PzKpfw VIB Tiger II
MM: 8-10
Zadanie: Snajper, pierwsza linia, wsparcie.
Polecane uzbrojenie: 10,5 cm KwK 46 L/68
Moduły: Ulepszony system naprowadzania, dosyłacz, wentylacja.
KT, jak na czołg ciężki a zarazem następcę Tygrysa przystało, jest całkiem przyjemnym czołgiem. Nie trzeba już martwić się niższymi tierami (one też są groźne, ale mniej niż dla Tygrysa), więc przesiadka powinna być bezbolesna. W naszym czołgu powinniśmy wykupić obowiązkowo gąsienice, wieżyczkę i działo 10,5 cm KwK 46 L/68, nie warto też skąpić doświadczenia na silnik (chyba że planujemy tylko szybką przesiadkę na E-75 i nie wykorzystamy maszyny na kompaniach i turniejach, jednak nawet wtedy polecam wykupić chociażby pierwszy z dwóch silników). Na jakich elementach czołgu możemy polegać ? Czołg ten dysponuje nie najgorszym, pochyłym pancerzem kadłuba (150/80/80) oraz wieży (185/80/80). Fakt – nie jest on w stanie zatrzymać wszystkich pocisków, jednak odpowiednie kątowanie (ustawianie się do przeciwnika pod pewnym kątem, optymalnie 35-45 stopni) to klucz do przetrwania. Kolejną mocną stroną Tygrysa II jest jego działo. Dobra penetracja (225/285/60), i co najważniejsze – celność (0,34). Minusem może być przeciętny damage (320/320/420), który jednak jest podobny jak w czołgach innych nacji (silniejszy jest tylko IS-3) oraz mobilność.
|
|
Czołg ten rozpędza się do 28 km/h, co jest najgorszym wynikiem wśród czołgów ciężkich tego samego tieru. Taktyka gry jest dosyć zbliżona do taktyki Tygrysa. Z reguły dane nam będzie wspomagać główne natarcie z drugiej linii, ale jeśli tylko znajdziemy sposób na ukrycie swojego największego weak-pointu, dolnej płyty, to z powodzeniem możemy walczyć na pierwszej linii, pamiętając o odpowiednim kątowaniu pojazdem. Czołg jak na swój tier prezentuje się całkiem nieźle, i co najważniejsze, nie dziedziczy wad poprzednika. Nie miałem tu większego problemu z ammo rakiem, silnikiem czy innym modułem lub załogantem. Pojazd dosyć uniwersalny, jednak wymagający pewnej wprawy, cierpliwości i opanowania.
Uwaga ! Poradnik opisuje sposób gry oparty na doświadczeniach autora. Należy pamiętać że wyższe tierowo pojazdy zawsze stanowią zagrożenie, a punktem odniesienia poradnika są czołgi na tym samym tierze. Sam poradnik opisuje możliwości czołgu na najlepszym możliwym wyposażeniu i polecanym uzbrojeniu (chyba że w treści podano inaczej).
tiger II to porządny czołg,ale nie słóży do ataku w pierwszej lini:)
Porządna maszyna i skuteczna