest KV-1S, którego działo wyrządza naszemu czołgowi spore szkody. Należy wówczas docenić szybkostrzelność naszej armaty (strzela mniej więcej dwa razy szybciej niż działo KV) i nie walczyć z nim w pojedynkę. Jest to kolejny, zaraz po “pezetce” czołg który na pierwszą linię się nie nadaje, gdyż jego pancerz i punkty życia do najlepszych nie należą, a celność działa umożliwia kąsanie z odległości. Jeśli nie jest losowany na zbyt wysokie tiery, potrafi zrobić swoje.

Nie masz jeszcze WoT? Zapraszamy na World of Tanks Download gdzie pobierzesz klienta gry legalnie i za DARMO!

VK 3601 World of Tanks Poradnik

Uwaga! Poradnik opisuje sposób gry oparty na doświadczeniach autora. Należy pamiętać że wyższe tierowo pojazdy zawsze stanowią zagrożenie, a punktem odniesienia poradnika są czołgi na tym samym tierze. Sama poradnik opisuje możliwości czołgu na najlepszym możliwym wyposażeniu i polecanym uzbrojeniu (chyba że w treści podano inaczej).

One Response to “World of Tanks Poradnik – VK 3601 (H)”

  1. GenMateusz12148 says:

    Ja jeszcze dodam, że ten czołg potrawi sobie poradzić nawet z wyższymi tierami. Zostaw cieżkie czołgi wroga na ciężkie sojusznika i trwa zabawa. Ja na ten przykład poradziłem sobie z Tygrysem II i kilkoma innymi Tierami 8. Ustaw się pancerzem do przodu jeżeli chcesz mieć lepszą szansę.

Zostaw komentarz