Warning: Declaration of SEO_Auto_Linker_Front::get_meta($post, $key) should be compatible with SEO_Auto_Linker_Base::get_meta($key, $default = '') in /home/kermitst/domains/gry-mmo.info/public_html/wp-content/plugins/seo-auto-linker/inc/front.php on line 0
World of Tanks - PzKpfw VI Tiger Poradnik | Gry MMO

World of Tanks PzKpfw VI Tiger Poradnik

World of Tanks

PzKpfw VI Tiger

MM: 7-9

Zadanie: Snajper.
Polecane uzbrojenie: 8,8 cm KwK 43 L/71
Moduły: Siatka maskująca, dosyłacz, mokry magazyn lub filtr “Cyclone”.

Tygrys to czołg, którego nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Wielki, budzący grozę w przeciwniku, stalowy potwór. W grze jest duży, grozę budzi również – ale zazwyczaj tylko wobec słabszych tierowo przeciwników.
Cóż, w grze nie mamy do czynienia z ciężką, niezniszczalną niemal bestią znaną z historii. Osoby które nie zapoznały się z jego charakterystyką po jego zakupie będą rozczarowane – rozczarowany byłem i ja. Po pierwsze, Tygrys jest miękki. Niestety, ale 100 mm. pancerza z przodu kadłuba to mało. Czołg na dodatek jest prosty, kwadratowy. Zrykoszetowanie na nim zakrawa o cud. Coś jeszcze ? Często wybuchający ammo rack, szwankujący silnik. Prędkość maksymalna rzędu 30 km/h. Jeśli nadal macie chęci zagrać tą maszyną, przejdę do plusów. Działo 8,8 cm. Celne (0,34), z dobrą penetracją (203/237/44) i przeciętnymi obrażeniami (240/240/295). Na RoF też nie można narzekać (6,59-8,22). Niestety innych zalet czołg ten nie posiada. O, byłbym zapomniał. Nie trzeba badać gąsienic by udźwignąć wieżyczkę, działo i silnik więc trochę doświadczenia zostaje w kieszeni. A jak nim grać ? Trzeba zająć pozycję w drugiej linii i strzelać z daleka. Nigdy w pierwszej, bo od razu czeka nas złomowanie. Jakiejś specyficznej taktyki dla tego czołgu nie ma, wystarczy trzymać się na odległość i punktować. Obowiązkowo wozimy gaśnicę.Trochę moich subiektywnych opinii. Czołg ten pozostaje niestety bardzo słabym pojazdem na VII tierze. Nie posiada niczego wartościowego prócz działa, w pojedynku z IS’e, lub T29 jest bez większych szans, chyba że na odległość. A to i tak wątpliwe, bo T29 posiada dobrą wieżyczkę. Grając nim zachowawczo można co prawda osiągać niezłe wyniki, ale tak czy siak czuć przewagę maszyn innych nacji. Na pocieszenie dodam, że jego następca jest znacznie lepszym pojazdem który dostarcza przyjemności z gry. Nie grałeś jeszcze w WoT? Wejdź na World of Tanks Rejestracja i załóż bezpłatne konto.

World of Tanks Tiger Poradnik

Uwaga! Poradnik opisuje sposób gry oparty na doświadczeniach autora. Należy pamiętać że wyższe tierowo pojazdy zawsze stanowią zagrożenie, a punktem odniesienia poradnika są czołgi na tym samym tierze. Sama poradnik opisuje możliwości czołgu na najlepszym możliwym wyposażeniu i polecanym uzbrojeniu (chyba że w treści podano inaczej).

6 Responses to “World of Tanks PzKpfw VI Tiger Poradnik”

 1. taaa says:

  filtry cyclone są dla ruskich czołgów. Wystarczy się czuć jak TD i bd git.

 2. Haa5 says:

  To jest TD z wieżą czyli coś podobnego jak w USA od V Tieru

 3. skolko says:

  gram tygrysem troche i racja na poczatku byłem rozczarowany , ale z czasem jak sie nauczylem grac tym czolgiem to jest calkiem spoko :) trzeba uwazac na dolna plyte bo jest kiepska :( powiem jeszcze trzeba miec cierpliwość i jak predzej pisali nie wychylac sie bo nie bedzie dobrze :)

 4. Sławek says:

  Opis wad i zalet dobry, ale tygrys na większe odległości i jak ktoś się nim nauczy grać, jest jednym z najniebezpieczniejszych czołgów na VII. Choć z bliska to racja że jest ciężko.

 5. Kapitanzbik says:

  Tak szczerze powiedziawszy to trzeba jeszcze dodać że jak na HT z VII tieru jest bardzo zwrotny i mobilny. Taki heavy med, bardzo podobny do VK3601h z 75mm. Trzeba umieć nim grać. Nie grzać do przodu jak ISem.

 6. Anonymous says:

  d

Zostaw komentarz